vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jemné a mastné vlasy: Jak na ně

10. listopadu 2016

Jemné a mastné vlasy: Jak na ně

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: keratin mastné jemné silikony vlasy

preventan-mimiforum-banner

Jemné a rychle se mastící vlasy jsou jednou z nejhorších kombinací. Plihnou, nedrží tvar a druhý den po umytí vypadají, jako byste si je nemyla týden. Existuje ale pár tipů, jak na ně.

Diskutujte: Jak bojujete s jemnými a rychle se mastícími vlasy?


„Mám strašně jemné vlasy, které se velmi těžko udržují. Hlavu si musím mýt denně, a to ráno, protože pokud si ji umyju večer, po noci vypadají, jak kdybych je týden nenamočila. Mastné, zplihlé, nevzhledné. Vůbec nevím, co s tím mám dělat a hrozně mě to trápí. Navíc nemůžu najít vhodný střih, abych vypadala dobře. Chtěla bych dlouhé vlasy, ale nerostou – či možná rostou, ale lámou se mi. Nevím, jak z toho ven,“ stěžuje si na svůj problém Gábina (28).

 

Jemné vlasy v hřívu nezměníte

Jemné a mastné vlasy jdou často ruku v ruce a své majitelky velmi trápí. Většina z nich utratila tisíce za různé šampony, kúry a balzámy, které dodají objem, vlasy zpevní a posílí. A výsledek? Většinou bez efektu. Bohužel s jemnými vlasy je to těžké. Jsou většinou dány geneticky, a tak pokud mají rodiče na hlavně jemné chmýří, jen stěží bude mít potomek hustou a silnou hřívu. I když je od základů nezměníte, existuje pár tipů, jak nad nimi můžete zvítězit.

 

zdravi-a-krasa-jemne-a-mastne-vlasy-ii-sh-nahled

MIMIFORUM zjistilo:

Tipy, jak na jemné a mastné vlasy

 

  • Základem je správný střih. Většinou se doporučuje stupňovité sestříhání, ale ne každá kadeřnice si s jemnými vlasy poradí. Zkuste najít takovou, která bude vědět, jak na to.

 

  • Vyzkoušejte melír. Na rozdíl od stálých barev, které vlasy zatěžují a nepřidají na objemu, dodá melír opticky pocit plnějších vlasů.

 

  • Pozor na mokré vlasy. Jsou totiž mnohem více náchylné k lámání, a tak pokud je budete mokré rozčesávat, nebo mačkat ručníkem, situaci ještě zhoršíte. Proto z nich jen ručníkem opatrně vysajte vodu a nechejte je uschnout.

 

  • Omezte fénování. A hlavně horkým vzduchem. Vlasy nechejte volně proschnout. Pokud to nejde, používejte fén s ionizací a vlasy sušte v předklonu, aby nabyly na objemu.

 

  • Zapomeňte na gely a silná tužidla. Naopak volte jemná pěnová tužidla, která vlasy nezatíží. Po extra silně tužících přípravcích a gelech jsou vlasy ztěžklé a plihnou. V případě jemných vlasů platí, že méně je více. Nepřehánějte to proto s aplikací přípravků.

 

  • Užívejte doplňky stravy. Takové, které jsou speciálně zaměřené na zdravé vlasy a nehty. Vlasy budou vypadat lépe, když dostanou výživu zevnitř. Samozřejmostí by měla být i zdravá a vyvážená strava.

 

  • Dejte pozor na silikony. Silikony, které obsahuje velká většina šamponů prodejných v drogeriích, jsou pro jemné vlasy nepřítelem číslo jedna. Vlasy totiž obalují a vytváří na nich povlak, a tak pod jejich nánosem ještě více plihnou místo toho, aby zářily. Při dlouhodobém používání ztrácejí poslední zbytky objemu a řídnou. Proto vybírejte takové přípravky, které jsou jasně označeny slovy: „Bez silikonů.“

 

  • Vyzkoušejte keratin. Na rozdíl od silikonů jemným vlasům prospívá keratin. Ten je obalí, dodá na objemu, ale přitom vlasy nezatíží. Na dotek budou pevnější a silnější, na pohled budou vypadat plněji.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
08:55 11.11.2016 - daška -

henna

Mám také jemné a rychle se mastící vlasy. Po letech pokusů a omylů jsem dospěla k této péči – vlasy barvím hennou, myju tuhým bio šamponem, přeliji vývarem z kopřiv a pak nechám volně schnout. Po 2 dnech použiju suchý šampon a mám na další 2 dny klid. Vlasy mám lesklé, zdravé a na pohled hodně.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse