vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak zmenšit vagínu: Po porodu jsem »dole volná«!

14. dubna 2014

Jak zmenšit vagínu: Po porodu jsem »dole volná«!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vaginoplastika pochva zmenšení vagina sex porod

preventan-mimiforum-banner

I když je vagína hodně elastická, může po porodu dojít k tomu, že zůstane volnější a ženám přinese nemalé problémy při sexu. Řešení však je jediné – vaginoplastika.

Zatímco u mužů se s věkem přirození postupně zmenšuje, u žen je to jinak. S přibývajícími roky, ale i vlivem porodů, naopak vagína ztrácí svou elastickou funkci, a tak si žena připadá »dole volná«. Zkrátka a dobře není to už to, co dřív. A pokud partner není víc než dobře vybavený, může při sexu nastat problém – žena ho prostě necítí.

 

Dole jsem strašně volná

„Mám jen jedno dítě, rodila jsem spontánně a nikdy by mě nenapadlo, že nastane takový problém při sexu. I když jsem neměla žádné potíže, cítíla jsem, že je to jiné. Připadala jsem si strašně volná a partnera skoro vůbec necítila. Měla jsem pocit, že by se mi tam vešel dvakrát. Zkoušela jsem cvičit, ale bez efektu. Byla jsem tak zoufalá, že jsem se nakonec rozhodla pro plastiku,“ vypráví Kristýna (33).

 

Problém nejen se sexem

Problém se zvětšenou či příliš volnou vagínu je častější, než by se mohlo zdát. Podle odborníků trápí každou druhou ženu. Vagína se u nich totiž roztáhne natolik, že žena při sexu ztratí intenzivní pocity, které dřív měla, a tím pádem má problém nejen se sexem, ale hlavně s orgasmem. Na začátku pochvy je totiž nejvíce nervových zakončení, avšak pokud se rozvolní, jsou potíže na světě.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Posílení pánevního dna

Na posilování svalů pánevního dna se doporučují tzv. Kegelovy cviky. Jde o poměrně jednoduchá cvičení, při nichž na tři vteřiny stáhnete svaly pánevního dna, poté na tři sekundy povolíte, a to celé opakujete desetkrát. Cviky by se měly provádět alespoň třikrát denně a nesmí se při nich zadržovat dech. Posílí svaly kolem pochvy, ale na její zmenšení nepomohou.

 

Jediná možnost – vaginoplastika

Nejčastěji se potíže objevují u žen po porodu či porodech, kterým byl proveden nástřih hráze, anebo je sešil na křivo či na špatném místě. Nejen, že se objevují potíže při sexu, ale mohou nastat i při močení a stolici. Možnost, jak těmto ženám pomoct, je jen jedna – vaginoplastika.

 

Plastika může pomoct sex-a-vztahy-jak-zmensit-vaginu-ii-sh-nahled

Vaginoplastika není nic jiného než zákrok plastické chiriurgie, při kterém dochází k úpravě ženské vagíny. Mezi nejčastější zásahy patří zmenšení poševního vchodu, ale v úvahu připadá i celkové zúžení pochvy. Nejčastěji se provádí ženám po porodech ve středním věku, kterým má navrátit lepší požitek z milování a kvalitnější sexuální život. Cena zákroku se pohybuje kolem 15 000 Kč, ale v některých případech, na doporučení gynekologa, jej může hradit pojišťovna.

 

Text: lju

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:01 24.10.2017 - miky -

pomoc

chtěla bych poradit co mam dělat mam za sebou 3 porody a dole sem moc volná a nevím co s tím prosím o radu dekuji
18:26 14.03.2017 - Šárka -

strach, první sex

Chtěla bych poradit. Jsem dole hrozně volná a je mi teprve 14. Sex jsem ale nikdy neměla. Bojím se reakce svého přítele při prvním sexu. K odborníkovi vážně jít nechci. Děkuji za radu
14:46 28.05.2015 - jaja -

ozarovani

kolik by stalo ozarovani vaginy a tim z menseni pochvy vydela sem to v televizi a dost me to zajimalo

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse