vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Kam na lyže II: Novinky v našich areálech

30. ledna 2015

Kam na lyže II: Novinky v našich areálech

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vlek lanovka ski areál Lyže lyžování hory

preventan-mimiforum-banner

Kam se u nás ještě vydat na lyže, když pomineme největší a notoricky známá střediska? Přinášíme několik tipů pro celou rodinu.  

Ski Centrum Bublava

Moderně vybavené lyžařské středisko Bublava – Stříbrná nabízí velmi příjemné komorní prostředí pro lyžaře a snowboardisty. Na širokých sjezdových tratích všech stupňů obtížnosti si užijete lyžování bez front na vleky. Všechny sjezdové tratě v areálu jsou technicky vysněženy s garancí sněhu po celou sezónu. Středisko je ideální rovněž pro rodinnou rekreaci a lyžařské výcviky. Atraktivní lyžařská houpačka Stříbrná – Bleiberg – Bublava dává zdejšímu lyžování novou dimenzi a řadí areál mezi přední zimní střediska České republiky. V letošní sezóně se můžete těšit na ještě lepší lyžařský servis a dokonalé osvětlení pro večerní lyžování.

www.bublava.cz

 

Ski areál Rališka Horní Bečva

Lyžařský areál Rališka leží v nadmořské výšce 605 až 729 m.n.m. a nachází se v něm 3 lyžařské vleky a čtyřmi sjezdové tratě v délce 200 m až 550 m. Areál, který je ideální pro rekreační lyžaře a rodiny s dětmi, je dovybaven rozšířeným odbavovacím systémem s bezkontaktními čipovými kartami v komfortní verzi, také je posílen systém zasněžování o nové tlakové čerpadlo a nové sněžné dělo v automatickém provedení. Umělé zasněžování je samozřejmostí. Ve středisku SKI Rališka mají návštěvnící jedny z nejnižších cen jízdného na dvoumístné sedačkové lanové dráze u nás. Celková délka sjezdových svahů je 1850 m.

www.raliska.cz

 

Ski areál Ještěd tip-na-vylet-kam-na-lyze-ii-cz-nahled

Lyžařské středisko Ještěd patří mezi nejdostupnější u nás. Na jeho okraj totiž z Liberce jede přímo tramvajová linka! Leží ve výšce 540 až 1 100 m a díky systému umělého zasněžování je nyní i v době, kdy není sníh, sjízdných přes 80 % tratí. Najdete zde tratě o celkové délce 8,77 km, 1 kabinovou, 2 čtyřsedačkové a 1 dvousedačkovou lanovku, nechybí ani pět vleků. Do areálu můžete dorazit i speciálním skibusem z Prahy, který si můžete objednat na internetu. Od konečné tramvaje pak je připraven skibus, který vás odveze na večerní lyžování i zpět. A nechybí zde ani snowpark pro pokročilé lyžaře a snowboardisty!

www.skijested.cz

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste skiboby!

Milujete lyžování, ale nesmíte nohy a klouby tolik zatěžovat? Pak zkuste jízdu na skibobech! Jde o stále populárnější sport, který je lyžování podobný, ale má tu výhodu, že se velká část váhy sportovce přenáší na sedadlo. Skibob připomíná vzdáleně dětské kolo, avšak dole má lyže, a ty má na sobě i ten, kdo na skibobu sedí. Šetří klouby a je vhodný i pro lidi s handicapem. Navíc jde i o skvělou adrenalinovou zábavu! Jezdí se na sjezdovkách a slalomových tratích a na řadě míst není problém si skibob půjčit. Abyste jej zvládla, je potřeba udržet rovnováhu na kole a umět lyžovat či bruslit.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse