vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jsem těhotná a chci se opálit. Partner mi to zakazuje!

18. června 2014

Jsem těhotná a chci se opálit. Partner mi to zakazuje!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: solárium opalování těhotenství Slunce miminko

preventan-mimiforum-banner

I přesto, že se v těhotenství opalování nedoporučuje, mnohé ženy na to nedbají a vydávají se vstříc pobytu na pláži. Proč si jej odpustit a jak se nejlépe chránit, pokud se opalovat rozhodnete? 

„Všude čtu, že těhotenství není nemoc. A tak nevidím důvod, proč bych se měla nějak omezovat. Léto si bez koupání a opalování neumím představit a nehodlám si to odpustit ani letos. Problém ale je, že partner je zásadně proti tomu. Nadává mi, že jsem nezodpovědná a slunění mi zakazuje. Nechápu to, přece budu natřená krémem, no ne?,“ stěžuje si Anita (24) v šestém měsíci těhotenství.

 

Odborníci opalování nevítají

Odborníci se na opalování nastávajících maminek skutečně nedívají nadšeně. Kůže je totiž citlivější, a tak stačí málo a může se nejen spálit, ale v nejhorším případě může nadměrné slunění také ublížit miminku.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Důvody, proč se v těhotenství neopalovat

 

-          Pokožka je vůči slunci citlivější, než kdy jindy.

-          Spálení přichází rychleji než u negravidních žen.

-          Hrozí pro nastávající maminku velmi nebezpečná dehydratace.

-          Může poškodit plod. Odborné studie totiž prokázaly, že opalování ve II. trimestru vede ke zvýšení rizika poškození plodu.

-          Může přinést zdravotní komplikace. Například opalování na zádech ve III. trimestru může způsobit i mdloby, protože váha plodu tlačí na vnitřní orgány a žílu, která přivádí krev k srdci z dolní poloviny těla.

-          Slunce může zhoršit pigmentové skvrny, tzv. chloasma, které se v těhotenství často objevují. Slunce je ještě více zviditelní a skvny se pak budou velmi těžko ztrácet.

 

Opálené bříško je sexy

„Nechápu, proč bych se nemohla těhotná opalovat. Opálené bříško mi přijde hrozně sexy. Navíc opálení opticky zmenšuje, a tak v osmém měsíci budu vypadat určitě lépe. V okolí jsem ale jediná, kdo se na opalování těší. Partner mi to zakazuje, rodiče s tím taky nesouhlasí. Prý by v mém stavu na sluníčko vůbec nešli. Já ale i letos hodlám jet k moři, pokud se to partnerovi nebude líbit, tak pojedu s kamarádkou,“ říká Hilda (25).

 

Tipy pro co nejbezpečnější opalování sex-a-vztahy-jsem-tehotna-a-chci-se-opalit-ii-sh-nahled

Pokud také patříte mezi ty, kdo se v těhotenství opalují i přes varování lékařů, pak se řiďte alespoň následujícími radami. Vyhýbejte se polednímu slunci, natírejte se opalovacími krémy s dostatečným faktorem. Hodně pijte a pohybujte se co nejvíce ve stínu. Bříško byste měla chránit, ideálně plavkami vcelku, není vhodné je vystavovat slunci. Neopalujte se na břiše, zvlášť ve druhém a třetím trimestru. Noste sluneční brýle a pobyt na slunci omezte. Nevhodné jsou i solária a samoopalovací krémy. Těm je lepší se v těhotenství také vyvarovat.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse