vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jarní květiny: Tipy, kam za nimi vyrazit

24. března 2017

Jarní květiny: Tipy, kam za nimi vyrazit

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: arboretum květiny zahrada jaro výlet

preventan-mimiforum-banner

Za květinami se můžete vydat nejen do volné přírody, ale také do arboret či zahrad, které na jaře otevírají své brány. 

Za prvními jarními sněženkami a bledulemi můžete vyrazit přímo do přírody. Spousta krásných květin, rostlin, dřevin, stromů a mnoho dalšího na vás ale čeká i v některém z arboret či zahrad. V době, kdy vše začíná kvést, je přímo ideální naplánovat sem rodinný výlet a vše spojit s příjemnou venkovní procházkou.

Arboretum Makču Pikču

Jeden kilometr za obcí Paseka směr Sovinec, po pravé straně před odbočkou na Karlov se nachází originální arboretum, které právě na jaře otevírá své brány. Jde o originální projekt, který se dočkal otevření v roce 2008 na místo lomu a skládky. K vidění jsou tu skalky, jezírka s okrasnými rybami, umělý kaňon a spousta rostlin – skalničky, traviny, kaktusy, palmy, okrasné keře, altánky a další. Zdejší raritou je, že se exotické rostliny nemusejí zalévat. Vlhkost v zemi totiž dobře udržuje vrstva čedičového posypu a rostliny čerpají vláhu dlouhodobě.
 www.arboretumpaseka.cz

Americká zahrada Chudenice tip-na-vylet-jarni-kvetiny-ii-cz-nahled

Národní přírodní památka, Americká zahrada, se nachází zhruba 1,5 km od Chudenic. Jde vlastně o arboretum z poloviny 19. století, které díky své zachovalosti, stáří a zajímavým dřevinám představuje jednu z nejvýznamnějších památek svého druhu u nás. Najdete zde přes více než 200 druhů stromů a kromě procházky přírodou můžete výlet spojit s návštěvou zámečku Lázeň. Nejzajímavějším exemplářem je jedlovec tisolistý, jeden ze tří nejstarších jedlovců v Evropě.
 www.chudenice.info

Botanická zahrada a arboretum Brno

Zhruba 4 000 taxonů orchidejí, 300 tillandsií, 2 000 trvalek, 350 kultivarů velkokvětých kosatců, 500 skalniček a 4 000 dřevin. To všechno na vás čeká, pokud se vypravíte do brněnské botanické zahrady a arboreta. Pokud máte možnost, vydejte se na některou ze speciálně pořádaných akcí. Například na výstavu Jaro v zahradě (19.-22.4) či tradiční a návštěvníky velmi vyhledávanou výstavu kosatců velkokvětých (24.-27.5.).
 http://arboretum.mendelu.cz

Květná zahrada Kroměříž

Kroměřížská Květná zahrada, známá též jako Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla, a to nejen u nás, ale i ve světě. Původně byla vybudovaná v 17. století, později se dočkala řady úprav. Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), květinovou a sochařskou výzdobou nabízí i dnes mnoho překvapujících a neopakovatelných zážitků.
www.zamek-kromeriz.cz

Text: asm
Foto: Shutterstock.com, Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse