vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak ušetřit na dětech. Vaše tipy!

4. července 2012

Jak ušetřit na dětech. Vaše tipy!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: šetření finance kojení oblečení jidlo rodina

preventan-mimiforum-banner

V době, kdy je všechno čím dál dražší, každý zvažuje, na čem by ušetřil. Zjistili jsme, na čem nejvíce šetří maminky s malými dětmi a co radí ostatním. 

Actilac mimi

 • Obsahuje vyváženou kombinaci čtyř kmenů bifidobakterií, charakteristických pro střevní trakt dítěte do jednoho roku.
 • Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od narození do 1 roku.
 • Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
 • Vhodný jako cestovní balení.
 • Obsahuje vyváženou kombinaci 4 kmenů živých mikroorganismů – bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).
actilacmimi

Doplněk stravy

Více zde

Diskutujte: Jak nejvíce šetříte na dětech vy?


1. Dlouho kojit

Kojení je sice důležité, ale pro batolata už přínosné není. Existuje však nemálo maminek, které kojí i tří až pětileté děti. Některé tvrdí, že se od dítěte neumějí odpoutat, jiné však přiznávají: Stojí za tím finance! „Mám hodně mlíka, tak nevím, proč bych měla přestat s kojením a pití kupovat. Je mi úplně jedno, že se na mě venku dívají divně, když kojím čtyřleťáka. Víte, kolik ale ušetřím na mlíku?,“ říká Simona (25).

2. Nekupovat příkrmy a polotovary

Hotové kojenecké příkrmy, které stačí jen ohřát, mají maminky rády. Šetří čas a nabízejí vyváženou stravu. Jenže mají také jednu nevýhodu – lezou do peněz. „Nejvíc se ušetří na jídle, a tak dělám to, že si navařím velkou dávku zeleniny, přidám trochu masa, rozdělím na porce a zamrazím. Pak už jen vytáhnu a ohřeju. Vařím velké dávky zaráz, abych ušetřila na energii a je to znát!,“ přiznává Marcela (29).

3. Nepoužívat vlhčené ubrousky 

Praktická pomůcka maminek malých i větších dětí. Vlhčené ubrousky jsou vždy po ruce a skvěle poslouží na utření pusy, rukou či zadečku při přebalování. Jsou výborné i jako první pomoc na čištění skvrn na oblečení. Bohužel však lezou celkem do peněz. „Na co kupovat vlhčené ubrousky, když stačí obyčejná žínka a voda! Miminko jsem raději umyla pod tekoucí vodou, než abych to čistila ubrousky. A když jsme šli ven, vzala jsem žínku. Teď, když je dcera větší, ji nosím ven stále – špinavé ruce utře stejně, jako ubrousky a ušetříme,“ sděluje svůj tip Sandra (32).

4. Používat látkové pleny

Papírové pleny jsou sice pohodlné a odpadne vám jakékoli žehlení a praní, ale jsou drahé. A tak maminky často radí, že se ušetřit dá látkovými plenami. „Nemám peněz nazbyt, a tak jsem si ani nemohla dovolit papírové pleny. Líbily se mi ty moderní látkovky, ale jejich pořízení bylo hodně drahé. A tak to dělám tak, jako moji rodiče. Od známých jsem dostala starší klasické pleny, které už nepoužívají, vyvařila je a jsem spokojená. Za to, co ušetřím, klidně můžeme na dovolenou,“ soudí Radana (24).

5. Nekupovat drahé oblečení deti-a-rodina-jak-usetrit-na-detech-ii-sh

Krásně oblečené dítě ve značkových kouscích sice dobře vypadá, ale není to zdaleka nezbytné. Stejnou službu udělají i levné kousky. Dobře se dá nakoupit ve výprodejích, anebo pokud chcete šetřit ještě víc, můžete kupovat použité oblečení v second-handech. „Dětem je úplně jedno co mají na sobě. Takže já kupuji jen podle cen. Když to znáte, dá se v sekáčích nakoupit i za pět až deset korun. Jedu jen podle ceny. I kluk může mít na doma růžové triko, to mi nevadí. A že má fleky? No a co, stejně to pokecá taky. Na oblečení ušetřím velké peníze,“ říká Milena (28).

MIMIFORUM zjistilo:

Další tipy maminek, jak ušetřit na dětech

 • Nekupovat drahé jogurty, ale vyrobit si je doma z mléka či tvarohu a čerstvého ovoce, nebo marmelád.

 • Nakupovat v akcích. Sledovat letáky a vše, co je potřebné, pořídit za akční ceny.

 • Nekupovat balené vody a limonády. Lepší službu udělá voda z kohoutku.

 • Místo prášků prát v mýdlovém slizu, drahé čističe nahradit octem, citronem, kypřícím práškem atd. Využívat babské rady.

 • Vařit levná jídla ze základních surovin ve větším množství a zamrazit.

 • Nejezdit na velké nákupy do supermarketů, na nákup jít bez dětí a se seznamem.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:03 22.12.2017 - Zdeňka -

Bez nadpisu

To já se snažím šetřit hlavně na oblečení, ale nikdy za cenu kvality. Většinou vyrážím do second handů a nebo objednávám na internetu, přičemž využívám cashback přes Tipli.. často se tak dá ušetřit třeba i 5 % nebo víc.. záleží na obchodě 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse