vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jsem tlustá. Partner se za mě u vody stydí!

4. července 2016

Jsem tlustá. Partner se za mě u vody stydí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: plavky koupání nadváha léto hubnutí dieta voda

preventan-mimiforum-banner

Problémy s nadváhou trápí u nás každého druhého člověka. I když existují muži, kteří mají rádi silnější ženy, většina z nich preferuje ty štíhlejší. A tak se těm, které přiberou, může stát, že se za ně partner začne stydět. Třeba v létě u vody. 

Diskutujte: Řekl vám někdy partner, že jste tlustá a stydí se za vás? 


„V těhotenství jsem strašně přibrala a ani po porodu mi kila nejdou dolů. Vím, že mám nadváhu, ale nedaří se mi zhubnout. Manžel z toho nadšený není, a tak spolu spíme minimálně. Jenže teď přišlo léto, chtěla bych se s dětmi chodit koupat, ale prý mám chodit sama. Partner se za mě stydí, že jsem tlustá a k vodě se mnou rozhodně nepůjde. Jsem z toho nešťastná. Snažím se zhubnout, ale marně a manžel se mi jen odcizuje,“ stěžuje si Iva (32).

Nadváhu má každý druhý

Nadváha a obezita trápí 55 % Čechů, tedy každého druhého. 80 % žen pak v průzkumech uvádí, že není spokojeno se svou postavou. A mají k tomu důvod. Podle statistik se silné a kypré ženy líbí necelým 4 % mužům, naopak téměř polovina zástupců silnějšího pohlaví dává přednost štíhlým postavám. To, že žena přibere během těhotenství a po porodu už kila dolů nejdou, je pak velmi častý případ a mnohdy vede k tomu, že to doma přestane klapat i v posteli. Jde totiž o jeden z důvodů, proč muž s partnerkou nechce spát.

Nejel se mnou k moři. Stydí se za mě! sex-a-vztahy-jsem-tlusta-i-sh

„Za poslední rok jsem strašně přibrala. Bohužel za tím u mě stojí štítná žláza a veškeré pokusy o hubnutí se rovnají nule. Potřebovala bych shodit minimálně třicet kilo, aby se na mě vůbec dalo dívat. Partner změnu mé postavy bohužel velmi nelibě nese a strašně se mi odcizuje. Vím, že se za mě stydí a dělá všechno proto, aby se mnou nemusel chodit ven. Koupila jsem dovolenou u moře, ale on odmítl jet. Řekl, že jsem strašně tlustá a musel by se hanbou propadnout do země. Nakonec jsem letěla s kamarádkou a celou dovolenou probrečela,“ mluví o svých zážitcích otevřeně Gábina (30).

Po třicítce kila letí nahoru

I když byla žena dřív štíhlá jako proutek, neznamená to, že tak bude vždy. S věkem se totiž postava mění a po třicítce jdou kila nahoru mnohem rychleji, avšak samozřejmě shodit jdou jen velmi těžko – a pomalu. Metabolismus se zpomaluje, a tak jsou ženy, které si stěžují, že tloustnou i ze vzduchu. A když k tomu připočtěte těhotenství a s ním spojený váhový přírůstek, je jasné, že štíhlou postavu si prostě každá žena neudrží.

Odmítl jít k vodě, jsem prý tlustá!

„V těhotenství jsem přibrala téměř 30 kg. Po porodu mi jich zůstalo přes dvacet. Byla jsem z toho nešťastná a zkoušela různé diety. Jenže co jsem zhubla, se mi brzy zase vrátilo. Mám špatnou páteř, astma, a tak nemůžu cvičit. Chodím na dlouhé procházky, ale to zjevně nestačí. Když mi přítel nedávno řekl, že se mnou k vodě nepůjde, protože jsem tlustá, bylo mi do breku. Náš vztah navíc poslední dobou hodně ochladl a já to přičítám své váze,“ svěřuje se Soňa (35).

Má vztah cenu? Zvažte to!

Máte podobný problém? Začněte to řešit. Zamyslete se nad jídelníčkem, jezte malé porce pětkrát denně. Vynechejte alkohol a slazené nápoje, denně přidejte do svého programu pohyb. Nějaké kilo pak půjde dolů určitě. Na léto si pořiďte oblečení, které vám bude slušet a skryje nedostatky, vyberte plavky, které zdůrazní vaše přednosti a trochu schovají to, co ukázat nechcete. A v neposlední řadě – promluvte si s partnerem. Pokud vás partner nemá rád kvůli tomu, že jste přibrala, pak je třeba zvážit, zda má cenu v takovém vztahu pokračovat.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:23 18.07.2016 - Ana -

Re: Re: Re: Re: Re:

Mi Piperine taky pomohlo, takže podle mě také si to můžeš koupit.
00:53 15.07.2016 - Sami -

Re: Re: Re: Re:

Já znám, klidně můžeš si objednat, nic špatného se nestane. Doufám jen, že pomohou
17:00 13.07.2016 - JitkaT -

Re: Re: Re:

Doplnky strávy jsou při hubnutím moc pomocní. Já jsem objednala na internetu piperine forte, ale nevím jestli to byl dobrý nápad, protože moja dokotrka byla na dovolené a jsem to s ni nekonzultovala. Někdo tady zná piperinu?
03:43 11.07.2016 - Serena -

Re: Re:

Posilovala jsem, chodila jsem plavat a brala jsem připravek na huntuí. Dá se tak zhubnout. Tak moje manželstvi asi skončí ( určitě nejen z důvodu teto situace.
08:39 09.07.2016 - Miki -

Re:

Já bych takového zůstavila! A jak jsi to vyřešila? Dietou? Kdybych neměla podporu o partnera tak asi bych dostala depku.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse