banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Jemné a mastné vlasy: Jak na ně

10. listopadu 2016

Jemné a mastné vlasy: Jak na ně

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: keratin mastné jemné silikony vlasy

preventan-mimiforum-banner

Jemné a rychle se mastící vlasy jsou jednou z nejhorších kombinací. Plihnou, nedrží tvar a druhý den po umytí vypadají, jako byste si je nemyla týden. Existuje ale pár tipů, jak na ně.

Diskutujte: Jak bojujete s jemnými a rychle se mastícími vlasy?


„Mám strašně jemné vlasy, které se velmi těžko udržují. Hlavu si musím mýt denně, a to ráno, protože pokud si ji umyju večer, po noci vypadají, jak kdybych je týden nenamočila. Mastné, zplihlé, nevzhledné. Vůbec nevím, co s tím mám dělat a hrozně mě to trápí. Navíc nemůžu najít vhodný střih, abych vypadala dobře. Chtěla bych dlouhé vlasy, ale nerostou – či možná rostou, ale lámou se mi. Nevím, jak z toho ven,“ stěžuje si na svůj problém Gábina (28).

 

Jemné vlasy v hřívu nezměníte

Jemné a mastné vlasy jdou často ruku v ruce a své majitelky velmi trápí. Většina z nich utratila tisíce za různé šampony, kúry a balzámy, které dodají objem, vlasy zpevní a posílí. A výsledek? Většinou bez efektu. Bohužel s jemnými vlasy je to těžké. Jsou většinou dány geneticky, a tak pokud mají rodiče na hlavně jemné chmýří, jen stěží bude mít potomek hustou a silnou hřívu. I když je od základů nezměníte, existuje pár tipů, jak nad nimi můžete zvítězit.

 

zdravi-a-krasa-jemne-a-mastne-vlasy-ii-sh-nahled

MIMIFORUM zjistilo:

Tipy, jak na jemné a mastné vlasy

 

  • Základem je správný střih. Většinou se doporučuje stupňovité sestříhání, ale ne každá kadeřnice si s jemnými vlasy poradí. Zkuste najít takovou, která bude vědět, jak na to.

 

  • Vyzkoušejte melír. Na rozdíl od stálých barev, které vlasy zatěžují a nepřidají na objemu, dodá melír opticky pocit plnějších vlasů.

 

  • Pozor na mokré vlasy. Jsou totiž mnohem více náchylné k lámání, a tak pokud je budete mokré rozčesávat, nebo mačkat ručníkem, situaci ještě zhoršíte. Proto z nich jen ručníkem opatrně vysajte vodu a nechejte je uschnout.

 

  • Omezte fénování. A hlavně horkým vzduchem. Vlasy nechejte volně proschnout. Pokud to nejde, používejte fén s ionizací a vlasy sušte v předklonu, aby nabyly na objemu.

 

  • Zapomeňte na gely a silná tužidla. Naopak volte jemná pěnová tužidla, která vlasy nezatíží. Po extra silně tužících přípravcích a gelech jsou vlasy ztěžklé a plihnou. V případě jemných vlasů platí, že méně je více. Nepřehánějte to proto s aplikací přípravků.

 

  • Užívejte doplňky stravy. Takové, které jsou speciálně zaměřené na zdravé vlasy a nehty. Vlasy budou vypadat lépe, když dostanou výživu zevnitř. Samozřejmostí by měla být i zdravá a vyvážená strava.

 

  • Dejte pozor na silikony. Silikony, které obsahuje velká většina šamponů prodejných v drogeriích, jsou pro jemné vlasy nepřítelem číslo jedna. Vlasy totiž obalují a vytváří na nich povlak, a tak pod jejich nánosem ještě více plihnou místo toho, aby zářily. Při dlouhodobém používání ztrácejí poslední zbytky objemu a řídnou. Proto vybírejte takové přípravky, které jsou jasně označeny slovy: „Bez silikonů.“

 

  • Vyzkoušejte keratin. Na rozdíl od silikonů jemným vlasům prospívá keratin. Ten je obalí, dodá na objemu, ale přitom vlasy nezatíží. Na dotek budou pevnější a silnější, na pohled budou vypadat plněji.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
08:55 11.11.2016 - daška -

henna

Mám také jemné a rychle se mastící vlasy. Po letech pokusů a omylů jsem dospěla k této péči – vlasy barvím hennou, myju tuhým bio šamponem, přeliji vývarem z kopřiv a pak nechám volně schnout. Po 2 dnech použiju suchý šampon a mám na další 2 dny klid. Vlasy mám lesklé, zdravé a na pohled hodně.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa