vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak správně vybrat podprsenku a být krásná!

8. září 2011

Jak správně vybrat podprsenku a být krásná!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: postava obvod ramínka košíček podprsenka

preventan-mimiforum-banner

Vybrat správně padnoucí podprsenku je někdy docela věda. Až 80 % žen prý nosí nevhodnou velikost a ničí si tak zdraví. Jak tedy podprsenku zvolit, aby perfektně padla?

Vybrat podprsenku, to přece nic není – to vám možná právě prolétlo hlavou. Jenže to je omyl! Zvolit tu pravou, která vám bude sedět, udělá pěkný výstřih a ještě správně podepře vaše vnady tak, aby vás od nich třeba nebolela záda (máte-li větší ženské přednosti), je totiž věda.

 

Menší košíčky a velký obvod

Základní chybou, kterou ženy při výběru podprsenky dělají je, že volí menší košíčky, ale zato větší obvod. Přitom by jim mnohem lépe seděla podprsenka s menším obvodem, ale naopak větším košíčkem. Jakých chyb se tedy při výběru podprsenky vyvarovat, aby vám seděla, a vy jste byla krásná a sexy?

 

1.Správný obvod

Pokud si změříte obvod pod prsy, většinou si jdete koupit podprsenku podle naměřeného čísla (případně větší). Jenže spodní prádlo bývá hodně elastické a jakmile povolí, může vám být obvod příliš volný. Proto vybírejte menší obvod, než jste si naměřila. Při zkoušení by podprsenka měla být zapnutá na poslední háček (nejvolnější obvod), abyste ji mohla utáhnout, jakmile povolí. Pokud ji ale taktak dopnete a nemůžete se ani nadechnout, obvod je příliš těsný – v tom případě volte o číslo větší. Špatně také je, pokud vám prádlo pevně nesedí, podprsenka vám leze nahoru a dolní košíček máte v půlce prsou, jakmile zvednete ruce. Takovou nekupujte, je příkladem, že nevolíte správně.

 

2.Malý či velký košíčekzdravi-a-krasa-jak-spravne-vybrat-podprsenku-2

Další základní chybou, která se při výběru objevuje, je, že ženy volí menší košíček v domnění, že v nich budou mít »ňadra dmoucí«, jak praví klasik. Jenže malý košíček vám udělá nepěkný efekt, který experti nazývají »efekt dvojitých prsou« – ňadra vám přetékají a vytvářejí bochánky nad košíčkem, někdy i po stranách. V tom případě je košíček příliš malý a pod tričkem by opravdu nebyla vaše silueta sexy. Volte proto raději větší. Naopak pokud odstává a prsa jej zcela nevyplňují, vybírejte menší číslo košíčku.

 

3.Vhodná ramínka

Pokud se vám ramínka zařezávají do kůže a vy cítíte nepříjemné pnutí či dokonce bolest a v kůži se vám dělá rýha, je to špatně. Váha vašich ňader by neměla celá spočívat na ramínkách, protože ty mají mít jen podpůrnou funkci. Pamatujte také na to, že čím užší ramínka, tím více se zařezávají a podprsenka je pak nepohodlná. Pokud máte větší ňadra, na tenká ramínka rozhodně zapomeňte.

 

4.Tvar a kostice

Podprsenka musí na těle pevně sedět, nesmí v žádném případě odstávat. Takže pokud kostice nejsou pevně na kůži, ale můžete pod ně dát i prsty, pak to není v pořádku a košíčky jsou vám malé. Kostice by vás v žádném případě neměly tlačit, a tak pokud se vám někde zařezávají a jsou nepříjemné, opět máte špatnou velikost spodního prádla. Jakmile podprsenku sundáte, neměla byste mít vytlačené rýhy na těle – od kostic ani od ramínek. Pokud máte, zvolte jiný typ podprsenky a odlišnou velikost.

 

Další tipy MIMIFORA

● Při zkoušení podprsenky se na sebe podívejte i zezadu. Zadní část by měla být pod lopatkami, pokud vám vyletí nahoru, nejsou prsa správně podepřena a volte jiné prádlo.

● Zkuste si na podprsenku při zkoušení obléct tričko. Uvidíte, jak se bude vyjímat pod oblečením a jak vám sedí.

● Pro denní nošení volte pohodlné podprsenky ze vzdušných přírodních materiálů, například bavlněné. Krajky, satén a jiné vychytávky si nechejte na večer s partnerem.

● Máte-li různě velká prsa, vyberte si podprsenku s vyjímatelnými vycpávkami typu push-up. Na jedné straně ji vytáhnete, na druhé necháte a optický dojem bude dokonalý.

● Když se na sebe podíváte do zrcadla z boku, neměly by vám prsa sahat níže, než je dolní část podprsenky. Pokud to dělají, zvolte menší obvod a větší košíček – vaše ňadra nemají dostatečnou oporu.

 

Zajímavost MIMIFORA

Špatně zvolená podprsenka může způsobit mnoho zdravotních problémů. Mezi nejčastější patří bolesti zad a hlavy. Díky nevhodné podpoře mohou žebra vpadávat dovnitř a vy můžete mít pocit tlaku na hrudi, jako třeba u infarktu.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse