vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jsem závislá na plyšákovi. Partner to nechápe!

21. května 2014

Jsem závislá na plyšákovi. Partner to nechápe!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: bezpečí Plyšák klid spánek partner

preventan-mimiforum-banner

Spát v posteli s plyšákem, i když jste dospělá, není žádná ostuda. Podle průzkumů má svého plyšového kamaráda u sebe při usnutí každý třetí! 

Patříte mezi ty, které – ač jsou dospělé – si noc bez plyšáka v posteli nedovedou představit? Nejste sama! Nedávno provedený britský průzkum totiž přinesl zajímavé zjištění – až třetina dospělých spí s plyšovou hračkou. Většinou jde o ženy a ty často řeší jeden společný problém – partner je nechápe.

 

Chlap plyšáka nenahradí!

„S plyšáky spím od maličky. Mám své dva oblíbené, bez kterých prostě neusnu. I teď, když jsem dávno dospělá a mám přítele, si je vzít nenechám. Partner to vůbec nechápe. Neustále mi je vyhazuje z postele a nadává, že přece nejsem malé děcko. Jenže já k těm plyšákům mám tak blízký vztah, že bez nich neusnu. Žádný chlap je nenahradí,“ říká Jitka (25).

 

MIMIFORUM zjistilo:

S plyšáky spí i muži! V anonymním průzkumu dokonce každý čtvrtý přiznal, že má oblíbenou plyšovou hračku, kterou si bere do postele. Nemálo jich i potvrdilo, že si plyšáka bere i na služební cesty. A důvod? Prý jim připomíná domov.

 

Plyšák přináší klid a bezpečí

Co dospělé ženy nejvíce láká na spaní s plyšákem? Prý jim přináší pocit klidu a bezpečí. Podobně jako kdysi maminčina náruč. S oblíbeným plyšákem se stačí večer pomazlit a rázem budete mít mnohem klidnější pocit, než předtím. Plyšáková terapie skvěle odbourává stres. Někteří odborníci pak tvrdí, že takový plyšový kamarád může nahrazovat dítě, po kterém toužíme, anebo domácího mazlíčka. Vypozorovali totiž, že právě po narození miminka mnoho žen plyšáka v posteli přestane potřebovat.

 

Spíme ve třech – s plyšákem sex-a-vztahy-jsem-zavisla-na-plysakovi-ii-sh-nahled

„Bez svého plyšáka neusnu. Vozím ho všude s sebou, dokonce i na dovolenou. Bez něj jsem večer nervózní, a to i tehdy, když mám u sebe přítele. Je to totiž plyšák, kdo mě večer dokáže uklidnit. Jakmile se k němu přitulím, uleví se mi a krásně usnu. Partnerovi se to sice nelíbí a tvrdí, že jsem divná, ale nemůžu jinak. Takže spíme ve třech – já, přítel a můj plyšák,“ svěřuje se Marcela (29).

 

Plyšák v posteli není úchylka

Spát s plyšákem, i když už dávno nejste malé dítě, není žádná ostuda. Problém by mohl nastat jedině ve chvíli, kdy byste měla postel plnou plyšáků, že byste se do ní vlezla stěží sama – či dokonce partner. Ten by pro takovou plyšákovou vášeň neměl pochopení. Mít však v posteli jednoho plyšového kamaráda, se kterým usínáte, není žádná úchylka. Pokud se to nelíbí partnerovi, řekněte mu jedno: „Lepší spát s plyšákem, když ty tu zrovna nebudeš, než abych si místo tebe hledala jinou usínací náhradu!“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:00 17.09.2019 - Adler -

Plyšák

Spím s růžovým jednorožcem a občas si s ním i hrají (úchylně) takže mít ho v posteli je super

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse