vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jemné vlasy: Co na ně funguje?

3. července 2011

Jemné vlasy: Co na ně funguje?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: žehlička natáčky péče barva střih vlasy

preventan-mimiforum-banner

Jemné vlasy jejich majitelky dvakrát netěší – nedrží objem, rychle plihnou a mastí se. Vytvořit z nich pěkný účes, který by navíc držel, je mnohdy nadlidský úkol. Co tedy na jemné vlasy platí a na co byste měla rozhodně zapomenout?

Vypadají jako chmýří, rychle ztrácí objem a tvar a plihnou. Řeč je o jemných vlasech, ze kterých je nadšená asi jen málokterá žena. Bohužel za ně ve většině případů mohou dědičné dispozice (vliv ale mohou mít i léky, hormony, špatná strava a různá onemocnění), a tak se jich nezbavíte. Můžete o ně ale správně pečovat a pomoct jim, aby vypadaly co nejlépe.

Jemné vlasy nejsou výhra

Kdo nemá jemné vlasy, ten to pochopí jen stěží. Není to žádná výhra – neustále je musíte mít pod dohledem. Stačí, když víc zafouká vítr a váš pracně vytvořený účes je rázem fuč. Večer si umyjete vlasy a ráno jsou zplihlé, bez objemu a života. Přejete si dlouhé kadeře, ale ony se vám lámou, takže délky víc než po ramena stejně nedosáhnete. Jakmile vidíte nový produkt na jemné vlasy, neváháte ho vyzkoušet. Jenže drahý šampon, kondicionér, nebo maska mnohdy nemá žádný výrazný efekt, anebo jen krátkodobý. Co tedy s jemnými vlasy?

1. Správný střih

Základ je v dobrém střihu, který jemným vlasům dodá objem. Dlouhé vlasy, pokud vůbec vyrostou, aniž by se ulámaly, nevypadají hezky, stejně tak je to i s velmi krátkými, protože u těch nelze zvětšit objem. U jemných vlasů je ideální zlatá střední cesta – délka maximálně po ramena, nebo po bradu, vlasy postupně sestříhané, které opticky přidají na objemu. Vhodné nejsou ohony a culíky, protože stažený »myší ocásek«, který jemné vlasy vytvoří, nevypadá právě ideálně. Raději volte ležérní sepnutí skřipcem či sponou.

zdravi-a-krasa-jemne-vlasy-2-nahled 2. Vhodná barva

Barevné přelivy, které vám udělají v každém kadeřnictví, působí zároveň regeneračně. Vlasy trochu zpevní, takže tolik neplihnou a nemastí se. Nemusíte se proto bát, že by se stav vašich vlasů ještě zhoršil, právě naopak. Pozor ale na stálé barvy, které vlasy spíše zatíží. Na jemných vlasech také velmi dobře vypadá melír, který jim opticky dodá na objemu a vnese do nich život.

3. Kvalitní péče

Většina značek šamponů má specializovaný produkt na jemné vlasy. Zde ale platí, že na každého funguje jiný (na někoho třeba žádný), a tak je nutné vyzkoušet, co vám konkrétně sedne. Ideální je, pokud máte k dispozici vzorek, protože investice do kvalitní vlasové péče není levná záležitost. Vyzkoušejte šampony s keratinem, ceramidy, proteiny a vitaminy, které jsou na jemné vlasy specializované, a uvidíte. Často se také radí šampony střídat a mýt hlavu dvakrát – jednou jedním šamponem, a hned vzápětí druhým, jiným. Šampony, stejně jako tužidlo, vždy nanášejte jen ke kořínkům, abyste vlasy zbytečně nezatěžovala.

4. Myjte vlasy ráno

Majitelky jemných vlasů to znají. Zatímco jejich kolegyně si jen sčešou lokny do ohonu a vyrazí do práce, ony si ráno musejí umýt hlavu – po noci jsou totiž vlasy zplihlé, unylé, mastné… Také odborníci radí, myjte jemné vlasy ráno. Jen si musíte trochu přivstat, abyste dobře vypadala.

5. Fény, natáčky a žehlička

S jemnými vlasy se musí zacházet opatrně. Protože mokré jsou více zranitelné, nikdy je nemačkejte, neždímejte do ručníku, ani násilím nerozčesávejte, ale jen ručníkem opatrně vysušte, a poté vyfénujte v předklonu, aby získaly na objemu. Vlasy budou vypadat bohatší, pokud použijete natáčky, anebo kulmu – s tou ale velmi opatrně. Vlnité účesy jemným vlasům velmi sluší. Naopak žehlička na vlasy pro ně není zrovna ideální. Jakmile se vám podaří vytvořit účes, zafixujte ho lakem.

Tipy MIMIFORA

Další rady, jak na jemné vlasy

● Na vlasy používejte pěnové tužidlo, naopak na gely, krémy a vosky raději zapomeňte. Pokud chcete zkusit vosk například na zdůraznění pramínků, buďte velmi opatrná na množství – dáte-li ho moc, vlasy se slepí a zplihnou.

● Jezte vitaminy. Zvlášť u jemných vlasů se vyplatí opakovat pravidelnou kúru, při které budete užívat specializované doplňky stravy na vlasy.

● Vyzkoušejte přírodní produkty. Nevyhovuje-li vám žádný šampon, zkuste něco přírodního. Produkty bez chemie (například lávová zem) jemným vlasům dělají většinou dobře.

Text: ino

Foto: Proficlanky.cz, Dreamstime.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
12:12 29.07.2011 - Alice -

mytí

ranní mytí mi pomáhá, akorát si dávám pozor v zimě

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse