vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jsem zklamaná z dítěte. Místo anděla mám čerta!

12. února 2015

Jsem zklamaná z dítěte. Místo anděla mám čerta!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: zklamání čert Psycholog porod dítě

preventan-mimiforum-banner

Většina matek je na své děti hrdá a vidí na nich jen to nejlepší. Může se ale stát, že přijde pravý opak. Ze svého dítěte je maminka zklamaná – a nemůže to překonat!

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Myslela jste si, že s narozením dítěte se z vás stane nešťastnější žena na světě. Jenže nic není tak, jak jste si vysnila. I když se to bojíte říct nahlas, jste ze svého potomka zklamaná. Nic není tak, jak jste si představovala. Místo andílka, jakého mají vaše kamarádky, máte čerta, který se nedá zvládnout. Jste šťastná, když usne, nebo je ve školce a vy máte klid. Máte pocit, že v tom jste sama? Vůbec ne! Zde jsou příběhy žen, které zažily totéž.

 

Alena (31): „Křičí, vzteká se, řve. Jsem zklamaná!“

„Na miminko jsem se hrozně těšila. Myslela jsem si, že s jeho příchodem budu nejšťastnější žena na světě. Jenže to vůbec nebyla pravda. Místo, abych své dítě milovala nade vše, jsem z něj zklamaná. Chtěla jsem hodné dítě, se kterým bude radost být. Místo toho mám čerta, který neustále křičí, vzteká se a řve. Neplatí na něj nic – ani po dobrém, ani po zlém. Je hrozné to říkat, ale jsem ze svého dítěte zklamaná.“

 

Martina (34): „Bojím se s ním jít mezi lidi!“

„Nikdy by mě nenapadlo, že ze svého vlastního dítěte nebudu nadšená, ale naopak budu zklamaná. Bohužel se to stalo a já si s tím nevím rady. Celé mateřství jsem si představovala jinak. Nemám hodné dítě, jak jsem chtěla. Ale zlobivce, který vůbec neposlouchá. Bojím se s ním chodit mezi lidi, mám pocit, že se na mě každý dívá, jak jsem neschopná matka. Cokoli mé dítě udělá, zdá se mi špatné. Nemůžu se přes ten pocit zklamání přenést. Je to o to těžší, že jsem s ním zůstala sama, protože otec si našel jinou a nezajímá se.“

 

Andrea (37): „Zklamala mě už od pohledu!“

„Kdyby mi nějaká matka řekla, že je zklamaná z toho, jaké je její malé dítě, asi bych si myslela, že se zbláznila. Jak může být někdo zklamaný z dítěte, které porodil? Jenže pak se to stalo i mně. Všechny kamarádky měly hodné holčičky, blonďaté andílky, které poslouchaly na slovo. A mně se narodila pihatá, zrzatá cácorka, ze které jsem byla zklamaná už od pohledu. Připadala jsem si, že mám doma cizí dítě, nikoli vlastní krev. Vadilo mi na ní všechno, nemohla jsem se s tím srovnat. Pomohl mi až psycholog. Díky němu jsem si k dceři našla vztah, i když dodnes, a to je jí šest, cítím, že menší zklamání ve mně zůstalo.“

 

Co dělat, když jste zklamaná? deti-a-rodina-jsem-zklamana-z-ditete-ii-sxc-nahled

A co dělat, pokud se dostanete do podobné situace? Zachovejte pokud možno klid a hlavně buďte trpělivá. Jak dítě poroste, sama uvidíte, že váš pocit zklamání byl jen přechodný a že jste šťastná, že ho máte. Pokud však máte pocit, že nevíte, jak se k dítěti chovat, vyhledejte odbornou pomoc. Psycholog vás může navést na správnou cestu a otevřít nové obzory, což může vašemu vztahu s dítětem jen prospět.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 


5 Posledních příspěvků v diskusi
18:16 13.02.2015 - marie -

Zklamaná z dítěte

může být jen nedospělá žena. Každý normální rodič ví, že každé dítě je jiné. Své vlastnosti dědí po předchozích generací. Kromě toho miminko se jinak než pláčem neumí vyjádřit. Děti potřebují lásku a tu nám dřív či později vrací zpět. Kromě toho člověk neví, co vše se v průběhu let projeví a jak na to bude rodina a okolí reagovat. Proto je potřeba si rychle zvyknout na to, že ne vše se musí okolí líbit.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse