banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Jsem v přechodu a mám deprese

2. dubna 2016

Jsem v přechodu a mám deprese

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: perimenopauza klimaktérium deprese děti přechod menopauza miminko

preventan-mimiforum-banner

Deprese se u žen objevují dvakrát častěji než u mužů a velmi obvyklé jsou v době menopauzy, anebo několik let před ní – v tzv. perimenopauze. Pokud se objeví, je třeba rychle jednat – mohou být totiž nebezpečné.

MenoMax® (doplněk stravy) je nehormonální přípravek obsahující rostlinný extrakt SoyliFe EXTRA. Tento extrakt pochází z nejcennější části sóji, ze sójových klíčků a obsahuje garantované množství prospěšných látek, isoflavonů/fytoestrogenů. Každá tobolka obsahuje minimálně 40 mg isoflavonů.

menomax-60-tabl-cz-3d-nahled

Diskutujte: S jakými příznaky se před nástupem menopauzy, anebo během ní, potýkáte?


„Je mi čerstvých čtyřicet a poslední dobou jsem myslela na to, že by nebylo špatné pořídit si ještě miminko. Děti už mám velké, a tak mi doma něco chybí. Jenomže plány mi zkřížila menopauza. Poslední rok jsem měla nepravidelnou menstruaci, a když jednou nepřišla, doufala jsem, že se nám to podařilo a já jsem těhotná. Místo toho mi gynekolog oznámil, že jsem v přechodu. Trápí mě všechny možné příznaky, návaly horka, pocení, ale hlavně deprese. Možná i proto, že menopauza přišla tak brzo. Ale když jsem se zeptala své matky, měla ji ve 41 letech, takže se nemám čemu divit,“ mluví o své zkušenosti Simona (40).

Ženy jsou k depresím 2× více náchylnější

Deprese se v menopauze objevuje velmi často, a mnoho žen se s ní setká ještě dříve, v období tzv. perimenopauzy, neboli přechodu, který jí o několik let předchází. Ženy jsou k této nemoci obecně náchylnější, je u nich dvakrát častější, než u mužů a zajímavé je i to, že se podle statistik více objevuje u žen vdaných, než u svobodných. Pokud totiž žena žije v nespokojeném manželství a po boku jí chybí funkční rovnocenný partner, je to první krok k tomu, aby se u ní objevila deprese. Když se k tomu přidají kolísající hladiny hormonů, je právě období perimenopauzy a menopauzy ideálním obdobím k jejímu vzniku.

MIMIFORUM zjistilo:

Jaký je rozdíl mezi perimenopauzou a menopauzou?

  • Perimenopauza (zvaná též přechod či klimakterium) je obdobím, které se nejčastěji objevuje mezi 40. a 50. rokem a ohlašuje příchod menopauzy. Dochází k nepravidelnostem v cyklu a objevují se první příznaky. Toto období může trvat 4 až 8 let.

  • Menopauza značí období, kdy dojde k úplnému vymizení menstruačního cyklu a většinou přichází u žen mezi 45. a 55. rokem.

Uvažovala jsem, že to skončím…

zdravi-a-krasa-jsem-v-prechodu-ii-sh

„Celý život jsem žádné deprese neměla. Jenže pak přišel přechod a na mně začalo všechno padat. Partner si mě nevšímal a neměl na mě čas, děti už odrostly a já zjistila, že nemám ani žádné zájmy a kamarádky. K tomu se přidaly dlouhodobé problémy v práci a deprese byla na světě. Seděla jsem doma, koukala do zdi a nemohla ani vstát. Všechno mě přestalo zajímat, neměla jsem sílu se ani mýt či převlékat. Bohužel manžel to vůbec neviděl. Kdyby nakonec nezasáhla dcera a neodvedla mě k lékaři, asi jsem se jednou neprobudila. Uvažovala jsem totiž, že to budu muset skončit,“ vypráví svůj příběh Jana (46).

Deprese může ohrozit život 

Období perimenopauzy a menopauzy může provázat celá řada příznaků – od návalů horka, pocení, přes změny nálad, poruchy spánku, vyšší vznětlivost či podrážděnost, až po deprese. Pokud se u ženy v tomto věku objeví, je třeba rychle jednat. Deprese je totiž nemoc, která sama o sobě nevymizí, a může ženu ohrozit na životě. Řada zástupkyň něžného pohalaví má totiž sebevražedné myšlenky, a ty až 60 % z nich může proměnit ve skutečnost…

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa