vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jsem neaktivní matka. Je to špatně?

18. června 2015

Jsem neaktivní matka. Je to špatně?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: rodič matka akce děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Když jedna matka absolvuje s dětmi jednu akci za druhou, i když ty z toho ještě nemají rozum jen proto, aby ukázala, jak je aktivní, neznamená to, že je lepším rodičem…

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

„V mém okolí jsou samé přehnaně aktivní matky. Neustále plánují, kam vyrazit s dětmi, chvíli doma neposedí. Chodí na hřiště, procházky, výlety, vymetají všechny aktivity pro nejmenší v širokém okolí, i když děti jsou malé a vůbec z nich nemohou mít rozum. Já mám naopak ráda svůj klid a těší mě, když si můžu odpočinout v klidu doma. Ve společnosti těchto matek si ale připadám jako neaktivní až divná. Tak nevím, co je v pořádku, kde je nějaká hranice,“ ptá se Sára (40).

 

Prý se mnou dítě trpí!

Každý jsme jiný a těší nás jiné věci. To, že jedna matka prožívá aktivity s dětmi natolik, že doma neposedí a jiná má naopak ráda svůj klid, neznamená, že je jedna či druhá horší. Nezáleží totiž na tom, kolik akcí navštívíte, ale na tom, jaký máte vztah ke svým dětem a jak jim umíte dát najevo svou lásku. „Mé známé mi dávají najevo, že jsem zvláštní, ale mě je to jedno. Nemusím jako ony nestále lítat po hřištích a akcích pro děti, které pro ně věkově stejně ještě nejsou. A to jen proto, aby si tam sedly na kafíčko a dětí si stejně nevšímaly. To radši budu doma a budu se dcerce věnovat, než toto. Prý jsem ale neaktivní matka a dítě se mnou trpí, zaslechla jsem od nich,“ svěřuje se Milena (38).

 

Plíny, nočník, příkrmy. Je to normální?

„Mám kamarádky, které mateřství berou tak vážně, že nemají v hlavě nic jiného, než neustále řešit své děti. Každý den se scházejí na hřištích či v dětských klubech, anebo někde na zahrádce, děti vypustí, ať si dělají, co chtějí a samy řeší plíny, mléko, příkrmy, nočníky a podobná témata. O ničem normálním se už bavit nedokážou. Párkrát jsem se k nim přidala a musela rychle utéct. To se vážně nedalo! Vyslechla jsem si ale, že když s nimi nechodím, jsem málo zapálená, neaktivní a nepříliš zapálená matka,“ říká Linda (37).

 

Aktivita nedělá lepší matky deti-a-rodina-jsem-neaktivni-matka-ii-sh-nahled

To, zda jste dobrá či špatná matka nezáleží na tom, jak příliš jste aktivní. Nenechejte si tu myšlenku vnutit a věnujte se dětem podle svého. Vůbec nevadí, že budete vybočovat z davu. Naopak. Své děti vychováte, jak nejlépe to umíte, dáte jim najevo lásku a jednou se vám to vrátí. Občas s dětmi někam vyrazte, ale nenechejte se nutit do denních aktivit, když to tak nechcete.

 

Tip MIMIFORA:

Nenechte se nutit!

To, že skupina matek vysedává na hřištích a dětských akcích a vy to tak necítíte, neznamená, že byste byla horší. Naopak. Dělejte to tak, jak to cítíte vy – nenechejte se do ničeho nutit. Je jedno, že si o vás budou myslet, že jste divná a neaktivní a budou vás pomlouvat za rohem. Nějaké téma k hovoru si prostě najít musí. Věnujte se svým dětem, jak to nejlépe umíte. Když chcete mít svůj klid, nenuťte se k dlouhým akcím a zůstaňte raději doma. Pamatujte, že jaký život si uděláte, takový ho budete mít. Jste osobnost, a tou taky zůstaňte.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse