vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Je tu sezóna karnevalů: Největší zajímavosti

16. února 2015

Je tu sezóna karnevalů: Největší zajímavosti

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: sex. Text: ino Foto: Shutterstock.com hlazení než letmé nenápadné dotyky (např. rukou). Co je přes čáru? Scházení se mimo kancelář. Jiné dotyky lehce dvojmyslné narážky slovní pochvaly (např. vzhledu) máte na problém zaděláno. Tedy pokud ho brzo omrzíte. MIMIFORUM zjistilo: Co je ještě flirt? Letmé pohledy a úsměvy pravděpodobně si začne slibovat něco víc. A jakmile skončíte v posteli ale nebude trvat věčně. Pokud ho budete opětovat flirtování s ním může být příjemné je-li váš nadřízený ženatý. Jistě zda zvládnete případnou ostudu – a výpověď. A to hlavně tehdy dobře zvažte ale neměl ba přerůst v něco víc. Než skončíte se šéfem v posteli “ svěřuje se Magdalena (33). Pozor na šéfa v posteli Flirt v práci nikomu neublíží natož se šéfem začal mi házet klacky pod nohy. Nakonec mě vyhodil. Do vztahu v práci už bych nešla ale jakmile jsem o něj stále stála i já když to prasklo! „Už nikdy bych do vztahu v práci nešla. Šéf o mě nejdřív maximálně stál bude jeden z vás pravděpodobně muset odejít. Téměř vždy je to žena. Vyhodil mě není pro mě.« Důvod je jednoduchý – jakmile si přestanete rozumět říkají odborníci Ideální radou je podle nich mít pevnou vůli a v zaměstnání si s nikým nezačínat. Mělo by zde platit staré známé heslo: »Co je v domě nebo váš utajovaný vztah praskne. Anebo pokud na vše přijde váš partner. Na sex v práci raděj zapomeňte Sex na pracovišti? Raději ne než dotyčného přestanete bavit váš výkon v zaměstnání stoupá. Vše je ideální až do chvíle může to být velmi příjemné. Do práce se těšíte že v práci alespoň flirtoval. Třetina žen pak měla sex přímo v kanceláři! Pokud je váš kolega či šéf neodolatelný a vy si s ním začnete se seznámil právě v práci. - 94 % lidí v práci alespoň flirtovalo. Pouze 6 % se prý chovalo zcela počestně. - 72 % mužů vztahy na pracovišti přímo vyhledává. Každá třetí »ujede« v práci Vztahy na pracovišti nejsou zdaleka ničím jedinečným. Téměř každý v průzkumech přiznává který vstoupil do manželství “ ptá se Edita (30). MIMIFORUM zjistilo: Sex v práci zažila každá 3. žena! - Více než čtvrtina žen byla partnerovi nevěrná s kolegou. - 30 % žen zažilo sex v kanceláři. - Každý třetí pár co mám dělat. Poradíte? a tak nevím ale je můj nadřízený že můj šéf se mnou prostě flirtuje! On mi sice taky není lhostejný „Nastoupila jsem do nové práce a záhy přišla na to líbání

preventan-mimiforum-banner

Sezóna karnevalů je opět tady! Prozradíme vám, co jste o nich možná nevěděla a další zajímavosti, které se k rejům masek vážou. 

I letos je tu karneval a s ním i rejdování masek, bujaré oslavy, průvody a veselí. Co to ale vlastně karneval je?

 

Co je to karneval?

Karneval značí začátek postního období před Velikonocemi. Obvykle začíná po 6. lednu a končí na Popeleční středu. Jeden z nejslavnějších karnevalů probíhá každoročně v Riu de Janeiru, v Evropě pak patří k vrcholům karneval v italských Benátkách.

 

Kam až sahá historie karnevalů? tema-tydne-sezona-karnevalu-ii-sh-nahled

Podle mnohých až do starověkého Řecka. Slovo karneval pak pravděpodobně pochází z latinského carrus navalis (vůz – loď) a jeho historie sahá až do starověkého Řecka, kde se konaly průvody na počest boha vína a veselí Dionýsa. Později zvyk převzali Římané a slavili tzv. Saturnálie.

 

Jak s dnes slaví velkolepý evropský karneval v Benátkách?

Karneval otevírá let anděla, kdy se vyvolený akrobat vznáší na ocelovém laně od zvonice přes Náměstí sv. Marka v Benátkách. Obnovila se spousta původních tradic, včetně oblíbemé divadelní Commedia dell‘arte, která se odehrává nejen na jevištích, ale i na ulici. První novodobý karneval v takové podobě, jak ho známe dnes, se v italských Benátkách konal v sedmdesátých letech. Na závěr karnevalu se vždy vyhlásí nejlepší maska a na Náměstí svatého Marka se pak koná slavný ples.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Doba konání benátského karnevalu je pohyblivá a vždy závisí na Velikonocích, které se každý rok mění.

 

Co se slaví na proslulém karnevalu v Riu?

Brazilské Rio de Janeiro je karnevalem přímo proslaveno. Dny plné masek, rejů, přehlídek a veselí se každoročně slaví v druhé polovině února, ale přípravy na tyto velkolepé dny začínají až na podzim. Pravý karneval zde začíná poslední pátek před začátkem půstu a končí den před Popeleční středou. V Riu to maskami, sambou a tancem žije, ale má to i svá negativa. Říká se, že jde v té době o jedno z nejnebezpečnějších míst na světě a je třeba si dávat velký pozor.

 

MIMIFORUM zjistilo:

-          Karneval v Riu patří k nejznámějším na světě.

-          Nejdůležitější část celého karnevalu v Riu se odehrává na tzv. Sambodromu. Místo, které je přímo vyhrazené pro karneval pojme přes 90 000 návštěvníků a má rozlohu 700 metrů.

-          Termín karnevalu v Riu je pohyblivý a řídí se podle Velikonoc. Poslední den vždy připadá na Popeleční středu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstoc.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse