vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jedeme na dovolenou. Tipy, jak ochránit byt před zloději

22. července 2013

Jedeme na dovolenou. Tipy, jak ochránit byt před zloději

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: krádež zloděj byt prázdniny dovolená

preventan-mimiforum-banner

Než se vydáte užívat si letní dovolenou, nezapomeňte si řádně zabezpečit byt či dům. Během prázdnin totiž mají zloději žně, a tak by vás po návratu mohlo čekat nepříjemné překvapení.

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

Čtyřicet procent lidí. Právě tolik jich nemá při odjezdu na dovolenou dostatečně zabezpečený byt. Zavřená okna, žádné světlo, přetékající schránka. To jsou přitom pro zloděje jasné signály, že nejste delší dobu doma. A pokud váš dům či byt není nijak chráněný, přímo je láká ke vloupání. Jak tedy domov dostatečně zabezpečit před tím, než odjedete?

MIMIFORUM zjistilo:

Nejvíce zlodějů vchází dveřmi

-          84 % zlodějů vchází do domu dveřmi.

-          82 % zlodějů umí otevřít dům či byt do 5 minut.

-          80 % zlodějů se vloupe do objektu, který nebyl dostatečně zabezpečen.

-          10 % zlodějů jde loupit najisto na základě vytipovaných domů ze sociálních sítí.

1. Pozor na Facebook tema-tydne-jedeme-na-dovolenou-ii-sh-nahled

Počet zlodějů, kteří jdou loupit najisto na základě tipů ze sociálních sítí, přibývá. Řada lidí si totiž počíná velmi neopatrně. S dovolenou se chce pochlubit, a tak o termínu odjezdu klidně veřejně píše na sociálních sítích. K tomu vystaví fotky svého dokonale vybaveného domu a další informace a zlodějům tak pošle jasnou pozvánku. První rada tedy zní – buďte opatrní a nechlubte se. Alespoň ne veřejně.

2. Vytvořte iluzi, že jste doma

Pokud bude ve vašem bytě čas od času pohyb, rozsvítí se světlo, otevřou okna apod., zloděje to zmate. Budou si myslet, že doma někdo je, a to je od návštěvy většinou odradí. Máte-li někoho, komu věříte, pověřte ho, ať k vám chodí – vyvětrat, rozsvítit, vybrat poštu apod. Pokud nikoho takového nemáte, nevadí. Existují totiž šikovní elektroničtí pomocníci, kteří umějí vyvolat iluzi, že jste doma – v náhodných intervalech spustí například světla, nebo televizi. Nemáte-li nikoho, kdo by do bytu či domu přišel, investice do nich se vyplatí.

3. Zabezpečte dveře a okna

Osmdesát čtyři procent zlodějů vstoupí do bytu dveřmi, a tak je ideální pořídit si bezpečnostní. Obecně se dělí do šesti tříd a platí, že čím vyšší třída, tím také větší ochrana bydlení. Dalším častým místem, kudy zloději vnikají dovnitř, jsou okna. Dřevěné okenice nejsou vhodnou ochrannou. Naopak dobře fungují nenápadné bezpečnostní fólie, které jsou průhledné a zabrání roztříštění a vysypání skla i při velkých nárazech. Pozor také na světlíky či malá okýnka u sklepa. Ty raději chraňte magnetem proti otevření. Nezapomínejte také na bezpečnostní zámky. Pokud si pořídíte biometrický, nebudete potřebovat ani klíče. Postačí vám jen otisk vašeho prstu.

4. Pořiďte kameru a nástrahové systémy

Stojí-li váš dům na samotě, vyplatí se investovat do větší ochrany – kamer a bezpečnostních systémů. Službu udělá i levná falešná kamera na baterie, ale váš majetek neochrání, na rozdíl od různých kamer a systémů s pohybovými čidly. Ty mohou být jak napojené na bezpečnostní agenturu, tak se dají ovládat pomocí SMS. Při zaznamenání pohybu kolem objektu umí odeslat zprávu na váš mobil a sadu fotek pomocí MMS. Dobrou investicí jsou i nástrahové systémy. Oblíbené jsou např. detektory pohybu, které reagují na osobu uvnitř objektu. Vyhlásí poplach ve chvíli, kdy v místnosti nějaký pohyb zjistí. Spuštěná interní siréna má pachatele vystrašit a zmást, naopak venkovní siréna na něj má upozornit okolí.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:59 27.09.2017 - Slavěna -

Bez nadpisu

To my se chráníme alarmem.. máme takový pokročilejší, co se dá ovládat mobilem, takže stačí, když nám pošle signál, že se doma něco děje, my to můžeme zkontrolovat a rovnou vyslat signál policii. Při výběru se doporučuju řídit těmito radami – bezpecnydum.cz/bez­pecnydum/2-Poradna/7-Vyber-a-druhy-alarmu 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse