vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jarní péče o pleť: Toto vám prospěje!

18. dubna 2013

Jarní péče o pleť: Toto vám prospěje!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hydratace peeling jaro péče pleť

preventan-mimiforum-banner

Postarat se na jaře správně o pleť není vůbec jednoduché. Je totiž zničená po zimě, a ještě jí mohou škodit první jarní paprsky. Jak tedy na to?

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Po dlouhé zimě je pleť unavená, vyčerpaná, a dehydrovaná. Má nezdravou našedlou barvu. Je třeba jí nejen dodat svěžest a zdravý vzhled, ale také ji připravit na nadcházející léto. Slunce a vysoké teploty jí totiž opět dají pořádně zabrat.


Jarní slunce nepodceňujte

Odborníci ale varují – jarní počasí nepodceňujte. Slunce je totiž většinou už dost silné a pleť na něj po zimě není zvyklá – nestihla se ještě aklimatizovat. A tak často dochází k tomu, že vyrazíme ven, aniž bychom použily krém s ochranným faktorem. To je však kámen úrazu. Jarní slunce může pleť nejen poškodit, ale v kombinaci s prudkými změnami teplot aktivuje enzymy, které rozkládají kolagen. To vede ke stárnutí pleti, ztrátě elasticity a tvorbě vrásek. Jak tedy o pleť na jaře pečovat?


1. Čistit

Po zimě se doporučuje provést důkladný peeling, který pleť zbaví odumřelých buněk a pomůže vyčistit póry. Po peelingu bude pleť jemnější, zdravější, a navíc ji látky v něm obsažené krásně vyživí. Peeling si můžete provést v klidu domova pomocí některého z vhodných přípravků, anebo se svěřit do rukou odborníků. Abyste za něj utratila co nejméně, můžete využít také některou z babských rad. Kromě peelingu je pleť důležité také pravidelně čistit a odličovat.


Tip MIMIFORA:
2× domácí peeling

zdravi-a-krasa-jarni-pece-o-plet-ii-sh-nahled

-    Smíchejte mletou kávu s krémem a naneste na obličej. Masírujte. Čím více kávy dáte, tím bude peeling silnější, stačí však jedna lžička. Některé babské rady doporučují smíchat kávu s medem, a tu nanášet.
-    Na peeling celého těla smíchejte cukr krystal se sprchovým gelem, a to v poměru 50:50. Nanášejte na tělo krouživými pohyby, masírujte. Poté kůži opláchněte teplou vodou. Sprchový gel můžete nahradit olivových olejem, což je ideální v případě, že máte suchou pokožku.


2. Hydratovat

Zvenku i zevnitř. Tak by měla vypadat správná hydratace! Po zimě ji pleť potřebuje jako sůl. Bývá suchá, drsná, šupinatá. A tak se vyplatí investovat do kvalitního hydratačního krému dle typu vaší pleti. Zatímco mladší pokožce postačí lehké hydratační krémy, stárnoucí a zralá pleť potřebuje péči větší. Kromě hydratace by jí krém měl dodat také výživu. Nezapomeňte také na kvalitní oční krém a na balzám na rty, protože ty okolními vlivy velmi trpí, avšak jsou často zanedbávané. Kromě toho dbejte na dostatečný pitný režim. Dopřát byste si měla 2,5 až 3 litry tekutin denně, nejlépe neperlivé vody. Vhodné je omezit pití kávy, alkoholu a přestat kouřit.


3. Chránit před sluncem

I když se vám zdá, že jarní sluníčko nemá ještě takovou sílu, nepodceňujte to. Chraňte pleť před UV zářením, dokud je čas. Pořiďte si kvalitní krém s ochranným faktorem a pravidelně jej nanášejte nejen na obličej, ale i na další odkrytá místa. Pokud to neuděláte, pomůžete tím jen rychlejší tvorbě vrásek a nahrajete předčasnému stárnutí.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse