vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jsem v přechodu: Jak udržet vztah a partnera?

25. října 2013

Jsem v přechodu: Jak udržet vztah a partnera?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vztah přechod menopauza sex partner

preventan-mimiforum-banner

Mnohé ženy projdou přechodem bez problémů, jiné ale na sobě pociťují snad všechny příznaky. Potí se, mají návaly, jsou podrážděné a hlavně – ztrácejí chuť na sex. Jenže muži pro to často nemají pochopení a mohou se poohlížet jinde. 

Kolagen Farmax 60+40 tob. ZDARMA

  • Kolagen Farmax – Doplněk stravy
  • obsahuje v 1 tobolce 85 mg kolagenu původem z ryb
  • Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu
  • dále je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí

kolagen-100-cz-3d-nahled

Přes 20 % žen přiznává, že se u nich během menopauzy objevila výrazná nechuť na sex. Kromě toho na sobě pozoruje další nepříjemné změny – suchost pochvy, která choutkám na milování rozhodně nepřidá a jiné známky přechodu – návaly horka, pocení, bušení srdce, podrážděnost, či nespavost. Dříve veselá žena milující sex se změní v podrážděnou, věčně zpocenou s nechutí k jakékoli aktivitě. A pak není divu, že to doma začne skřípat.

 

Opustil mě, nechce hysterku v přechodu!

„Do přechodu jsem se dostala poměrně brzo, první známky se objevily už kolem pětačtyřiceti. Nikdy bych nečekala, že mě tak změní. Když jsem si o tom dřív četla v časopisech, myslela jsem si, že si vše vymýšlejí. Jenže ona to byla pravda. U mě se totiž projevily všechny hlavní příznaky. Byla jsem unavená, nepříjemná, vztahovačná a podrážděná, neustále se potila a musela převlékat. Veškerá chuť na sex se u mě vytratila. Partner si změny samozřejmě všiml. Začali jsme se hádat a objevily se potíže. Vyvrcholilo to tím, že ode mě odešel a našel si jinou, mladší. Prý starou hysterku v přechodu doma nechce,“ vypráví svou zkušenost Mirka (37).

 

Ženy se v přechodu mění. Většinou. sex-a-vztahy-jsem-v-prechodu-ii-sh-nahled

Každá žena přechod prožívá jinak. Některé jím proplují bez problémů, jiné potkají téměř všechny příznaky, o kterých se můžete všude dočíst. Stejně tak rozdílné jsou i partnerské svazky po řadě let a u dvojic ve středním věku. Pokud každý s partnerů má své zájmy, sex k životu nepotřebují, ale přesto jim to klape, nemusí se změna vůbec projevit. Horší je to ale tehdy, když je partner stále náruživý milenec a u ženy se chuť na sex změní v opak. Jak vztah zachránit?

 

1. Najít si společný zájem

Je jasné, že po řadě let máte každý své koníčky. Chcete-li ale vztah utužit, zkuste najít něco, co vás spojuje a co byste mohli dělat spolu. Najděte aktivitu, u které strávíte pravidelně společný čas. Ideální je sport, kterým navíc uděláte něco pro své zdraví. Stejný zájem vás může spojit a pomůže najít si k sobě cestu.

 

2. Nevyhýbat se milování

To platí samozřejmě tehdy, když vám doma intimní život dosud fungoval – a partner se sexu neustále dožaduje. I když nemáte vůbec chuť, nevymlouvejte se stále. To by mohlo vést k tomu, že se začne poohlížet jinde. Pokud vás trápí suchost pochvy, pořiďte si lubrikační gel. V případě nechuti se poraďte s lékařem, jak postupovat. Je prokázáno, že u žen, které začaly užívat hormonální léčbu, stoupl zájem o sex o 44 %.

 

3. Dát mu najevo, že o něj stojíte.

Po mnohaletém vztahu si jen málokterý pár šeptá do ouška vyznání lásky. Partneři vedle sebe často žijí ze zvyku a vlastně si ani nemůžou být jisti, zda je ten druhý má skutečně rád. Dejte mu najevo, že vám na něm záleží. Překvapte ho něčím, co si přeje, co má rád a co víte, že mu skutečně udělá radost. Ukažte mu, že o něj stojíte a že patříte k sobě. Naplánujte společný víkend mimo domov, třeba v lázních. Vymýšlejte společné aktivity, které vás vytáhnou z domu. Dělejte všechno proto, abyste byli spolu co nejvíc – a bylo vám fajn.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse