vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jarní únava: Zatočte s ní jednou provždy!

21. března 2017

Jarní únava: Zatočte s ní jednou provždy!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Jarní únava energie spánek pohyb Slunce

preventan-mimiforum-banner

Jaro už klepe na dveře, konec zimy se blíží a s ním přichází i teplejší počasí a především – dlouho očekávané sluneční paprsky. Každý by čekal, že mu to vlije více energie do žil, zlepší náladu a dodá novou chuť do života. Jenže vše může být jinak. Místo toho, abyste si užívala teplých dnů, jste neustále unavená, nic vás nezajímá, nemáte sílu, chuť a energii. Přepadla vás jarní únava.

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

MIMIFORUM zjistilo:
Jak poznáte jarní únavu

– Máte neustálý pocit únavy, a to i po spánku či odpočinku. tema-tydne-jarni-unava-ii-sh-nahled
 – Trpíte častou bolestí hlavy.
 – Trápí vás suchá kůže či lámavé nehty.
 – Máte často špatnou náladu, případně jste velmi náladová.
 – Jste apatická, nic a nikdo vás nezajímá.
 – Často vám výrazně buší srdce.
 – Práce vám nejde moc od ruky, nemáte na ni myšlenky ani sílu.
 – Jste podrážděná a na ostatní se utrhujete.


Nedostatek slunce a vitaminů

Za vše může nedostatek slunečního svitu během dlouhé zimy, málo pohybu na čerstvém vzduchu i oslabený imunitní systém chladných měsících, snížený přísun vitaminů. Tělo může trpět nedostatkem vitaminu D, jehož tvorbu stimulují právě sluneční paprsky, stejně jako hormonu štěstí a dobré nálady serotoninu, který se nám do těla vyplavuje ve velké míře právě při pohybu na slunci a čerstvém vzduchu. Co tedy pomáhá proti jarní únavě?

1. Vitaminy

Tělo potřebuje doplnit to, čeho se mu po zimě nedostává. Proto je nezbytné zvýšit přísun ovoce, zeleniny, ale i ryb, případně tělu pomoct doplňky stravy, které mu dodají vše, co mu chybí. Asi nejdůležitější je vitamin C, ale doplnit je třeba také vitaminy A a B a spoustu minerálů. Zinek, selen, anebo koenzym Q10, kterého má organismus nedostatek, protože jeho tvorba po 25. roce klesá.


2. Pohyb

Pohyb – a na čerstvém vzduchu. Ideální pomocník proti jarní únavě. Nemusíte zrovna běhat maraton, postačí alespoň svižné procházky. Do těla se začne vyplavovat zmíněný serotonin, mozek se okysličí a vám bude brzo lépe. Chce to však vydržet. Jedna procházka venku vám totiž nepomůže. 


3. Dostatečný spánek

Sedm až osm hodin denně. Právě tak dlouho je denně třeba spát. Je-li doba spánku výrazně kratší, a to dlouhodobě, je logické, že tělo reaguje únavou a pocitem vyčerpání. Upravte svůj denní režim, více odpočívejte a vytvořte si podmínky pro zdravý spánek. Uložit do postele byste se měla v tmavé, nepřetopené, dobře vyvětrané místnosti a relaxovat se doporučuje i v průběhu dne. I krátké pauzy mezi prací udělají své. 


4. Pitný režim

Dva až tři litry tekutin denně. Tolik byste měla vypít, aby vaše tělo nebylo dehydrované a mohlo správně fungovat. Pokud dlouhodobě nedostatečně pijete, může se to projevit právě únavou. Proto zvyšte příjem tekutin, a to především vody, minerálek, čaje. Každý den si dopřejte fresh džus, který tělo nadopuje vitaminy. Naopak omezte kávu a kofeinové nápoje, slazené limonády a alkohol.


Tip MIMIFORA:
Čaj proti jarní únavě

Co je potřeba:1 list šalvěje, rozmarýnu a pelyňku, 2 natě třezalky a řebříčku, hrst listu kopřivy
Jak na to:Suroviny zalijte vařící vodou a nechejte vyluhovat. Čaj doslaďte medem a citronem a podávejte.


Text: mob
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse