vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
K řekám a jezerům: Tipy na výlet

16. srpna 2013

K řekám a jezerům: Tipy na výlet

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: pramen jezero řeka koupání výlet

preventan-mimiforum-banner

Jezera a řeky sice v létě lákají ke koupání, ale nádherná okolní příroda je přímo ideální i na rodinný výlet. Přinášíme tipy na několik z nich.

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Prameny Vltavy

Na jihovýchodním úpatí Černé Hory, nedaleko hranic s Německem, vytéká pramen, který se považuje za nejzazší prameniště naší nejdelší řeky, Vltavy. Přírodní rezervace Prameny Vltavy patří k nejnavštěvovanějším místům na Šumavě a nabízí procházku nádhernou přírodou. Přístup k pramenům je možný po trase modré značky z obce Kvilda (6 km) a těsně před cílem vás provede starým smrkovým porostem připomínajícím prales. Od pramene je možné pokračovat po červené značce (4 km) k rezervaci Bučina, u níž byl vybudován hraniční přechod do Německa. Máte-li rádi delší túry, můžete se k pramenům vydat po červené značce z Modravy (12 km) nebo ze Strážného (18 km). Místo je součástí I. zóny Národního parku Šumava a patří mezi chráněné přírodní památky.

Řeka Morávka 

V nádherné přírodě Beskyd pramení ve výšce 880 m řeka Morávka, nejvýznamnější přítok řeky Ostravice. K jejím pramenům vede naučná stezka, která nabízí procházku krásnou krajinou. Za vidění stojí i peřeje – romantický úsek řeky, kde se voda divoce prodírá mezi skalami. Stezka nabízí devět zastavení a vede až nedaleko Bílého Kříže, místa uprostřed beskydských lesů, které nabízí nádherné posezení pro odpočinek a je vzdáleno ruchu civilizace. Řeka Morávka nabízí i příjemnou možnost koupání, například na dvou splavech u obce Vyšší Lhoty.

Plešné jezero tip-na-vylet-k-rekam-a-jezerum-ii-cz-nahled

Nejširší ledovcové jezero české části Šumavy, Plešné jezero, je dalším místem, které stojí za rodinný výlet. Říká se mu také Balvanité a najdete jej na svahu hory Plechý, která je nejvyšší horou v české části Šumavy. K jezeru sen dostanete po trase zelené značky z Nové Pece (10 km), nebo z osady Jelení (7 km). Krásná je hlavně cesta z Nové Pece, která vás provede nádhernou šumavskou krajinou. Část trasy pak vede podél Schwarzenberského plavebního kanálu. O Plešném jezeře se někdy mluví jako o našem nejkrásnějším. Koupat se zde sice nemůžete, ale co můžete, je pozorovat nádhernou přírodu. Jezero je pozoruhodné výskytem vzácné vodní kapradiny šídlatky ostnovýtrusné, která se tu nachází jako na jediném místě u nás.

Kamencové jezero

Jediné Kamencové jezero na světě se těší velké oblibě nejen u návštěvníků z okolí Chomutova, ale i ze zahraničí. Jezero vzniklo zatopením dolů, ve kterých se těžil kamenec a síra a mluví se o tom, že voda v něm je zdraví velmi prospěšná. Je totiž obohacena o síran hlinitý, dusitany, dusičnany, chloridy, amoniak či železo a má vysoký obsah kamence, který zabraňuje růstu řas a sinic. Voda je díky tomu velmi čistá a ne nadarmo se mu říká malé Mrtvé moře. V teplých letních dnech si zde můžete užít spoustu vodní zábavy. Jezero nabízí možnost koupání i vodních sportů, například okruh vodního lyžování měřící 780 m je nejdelší u nás.

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse