banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Jak podpořit kojení: Osvědčené triky maminek

15. října 2015

Jak podpořit kojení: Osvědčené triky maminek

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: dietní potravina mateřství kojení

preventan-mimiforum-banner

O tom, že mateřské mléko je pro miminko to nejlepší, není pochyb. Jenže spousta maminek má s kojením problém. Netvoří se jim totiž dost mléka. Co se s tím dá dělat?

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Všude se píše a mluví jen o tom, jak je kojení a mateřské mléko pro dítě důležité. Jenže zdaleka ne každé mamince jde kojení jako po másle, mnohé s ním mají velké potíže. Velmi častý problém bývá s nedostatkem tvorby mléka. Zjistili jsme, jaké jsou osvědčené triky maminek.

Často přikládat ke kojení

Názor maminky: „S kojením jsem měla problém. Dělalo se mi málo mléka a já to nechtěla vzdát. Už to vypadalo, že budu muset přikrmovat, ale nakonec jsem vydržela a i přes velkou únavu se držela základní rady – často přikládat. Připadala jsem si sice, že nedělám nic jiného než kojím, minimálně 12× denně a několikrát za noc jsem měla malého u prsu, ale pomohlo to a tvorba mléka se rozjela.“ (Adéla, 26)

Tip MIMIFORA:

Kdykoliv mezi kojeními můžete, odsávejte. Aby se vám tvořilo dost mléka, je ideální elektrická odsávačka.

Kojící čaje, sirupy apod

Názor maminky: „Při problémech s kojením mi pomohly čaje pro kojící matky. Koupila jsem si několik druhů a střídala je. K tomu jsem jedla bylinný sirup pro kojící matky. Myslím, že měl také velký podíl na tom, že jsem se rozkojila.“ (Evelína, 29)

Tip MIMIFORA:

Na trhu je k dostání také řada instantních nápojů a čajů vhodných pro kojící matky, jejichž příprava je zcela jednoduchá. Je proto dobré vyzkoušet, co vám bude vyhovovat – a také chutnat. Vyhněte se ale mátovému čaji – ten naopak tvorbu mléka snižuje.

Hodně tekutin pro podporu kojení

Názor maminky: „Pořád se mi tvořilo málo mléka, nevěděla jsem proč. Pak jsem si na internetu přečetla, že bych měla vypít i tři litry tekutin denně. Zjistila jsem, že pro neustálé kojení na sebe zapomínám a nevypiji více než litr! Hned jsem to napravila a od té doby jsem měla mléka vždy dostatek. Proto všem kamarádkám říkám – hlavně hodně pijte.“ (Iveta, 33)

Tip MIMIFORA:

V období kojení se doporučuje pít především vody bez bublinek, ovocné a zelené čaje, 100% džusy ředěné vodou. Naopak vyhnout byste se měla alkoholu, černému čaji, sladkým limonádám a doporučuje se omezit i pití kávy.

Homeopatika

deti-a-rodina-jak-podporit-kojeni-2-ing

Názor maminky: „Když jsem se ptala v porodnici před tím, než nás s malou propustili, čím kojení podpořit, poradili mi homeopatika. Mně osobně to pomohlo, naopak když jsem je vysadila, snížila se mi tvorba mléka.“ (Jana, 30)

Tip MIMIFORA:

Poraďte se s homeopatem, na podporu kojení vám může nabídnout různé druhy homeopatik.

Babské rady – melta a polévky 

Názor maminky: „K podpoře kojení jsem zkoušela všechno možné, nakonec se mi nejlépe osvědčily staré dobré babské rady – především pít hodně melty a jíst dostatek silných vývarů a kmínovou polévku. Díky tomu do těla dostanete i víc tekutin a tvorba mléka skutečně stoupá.“ (Jitka, 24)

Tip MIMIFORA:

Kromě melty se doporučují i špaldová káva a obilná káva.

Teplý obklad a masáž

Názor maminky:„Mně osobně nejvíce pomohly teplé obklady. Vždy pár minut před kojením jsem na prsa přiložila plenu namočenou v teplejší vodě. Nejenže to bylo příjemné, ale měla jsem pocit, že se mi tím mléko uvolnilo.“ (Kristýna, 26)

Tip MIMIFORA:

Zvýšit tvorbu mléka můžete i jemnou masáží prsou před kojením.

MIMIFORUM zjistilo:

Co ještě pomáhá při kojení

● Prsy při kojení střídejte, pokaždé kojte z obou prsou.

● Tvorbu mléka podpoří i vhodně zvolené bylinky. Kromě zmíněného kmínu je vhodný anýz, bazalka, kopr, fenykl či pískavice řecké seno.

● Na tvorbu mléka příznivě působí i teplá uvolňující koupel s pár kapkami levandulového oleje.

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa