vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jizvy po neštovicích: Jak na ně?

14. srpna 2014

Jizvy po neštovicích: Jak na ně?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Jizva olej Neštovice masáž Slunce

preventan-mimiforum-banner

Neštovice po sobě umějí zanechat nepříjemné jizvy a ďolíčky. Jak na ně vyzrát, pokud jich má dítě hodně či na viditelných místech?  

Až několik set pupínků, které jsou naplněné čirou tekutinou a úporně svědí. Plané neštovice jsou onemocněním typickým pro dětský věk a průběh je pokaždé jiný. V průměru dítě obsype 200 až 300 pupínků, ale může jich být také mnohem méně. V tom nejhorším případě až 1500. Neštovice má na svědomí lidský herpes vir HHV-3, přenáší se vzduchem či přímým kontaktem. Pokud dítě svědí natolik, že si je rozškrábe, je tu i další problém – zůstávají po nich jizvy.

 

Tipy MIMIFORA:

Univerzální tipy, jak na jizvy

-          Promazávat domácím sádlem (bez soli).

-          Promazávat olivovým olejem.

-          Mazat modou Indulonou.

-          Zkusit propopolis.

-          Vyzkoušet silikonové gelové náplasti.

-          Zkusit měsíčkovou mast, či masti s obsahem vitaminu E.

-          Nechat je odstranit laserem.

-          Vyzkoušet speciální gel na jizvy z lékárny.

 

Další tipy na jizvy po neštovicích

Co ještě pomáhá na jizvy po neštovicích? Například přírodní oleje, anebo tlaková masáž. Obecně ale platí, že to chce čas. Mnoho jich totiž zmizí či se zmenší samo, i když to hned nevypadá.

 

Levandulový olej deti-a-rodina-jizvy-po-nestovicich-ii-sh-nahled

Masírujte jej pravidelně na postižená místa, levandulový olej proti jizvám prý nejen pomáhá, ale navíc velmi příjemně voní. Doma ho jistě oceníte, možností využití má totiž celou řadu. Pomáhá i na popáleniny, při poštípání hmyzem, ničí bakterie, pomáhá zastavit krvácení apod.

 

Tlaková masáž

Čtrnáct dní po té, co se jizva objeví, je prý dobré ji pětkrát denně masírovat tlakem, a to tak, že na ni tlačíme prstem, vydržíte patnáct vteřin a prst posunete dále. Takto bychom měli masírovat celou jizvu, a poté ji namazat mastným krémem, sádlem či vazelínou. Urychlí to hojení jizev a zlepší jejich vzhled.

 

Šípkový olej

Nejen levandulový, ale i šípkový olej si umí s jizvičkami poradit. Je jedním z nejlepších rostlinných olejů nejen na jizvy, ale i působí i proti vráskám. Kůži vypíná a hydratuje. Pomáhá hojit i starší jizvy, dokonce i keloidní, jen je třeba vydržet a aplikovat jej dlouhodobě.

 

Tip MIMIFORA:

Pozor na slunce

Má-li dítě jizvy od neštovic na viditelném místě, chraňte je před sluncem. Jinak by mohly ztmavnout a zhoršit se. Obličej vždy natírejte kvalitním krémem s ochranným faktorem nejlépe 50.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse