vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jarní péče o pleť: Co potřebuje po zimě

30. března 2017

Jarní péče o pleť: Co potřebuje po zimě

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: jaro zima péče kosmetika pleť

preventan-mimiforum-banner

Pleť je po zimě vyčerpaná. Potřebuje oživit a dodat vláhu, aby se připravil na léto. Sluneční paprsky pro ni budou totiž další velkou zátěží.

Naše pleť dostala díky dlouhé zimě pořádně zabrat. Mráz, chlad, střídání teplot – nic z toho jí neprospívá. Proto je dobré o ni právě na jaře začít intenzivně pečovat, dodat jí vláhu a vyživit ji. Léto, které brzy přijde, pro ni totiž bude velmi náročné.


Hydratovat – zvenku i zevnitř

Hodně pijte, hlavně neperlivou vodu. Pleť je po zimě dehydratovaná a potřebuje dodat vláhu i zevnitř. Navíc pokud si dopřejete vodu i před jídlem, trochu vás zasytí a vy méně sníte. Doporučuje se denně vypít alespoň osm sklenic vody. Pozitivní efekt se záhy projeví i na vaší pleti. Hydrataci ale potřebuje pleť i zvenku. Tělo vždy po koupeli či sprše natřete hydratačním tělovým mlékem a o obličej pečujte krémem určeným pro suchou až dehydratovanou pleť. Ten totiž kůži dodá nejen potřebnou vláhu, ale vytvoří bariéru, která zpomalí vypařování vody z kůže.


Udělat si peeling

Aby pleť vypadala lépe a zdravěji, je třeba ji zbavit odumřelých kožních buněk a vyčistit póry. A neplatí to jen pro obličej, ale pro celé tělo. Na to vyzkoušejte některý z peelingových gelů, anebo tělo promasírujte přírodní lufou. Je drsná a tuhá, ale měkne při styku s vodou a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Na obličej koupíte speciální peeling v drogérii, ale můžete si připravit i domácí.


Tipy MIMIFORA:
Levné domácí peelingy  

zdravi-a-krasa-jarni-pece-o-plet-ii-sh-nahled
-    Smíchejte tělové mléko s krystalovým cukrem, směsí pokožku masírujte.
-    Bílý jogurt smíchejte s nadrobno nasekanými ovesnými vločkami a vmasírujte do pokožky.
-    Lžíci zakysané smetany smíchejte se lžící drcených mandlí a naneste na pokožku. Masírujte.


Dopřát si obličejovou masku

Protože pleť je po zimě vysušená a zdravím zrovna nezáří, je dobré zapracovat na ní a dopřát jí maximální péči. Velmi vhodné jsou výživné, hydratační a regenerační masky, které si můžete připravit i z domácích surovin. Velmi příjemná a osvěžující je například maska z ksané smetany. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce smetany se lžící medu a hrstí ovesných vloček. Pleť bude jasnější a vy jako znovuzrozená.


Chránit se před sluncem

Pleť je před sluncem třeba chránit už od prvních paprsků. To se velmi často v našich podmínkách podceňuje. Pleť vystavená slunečnímu záření ale trpí a poškozuje se. Odborníci doporučují používat krémy minimálně s OF 20 a výše. Zapomínat by se nemělo ani na péči o rty – i ony potřebují hydratovat a chránit před sluncem. Nezapomeňte také chránit na sluneční

Text: ino
Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse