banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Jsem tlustá. Partner se za mě u vody stydí!

4. července 2016

Jsem tlustá. Partner se za mě u vody stydí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: plavky koupání nadváha léto hubnutí dieta voda

preventan-mimiforum-banner

Problémy s nadváhou trápí u nás každého druhého člověka. I když existují muži, kteří mají rádi silnější ženy, většina z nich preferuje ty štíhlejší. A tak se těm, které přiberou, může stát, že se za ně partner začne stydět. Třeba v létě u vody. 

Diskutujte: Řekl vám někdy partner, že jste tlustá a stydí se za vás? 


„V těhotenství jsem strašně přibrala a ani po porodu mi kila nejdou dolů. Vím, že mám nadváhu, ale nedaří se mi zhubnout. Manžel z toho nadšený není, a tak spolu spíme minimálně. Jenže teď přišlo léto, chtěla bych se s dětmi chodit koupat, ale prý mám chodit sama. Partner se za mě stydí, že jsem tlustá a k vodě se mnou rozhodně nepůjde. Jsem z toho nešťastná. Snažím se zhubnout, ale marně a manžel se mi jen odcizuje,“ stěžuje si Iva (32).

Nadváhu má každý druhý

Nadváha a obezita trápí 55 % Čechů, tedy každého druhého. 80 % žen pak v průzkumech uvádí, že není spokojeno se svou postavou. A mají k tomu důvod. Podle statistik se silné a kypré ženy líbí necelým 4 % mužům, naopak téměř polovina zástupců silnějšího pohlaví dává přednost štíhlým postavám. To, že žena přibere během těhotenství a po porodu už kila dolů nejdou, je pak velmi častý případ a mnohdy vede k tomu, že to doma přestane klapat i v posteli. Jde totiž o jeden z důvodů, proč muž s partnerkou nechce spát.

Nejel se mnou k moři. Stydí se za mě! sex-a-vztahy-jsem-tlusta-i-sh

„Za poslední rok jsem strašně přibrala. Bohužel za tím u mě stojí štítná žláza a veškeré pokusy o hubnutí se rovnají nule. Potřebovala bych shodit minimálně třicet kilo, aby se na mě vůbec dalo dívat. Partner změnu mé postavy bohužel velmi nelibě nese a strašně se mi odcizuje. Vím, že se za mě stydí a dělá všechno proto, aby se mnou nemusel chodit ven. Koupila jsem dovolenou u moře, ale on odmítl jet. Řekl, že jsem strašně tlustá a musel by se hanbou propadnout do země. Nakonec jsem letěla s kamarádkou a celou dovolenou probrečela,“ mluví o svých zážitcích otevřeně Gábina (30).

Po třicítce kila letí nahoru

I když byla žena dřív štíhlá jako proutek, neznamená to, že tak bude vždy. S věkem se totiž postava mění a po třicítce jdou kila nahoru mnohem rychleji, avšak samozřejmě shodit jdou jen velmi těžko – a pomalu. Metabolismus se zpomaluje, a tak jsou ženy, které si stěžují, že tloustnou i ze vzduchu. A když k tomu připočtěte těhotenství a s ním spojený váhový přírůstek, je jasné, že štíhlou postavu si prostě každá žena neudrží.

Odmítl jít k vodě, jsem prý tlustá!

„V těhotenství jsem přibrala téměř 30 kg. Po porodu mi jich zůstalo přes dvacet. Byla jsem z toho nešťastná a zkoušela různé diety. Jenže co jsem zhubla, se mi brzy zase vrátilo. Mám špatnou páteř, astma, a tak nemůžu cvičit. Chodím na dlouhé procházky, ale to zjevně nestačí. Když mi přítel nedávno řekl, že se mnou k vodě nepůjde, protože jsem tlustá, bylo mi do breku. Náš vztah navíc poslední dobou hodně ochladl a já to přičítám své váze,“ svěřuje se Soňa (35).

Má vztah cenu? Zvažte to!

Máte podobný problém? Začněte to řešit. Zamyslete se nad jídelníčkem, jezte malé porce pětkrát denně. Vynechejte alkohol a slazené nápoje, denně přidejte do svého programu pohyb. Nějaké kilo pak půjde dolů určitě. Na léto si pořiďte oblečení, které vám bude slušet a skryje nedostatky, vyberte plavky, které zdůrazní vaše přednosti a trochu schovají to, co ukázat nechcete. A v neposlední řadě – promluvte si s partnerem. Pokud vás partner nemá rád kvůli tomu, že jste přibrala, pak je třeba zvážit, zda má cenu v takovém vztahu pokračovat.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:23 18.07.2016 - Ana -

Re: Re: Re: Re: Re:

Mi Piperine taky pomohlo, takže podle mě také si to můžeš koupit.
00:53 15.07.2016 - Sami -

Re: Re: Re: Re:

Já znám, klidně můžeš si objednat, nic špatného se nestane. Doufám jen, že pomohou
17:00 13.07.2016 - JitkaT -

Re: Re: Re:

Doplnky strávy jsou při hubnutím moc pomocní. Já jsem objednala na internetu piperine forte, ale nevím jestli to byl dobrý nápad, protože moja dokotrka byla na dovolené a jsem to s ni nekonzultovala. Někdo tady zná piperinu?
03:43 11.07.2016 - Serena -

Re: Re:

Posilovala jsem, chodila jsem plavat a brala jsem připravek na huntuí. Dá se tak zhubnout. Tak moje manželstvi asi skončí ( určitě nejen z důvodu teto situace.
08:39 09.07.2016 - Miki -

Re:

Já bych takového zůstavila! A jak jsi to vyřešila? Dietou? Kdybych neměla podporu o partnera tak asi bych dostala depku.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa