banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Je mi třicet a zapomínám. Jak posílit paměť?

9. února 2016

Je mi třicet a zapomínám. Jak posílit paměť?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: opakování odpočinek paměť

preventan-mimiforum-banner

Paměť se s věkem zhoršuje, o tom není pochyb. Jenže stejně jako každý jiný sval v těle se dá i paměť trénovat a posilovat. Jak na to, abyste ji oživila a váš mozek pracoval co nejefektivněji?

GingiMax® (doplněk stravy) obsahuje 60 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů a hořčík, který přispívá k normální činnosti nervové soustavy a svalů. Horčík dále přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.

gingimax-90-tabl-cz-sk-3d

GingiMax Plux 60+30 tob.

Pokud chcete mít ploché bříško, posilujete břišní svaly. Když chcete mít pěkné paže, posilujete ruce. Jenže co když chcete mít dobrou paměť? I tu je třeba posilovat! S věkem se schopnost zapamatování pochopitelně horší, ale neznamená to, že to musíte brát jako nutné zlo. Má-li váš mozek fungovat normálně, musíte ho posílit – stejně jako jiné svaly. Není to přitom nic náročného a vaše paměť vám to stonásobně vrátí.

Nepamatuji si ani, pro co jsem šla…

„Je mi třicet a strašně se mi zhoršila paměť. Začala jsem zapomínat, nepamatuji si ani pro co jsem šla do kuchyně, musím se vrátit a vzpomenout si. Nedávno jsem zapomněla v práci na důležitou schůzku a měla problém. A nakupování bez seznamu? To ani omylem, zapomněla bych na půlku věcí. Dá se paměť nějak posílit?,“ zeptala se nás nešťastná paní Zuzka (30). Nejen pro ni jsme zjistili, jak paměť trénovat a co na ni funguje.

Jak na posílení paměti?

Neustále se učte

Neznamená to ale, že se vrátíte do školních let a budete se učit jako na zkoušky. Paměti stačí, když jí budete dávat drobné úkoly, například si zkuste zapamatovat nová telefonní čísla, nebo jděte na nákup bez seznamu a pokuste se na nic nezapomenout. Trénujete i tím, že si počítáte, kolik utratíte a kolik vám zbude v peněžence. 

Opakování je matka moudrosti

Na tomto rčení něco pravdy je a zvlášť to platí u cizích jazyků. Je sice krásné, že jste se naučila perfektně anglicky a francouzsky, ale pokud jazyk nepoužíváte aktivně, rychle ho zapomenete. A pak se budete divit, kam se vaše vědomosti ztratily. Co nejčastěji si proto opakujte slovíčka , pusťte si film v originále, čtěte si cizí noviny, knihy či texty na internetu.

zdravi-a-krasa-je-mi-tricet-a-zapominam-2

Odpočívejte

Aby mozek pracoval správně, musí se nejen učit, ale také odpočívat. Zkuste chvílemi zcela vypnout a třeba jen poslouchat relaxační hudbu. Dopřejte si také dostatečný spánek, aby byl mozek schopen vstřebat nové informace a následně s nimi pracovat.

Sportujte

Je vědecky prokázáno, že při pohybu pracuje mozek efektivněji. Při sportu jsou tisíce mozkových buněk nuceny spolupracovat, a tak když si půjdete zaplavat, nebo se projedete na kole, uděláte dobře nejen štíhlé linii, ale také své paměti. I procházka na čerstvém vzduchu mozek okysličí lépe než sezení u televize.

Jezte zdravě

Na správnou funkci mozku má vliv i zdravá strava s dodatečným příjmem vitaminů a minerálů. Jezte ovoce, zeleninu, ryby, které obsahují cenné omega-3 mastné kyseliny. Snižte příjem alkoholu a nekuřte. Sklenička dobrého červeného vína denně ale může být prospěšná – obsahuje antioxidanty, které mozek chrání.

Hrajte hry

Mozek dokáže posílit také hraní počítačových her. Samozřejmě není nutné u nich sedět celé dny, ale půlhodina vám neuškodí. Naopak. Odborníci dokázali, že například při pravidelném hraní Tetrisu pracoval mozek více efektivně a byl vytrénovanější než u lidí, kteří hry nehráli. Zlepšila se také jejich orientace v prostoru. Kupodivu jsou prý prospěšné i akční 3D hry, protože mozek je při nich nucený zpracovat mnoho informací najednou. Navíc se u hráčů zlepšila také vizuální pozornost, soustředění a schopnost bleskové reakce. Na krátkodobou paměť příznivě působí také sudoku.

Užívejte doplňky stravy na paměť

Paměť pomáhají zlepšit vhodně zvolené doplňky stravy. V této souvislosti se mluví o Ginkgo bilobě, která posiluje paměť a zlepšuje soustředění zvětšením přívodu kyslíku do mozku. Také lecitin skvěle pomáhá vylepšit paměť a soustředění.

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:51 29.09.2017 - Olina -

Bez nadpisu

S problémy s pamětí se může pojit i nedostatek aminokyseliny taurinu. Když tak doporučuji mrknout na tenhle článek: eushops.cz/Ener­geticke-napoje-c12_175_2.htm celkem hezky tam vysvětlují jeho úlohu v organismu a projevy nedostatku 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa