vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jedeme na lyže I.

9. prosince 2011

Jedeme na lyže I.

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vleky lanovky běžky sjezdovky lyžování rodina hory

preventan-mimiforum-banner

Chystáte se s rodinou na lyže a stále nejste rozhodnuti, kam se u nás vypravit? Přinášíme pár tipů na zajímavá zimní střediska. Tentokráte z Krkonoš, Krušných hor, Šumavy a Jizerských hor.

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Kam letos s rodinou pojedete na lyže?

Své služby u nás nabízí celkem 129 lyžařských středisek po celé republice. Nedávno zveřejněná tabulka Asociace českých cestovních kanceláří odhalila, že mezi neoblíbenější hory patří Krkonoše. V první desítce se umístilo šest jejich středisek, vyhrál Špindlerův Mlýn.

Krkonoše

Jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších hor lákají každoročně tisíce turistů od nás i ze zahraničí. Skiareály Špindlerův Mlýn a Čertova hora (Harrachov) patří k těm nejoblíbenějším. V první desítce tabulky najdete i Jánské Lázně, Rokytnici nebo Herlíkovice.

Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův mlýn nabízí 25 km sjezdových tratí, 5 lanovek a 11 vleků. Pro milovníky snowboardu jsou k dispozici 3 snowparky včetně U-rampy. Pro ty, co dávají přednost běžkám, je zde celkem 85 km běžeckých tratí. Myslí se samozřejmě i na děti, pro které jsou zde dva dětské parky.

Zimní sezóna: Lyžování je zde již v plném proudu, dětská zimní sezóna bude zahájena 17. 12.

Vychytávka pro děti: Dětský snowpark najdete přímo u dolní stanice lanové dráhy Sv. Petr. Jeho součástí je i 27 m dlouhý pojízdný koberec.

Tip MIMIFORA: Děti do 6 let jezdí zdarma.

Více informací: www.skiareal.cz

Harrachov

V Harrachově najdete dvě lanovky, které vás dopraví na vrchol Čertovy hory, a čtyři sjezdovky různých obtížností. Nejdelší, ale zároveň nejmírnější, je Modrá sjezdovka (2 200 m), nejprudší je Černá s převýšením 300 m. Pro děti je vhodná spodní část Červené sjezdovky II. Právě tady si také můžete vyzkoušet večerní lyžování. Harrachov a okolí nabízí také až 250 km běžeckých tratí. V žebříčku lyžařských areálů se umístil na 8. místě.

Zimní sezóna: Slavnostní zahájení zimní sezóny proběhne 17. 12. od 9.30 hod. Čeká vás občerstvení zdarma i zajímavý doprovodný program.

Tip MIMIFORA: Zdarma jezdí děti do 4 let.

Více informací: www.skiareal.com

Krušné hory tip-na-vylet-jedeme-na-lyze-i-2-sxc

Skiareál Klínovec

Největším lyžařským střediskem Krušných hor je Skiareál Klínovec sever. Nachází se 120 km od Prahy, v těsné blízkosti německých hranic. Nabízí nejen 12 km sjezdových tratí všech obtížností, ale i snowpark a U-rampu. Čekají vás 3 sedačkové lanovky a 7 vleků. Pro letošní sezónu prošel areál rekonstrukcí, a tak zde najdete nejmodernější lanovku u nás, která má i ochranné kryty sedaček. V žebříčku 129 lyžařských areálů u nás obsadil Klínovec 13. místo.

Zimní sezóna: Zahájení bude upřesněno na webových stránkách www.klinovec.cz.

Vychytávka pro děti: Pro rodiny s menšími dětmi je ideální zdejší lyžařský miniareál.

Tip MIMIFORA: Děti do šesti let jezdí zdarma.

Více informací: www.klinovec.cz

Šumava

Skiareál Lipno

Moderní lyžařské středisko na Šumavě obsadilo v žebříčku nejlepších areálů 3. až 4. místo. Je obzvlášť vhodné pro rodiny s dětmi. Vzhledem k tomu, že disponuje 40 sněžnými děly a nejmodernějším systémem zasněžování, zaručuje lyžování po celou zimu. Areál prošel v roce 2008 velkou proměnou, nabízí prodloužené a rozšířené sjezdové tratě a 3 lanovky. Pro milovníky snowboardu je tu snowpark a skicrossová dráha.

Zimní sezóna: Sezóna odstartuje 17. 12. Zároveň na vás čeká Lipenská lyžařská pouť.

Vychytávka pro děti: Skiareál Lipno je zaměřen na rodiny s dětmi, a tak zde najdete nejmodernější výukové hřiště na Šumavě pro děti, Foxpark. Jeho součástí jsou i tři pojízdné koberce, které se starají o přepravu dětí.

Tip MIMIFORA: Do lyžařské školy můžete zapsat již děti od tří let.

Více informací: www.lyzovanilipno.cz

Jizerské hory

Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák, který v žebříčku nejlepších středisek zaujímá 14. až 15. pozici, nabízí celkem 6 600 m sjezdovek. Najdete zde tratě všech obtížností, nejdelší měří 1670 m. Celkem čtyři dráhy jsou delší než kilometr. Čeká vás zde čtyřsedačková lanovka a 4 vleky. Samozřejmostí je lyžařská škola, která je zároveň největší lyžařskou a snowboardovou školou v Jizerských horách.

Zimní sezóna: Zahájení bude upřesněno na webových stránkách www.skjizerky.cz.

Vychytávka pro děti: Uzavřené hřiště Dětský svět s pojízdnými koberci i kolotoči je přímo ideální k výuce lyžování!

Tip MIMIFORA: Nezapomeňte navštívit Bobovou dráhu Janov, která je otevřená i v zimě. Zdejší raritou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450C.

Více informací: www.skijizerky.cz

 

Již za týden přineseme tipy na další lyžařská střediska u nás!


Text: mob

Foto: SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
01:26 08.02.2014 - lyžař1111 -

Tanvaldský Špičák

Dne 1.2. 2014 jsem navštívil Aspen Jizerek. Při jízdě na lanovce mi neustále kapala voda na hlavu, protože je pro našince nepřekonatelný problém odstranit sněhový poprašek na konstrukci sedačky /poslední sněžení před třemi dny/. Po dvou hodinách mám nevratné fleky na kalhotách od nějakého maziva. Super zážitek. lyžař 11111
20:09 01.02.2013 - Lucka -

Krkonoše

Zdravím, moc pěkné shrnutí. Ráda bych ještě přidala Skiareál Malá Úpa v Krkonoších www.skimu.cz , kam jezdíme již několik let. Pro děti je tam ráj a s manželem si tam v klidu zalyžujeme.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse