vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak udržet váhu po přechodu

10. prosince 2013

Jak udržet váhu po přechodu

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: metabolismus přechod menopauza dieta hormony

preventan-mimiforum-banner

Udržet si po přechodu štíhlou postavu není vůbec jednoduché. Každá žena potvrdí, že se hubne obtížněji, než dřív. Prsty v tom má jak zpomalený metabolismus, tak hormonální změny.

Kolagen Farmax 60+40 tob. ZDARMA

  • Kolagen Farmax – Doplněk stravy
  • obsahuje v 1 tobolce 85 mg kolagenu původem z ryb
  • Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu
  • dále je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí

kolagen-100-cz-3d-nahled

Hubnutí po přechodu? Katastrofa, říká většina žen. Jak roky přibývají, je shazování kil těžší. Věcí, které za to mohou, je víc – zpomaluje se metabolismus, ubývá svalové hmoty, klesá pohyb a výkonnost a nemalou roli hrají také hormonální změny.

 

Krizové partie – břicho a pas

Největším kamenem úrazu se stává oblast břicha a pasu. I když si nedopřáváte tak, jako dříve, tuky se zde ukládají závratnou rychlostí. Může za to nejen zpomalený metabolismus, ale hlavně hormony – snižuje se totiž produkce estrogenu. Ubývá také progesteron a hormony nadledvinek, a to vše má za následek přímé ukládání tělesného tuku. I když hubnutí je těžší než dříve, zvládnout se dá. Jak na to?

 

MIMIFORUM doporučuje:

Jak hubnout po přechodu

-          Hlídejte si jídelníček, jezte pětkrát denně menší porce, a pokud možno zdravě. Pozor na sladkosti a tučné výrobky si budete muset dát mnohem větší, než dřív.

 

-          Dodržujte pitný režim. Pokud si denně nedopřejete alespoň dva litry vody či neslazených čajů, tělo nebude fungovat tak, jak by mělo, a tedy ani hubnout. Vyvarujte se sladkých nápojů a výrazně omezte, nejlépe zcela vynechejte, alkohol.

 

-          Jezte hodně bílkovin. To je velmi důležité, protože jinak vám hrozí nedostatek vápníku a osteoporóza. Dopřávejte si v dostatečném množství mléčné výrobky, ryby a maso. Nepodceňujte vyváženou stravu a neodbývejte se rohlíkem k obědu, vymstí se vám to.

 

-          Omezte tuky a sacharidy. Sladkosti a produkty z bílé mouky by se ve vašem jídelníčku měly vyskytovat minimálně. To samé platí i o většině nezdravých tuků. Co naopak ve stravě chybět nesmí, jsou omega 3 a 6 mastné kyseliny.

  zdravi-a-krasa-jak-udrzet-vahu-po-prechodu-ii-sh-nahled

-          Pozor na radikální diety. Těmi tělo jen vystresujete, donutíte ukládat na horší časy a v konečném důsledku ještě přiberete. Pozor i na jo-jo efekt, kila navíc budete pak těžko shazovat.

 

-          Sportujte. Bez fyzické aktivity hubnutí půjde jen stěží. Nemáte-li sílu na cvičení, zkuste rychlou chůzi, nebo nordic walking. Dobrá je i jízda na kole, rotopedu či plavání.

 

-          Jezte ostrá jídla. Pokud vám to zdravotní stav a chuťové buňky dovolí, dopřejte si ostrá jídla s chilli. O nich je prokázáno, že zrychlují spalování tuků.

 

-          Dostatečně spěte. Je-li totiž spánku málo, tělo produkuje více inzulinu, a ten podporuje ukládání tuku. Vědci také potvrdili, že lidé, kteří spí málo, spálí mnohem méně energie. Navíc tělo začne vytvářet hormon hladu ghrelin, a výsledkem je, že máte větší chuť k jídlu a rychleji přiberete. Největší potíže hrozí, spíte-li méně než 5 hodin denně.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:34 26.01.2016 - Mirka -

Re: Re: slimax

To teda musím souhlasit!
11:33 26.01.2016 - Pavla -

Re: slimax

Taky u nich nakupuji právě, jsou tam milí zaměstnanci, rychle a ochotně odpovídají 
11:32 26.01.2016 - Mirka -

slimax

Jojo, taky jsem se mále sekla při nákupu a vzala nesprávný slimax, ale na maxivitalisu mě na to upozornili..takže super 
11:27 26.01.2016 - Lucka -

Re: Re: Re: Re: Re:

Njn, když mě jako nenapadlo, že by mohlo bejt vícero druhů … příště už budu vědět 
11:25 26.01.2016 - Pavla -

Re: Re: Re: Re:

No jo, to víte…je třeba si pořádně nejdříve vše důkladně pročíst, než něco koupím 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse