vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jizva po císaři: Toto o ní musíte vědět!

10. března 2015

Jizva po císaři: Toto o ní musíte vědět!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Jizva laser císařský řez těhotenství porod

preventan-mimiforum-banner

O jizvu po císařském řezu je třeba řádně pečovat. I přesto se však mohou objevit komplikace – od infekce až po nevzhledné a špatně zahojené jizvy s kožními nadbytky.

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Císařským řezem dnes končí až každý čtvrtý porod a číslo stále roste. Mnoho maminek je totiž přesvědčeno, že porod císařem je pohodlnější, než spontánní porod a méně bolestivý. Navíc stoupá i počet vícečetných těhotenství, která se většinou rodí právě císařem. Jenže ženy, které tak touží po císaři, si mnohdy neuvědomují, že jim po něm zůstane jizva. A ta se nemusí dobře zahojit.

 

Kudy jizva vede

Řez při porodu císařem se vede nad stydkou kostí, a to buď příčně, anebo podélně. Jeho délka, a tedy i rozměr následné jizvy, je zhruba deset centimetrů. Provádí se buď v celkové anestezii, anebo v lokální, nejčastěji v epidurální. Samotný akt sice nebolí, bolest však přijde, jakmile dá o sobě jizva vědět.

 

O jizvu pečujte

O jizvu po císaři je třeba co nejlépe pečovat. Vyplatí se to. Jizva totiž rok až rok a půl po porodu ještě pracuje, mění svůj vzhled a tvar. Když ji budete pravidelně masírovat, je velká šance, že bude vidět minimálně. Pravidelně ji promazávejte, třeba nesoleným sádlem, anebo vazelínou.

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste tlakovou masáž!

Jizvu po císaři je dobré několikrát denně masírovat tlakem, a to tak, že na ni tlačíme prstem, vydržíme patnáct vteřin a prst posuneme dále. Takto bychom měli masírovat celou jizvu, a poté ji namazat mastným krémem, sádlem či vazelínou. Urychlí to hojení jizvy a zlepší jejich vzhled.

 

Když jizva nevypadá hezky

Zatímco některé ženy mají to štěstí, že se jim jizva po císaři krásně zahojí a není skoro vidět, jiné to mají naopak. Jizva tak může být zbytnělá, vpáčená s nadbytkem kožní tkáně, hypertrofická či koloidní. V takovém případě se pak sahá k některým z metod plastické chirurgie, které její vzhled výrazně zlepší. Někdy může pomoct laser, vše je však nutné konzultovat s odborníkem.

 

Jizva při druhém císaři

Pokud i druhý porod probíhá císařským řezem, většinou se původní jizva nahradí jizvou novou. Není však vždy nutné, aby druhý porod neprobíhal spontánně, vše je třeba konzultovat s gynekologem či porodníkem.

 

Zánět v jizvě zdravi-a-krasa-jizva-po-cisari-ii-sh-nahled

V jizvě po císařském řezu může dojít ke komplikacím a objevit se v ní zánět či infekce, není ani neobvyklé, že se jizva zanítí. Podle odborníků při porodu císařským řezem ženě hrozí až 6× větší riziko komplikací, než při spontánním porodu, což se ale často podceňuje. 

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:37 24.05.2018 - Lenka22 -

Bez nadpisu

Já se mažu tímto krémem http://www.scar­heal.cz/o-pripravku-scar-esthetiquee.php
12:40 31.05.2015 - XenaX -

strie

holky prosím pomoc! Mám po dětech strie a nevím,co s tím mámdělat. POradíte mi ? Máte také stejný problém?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse