vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jedeme na lyže II.

16. prosince 2011

Jedeme na lyže II.

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Beskydy Jeseníky lyžařská školička sjezdovka snowpark lyžování děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Mezi populární hory pro zimní i letní dovolenou patří Jeseníky a Beskydy. Především první z nich, s nejvyšší horou Moravy Pradědem, se těší velké oblibě. Kam tedy s rodinou vyrazit na lyže, tentokráte ve východní části naší republiky?

 


Diskutujte: Kam jezdíte lyžovat v Jeseníkách a Beskydech? 


Jeseníky

Kouty nad Desnou

V žebříčku Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), která hodnotila 129 středisek, se na 10. až 12. příčce umístily Kouty nad Desnou. Nejenže jde o největší lyžařský areál na Moravě, ale pyšní se i moderní šestisedačkovou lanovkou, která za hodinu odbaví 3200 osob. Areál nabízí čtyři sjezdovky, dvě jsou delší než dva kilometry. Díky moderní zasněžovací technice máte jistotu, že bude během sezony na čem lyžovat. Nechybí snowpark s řadou překážek ani lyžařská škola. Pro nejmenší je připraven dětský park a školka s figurkami, nudlemi, balony, dětským pásem, lanovým vlekem, slalomkami a barevnými pomůckami.

Zimní sezóna: Od 12. 12. se již lyžuje na sjezdovce K snowparku.

Tip MIMIFORA:

V Koutech najdete i skvělé trasy pro běžkaře ve výšce 1110 m.n.m. Nejdelší okruh Mravenečník je dlouhý 15 km, nejkratší Horní nádrž Dlouhé stráně pak 2,5 km.

Více informací: www.kouty.cz

Lanová dráha Ramzová

O desáté místo se v tabulce dělí s Kouty nad Desnou další středisko ze srdce Jeseníků, Ramzová. Lyžařské středisko Bonera Ramzová je jedinečné tím, že nabízí nejdelší sjezdovku u nás – o délce 3360 m. Čtyřsedačkovou lanovou dráhou se můžete vyvézt na Čerňavu, dvousedačkovou dále na Šerák. Kromě toho zde najdete tři lyžařské vleky. V areálu na vás čeká celkem sedm sjezdovek, které jsou vhodné jak pro pokročilé lyžaře, tak pro rodiny s dětmi.

Zimní sezóna: Obě lanovky jsou v provozu již od 3. 12.

Tip MIMIFORA:

Na Ramzové najdete jedinou sedačkovou lanovku, kterou se lze dostat až na vrcholy Jeseníků.

Více informací: www.bonera.cz

Beskydy tip-na-vylet-jedeme-na-lyze-ii-1-ing

Ski Vítkovice-Bílá

Oblíbené lyžařské středisko v Beskydech obsadilo v žebříčku AČCKA 14. až 15. místo. Najdete jej v údolí řeky Bílá Ostravice. Nabízí nejen několik sjezdových tratí různé obtížnosti, ale i snowpark a velké vyžití pro běžkaře. Pro ně jsou zde připraveny čtyři upravované běžecké trasy v délce 10 až 33 km. Sjezdovky jsou zasněžovány umělým sněhem, a také vybaveny umělým osvětlením. Pro děti je připravena lyžařská školička.

Zimní sezóna: Aktuální informace o zahájení najdete na webových stránkách.

Tip MIMIFORA:

Dětský lyžařský park je jedno ze dvou nejmodernějších a nejlépe vybavených výukových hřišť u nás. Je přizpůsobené již dětem od dvou let a nabízí spoustu aktivit, kolotoč na sněhu, pojízdné koberce, ale i provazový a talířový vlek.

Více informací: www.skibila.cz

Skiareály Soláň

Soláň je jednou z nejkrásnějších částí Valašska. Nabízí nejen krásné výhledy do okolí, ale i skvělé lyžování. Tvoří jej tři areály – Soláň-sedlo, Soláň-vrchol a Karolinka. Pro rodiny s dětmi je ideální první z nich, protože nabízí nenáročné a nepříliš dlouhé tratě, stejně jako výuku lyžování pro děti od 3 let. Soláň-vrchol je největší na Vsetínsku a pyšní se 4 km sjezdovek. Pro nejnáročnější je černá sjezdovka Kamikaze. Třetí areál Karolinka se nachází na okraji stejnojmenného města a je určený pro náročnější a sportovní lyžaře. Nejdelší sjezdovka měří 1 km a její nejobtížnější část mohou méně zdatní lyžaři objet. V žebříčku AČCKA zaujímá areál 31. až 32. místo.

Zimní sezóna: Aktuální informace najdete na webových stránkách.

Tip MIMIFORA:

Každý víkend čeká v areálu Soláň-sedlo na děti medvídek Solin, který pro ně připraví soutěže a hry.

Více informací: www.solansedlo.cz

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse