vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Je mu 40 a nezajímá ho sex. Proč s věkem klesá libido?

9. prosince 2015

Je mu 40 a nezajímá ho sex. Proč s věkem klesá libido?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: touha libido láska vztahy vzrušení sex

preventan-mimiforum-banner

Jste spolu pár let a partnerův zájem o sex výrazně klesl. Přitom vy byste se milovala tak ráda! Co stojí za tím, že s věkem partnera klesá i jeho libido? 

Hořčík a vitamin B6

  • Doplněk stravy, šumivé tablety
  • Hořčík – příspívá k normální činnosti svalů a k elektrolytické rovnováze
  • Vitamin B6 – přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normálímu metabolismu bílkovin a glykogenu
  • Oba prvky se vhodně doplňují, přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy
a8f926b2bd5dae1fbd4c891ffc85a9f6

Doplněk stravy

 
Více ZDE

Diskutujte: Platí i u vašeho partnera, že s věkem u něj klesá libido? 

„S partnerem žijeme deset let. Jemu je čtyřicet a mně o deset let méně. Poslední dobou si ale nerozumíme v sexu. Zatímco já bych se mohla milovat pořád, on o sex nemá absolutně zájem. Tvrdí, že je unavený a nemá náladu. Došlo to až tak daleko, že spolu spíme tak třikrát za rok. To jsem se ale nemusela vdávat! Vážně uvažuju, že si najdu mladšího milence. Přece nebudu do smrti žít bez sexu,“ napsala nám čtenářka Miriam (30).

Chuť na sex souvisí s hormony

Za sníženou chutí na sex hrají u mužů hlavní roli hormony. Klesající libido u nich souvisí s hladinou testosteronu, která s věkem klesá. Muži jsou na svém sexuálním vrcholu kolem dvacítky. Od té doby testosteronu pomalu ubývá, a právě to u některých mužů způsobuje pokles zájmu o sex. První hranice, kdy se snížená hladina hormonu projevuje, je kolem 35. roku. Výraznější pokles pak přichází mezi 50. a 60. rokem, kdy ho muži v těle mají o 30 % méně než zamlada.

Zajímavost MIMIFORA:

sex-a-vztahy-s-vekem-klesa-libido-1-ing

Odborníci přišli na to, že nízkou hladinu testosteronu mají i čerství otcové. Čím více se o dítě starají, tím ho mají méně. Jak dítě roste, produkce většinou zase stoupá.

MIMIFORUM zjistilo: 

● 31 % mužů trápí snížená chuť na sex.

● 15 % mužů uvádí, že chuť na sex nepociťuje téměř žádnou.

● 40 % mužů přiznává, že s věkem se u nich chuť na sex snižuje.

Zamilovanost a touha vyprchá do třiceti měsíců

Kromě hormonů hraje roli i doba, jakou s partnerem jste. Prvotní zamilovanost a fyzická přitažlivost totiž netrvá na věky. Podle odborníků vyprchá v rozmezí 18 až 30 měsíců. Po této době se pak páry buď rozejdou, nebo spolu zůstávají jen ze zvyku. I proto je ve světě největší počet rozvodů po čtyřech letech manželství. Druhým milníkem bývá sedmileté trvání vztahu. Pokles zájmu o partnerku je v delším vztahu podle odborníků přirozený. Pokud muž žije s jednou ženou, jeho potřeba sexu klesá a potřebuje nové podněty, aby se k zájmu zase vrátil.

Dejte mu nový podnět: Zkuste ho svést!

Co tedy radí odborníci? Pokud vás trápí podobný problém a partnerovo libido je výrazně nižší než vaše, zkuste ho probrat k životu. Buďte vy tou aktivní a do vztahu zkuste vnést nové podněty. Vyprovokujte ho filmem, prádlem, novou erotickou pomůckou. Věnujte mu Kámásutru a najděte polohu, která by se vám líbila. Ve vhodné chvíli mu ji ukažte a prohlédněte si knížku spolu. Můžete ho zkusit svést také na neobvyklém místě, v netradiční dobu, prostě udělat něco, co by on nečekal. Frekvence sexu se už sice k tomu na začátku vztahu nevrátí, ale alespoň může být častější, než doposud.

Tip MIMIFORA:

Co dělat, když partnerův zájem o sex klesl?

Netlačte na něj, neustále mu to nepřipomínejte. Může pak mít problém s tím, že vás nedokáže dostatečně uspokojit a neumí se s tím lehce vyrovnat. I s tím pak může souviset nižší zájem o sex.

Nezahrnujte ho dvojsmyslnými narážkami, nikdy ho jako muže nesnižujte. Pokud to budete dělat, může jeho zájem klesnout na nulu.

● Jednou za čas zkuste navodit příjemnou atmosféru, děti dát k babičce, uvařit dobré jídlo a netradičně jej svést. Muži totiž neustále potřebují nové podněty a situace.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:35 15.08.2017 - Ferda -

Směšné

Když testosteron klesá, je potřeba ho přidat! I na kole je potřeba doplňovat vzduch. Jenže uděláte si urologicko-sexuologicko-endokrinologicko-psychologicko-spermatologické kolečko a výsledkem bude,že vám nikdo nic nepredepíše, jen viagru a cialis, ale ty nemají s touhou a vzrušením vůbec nic společného. Takže s těmato práškami sice šukáte, ale absolutně bez prožitku a přemýšlíte u toho, co si druhý den dáte v práci k obědu. A důvod, proč vám testosteron nepredepíšou?? Máte ho málo nízký, zvyšuje agresivitu, zvyšuje riziko rakoviny prostaty. Tak fajn, do smrti už nebudu mít sex plný touhy a vášně. Jen makat v kolbence, platit daně a na začátku důchodu zhebnout, ať stát moc nevyžírám…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse