banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Jak odkyselit organismus před dietou

21. dubna 2016

Jak odkyselit organismus před dietou

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: překyselení acidobazická rovnováha odkyselení hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Překyselený organismus je problém, který trápí až 80 % lidí. Způsobuje různé zdravotní potíže i nemoci a velkou neplechu umí napáchat i tehdy, když začnete hubnout. Proto se vyplatí organismus předem odkyselit. 

Charakteristika: Actilac® (doplněk stravy) je přípravek obsahující harmonickou kombinaci 8-mi kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a laktobacilů. Jedná se o doplněk stravy obsahující životaschopné mikroorganismy. Celkové množství životaschopných bakteriálních kmenů je firmou garantováno i po 2-letém skladování ≥4×108 cfu/g. Vhodný i jako doplněk při užívání antibiotik.

actilac-30-tabl-cz-3d-nahled

Diskutujte: Co podle vás funguje na odkyselení organismu?


Aby organismus mohl správně fungovat, musí být jeho vnitřní zásadité a kyselé prostředí v rovnováze. Jakmile to kyselé převáží, tělo na to reaguje a objevují se různé nemoci a zdravotní problémy. Tím, že si udržíme tzv. acidobazickou rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím, můžeme se udržet ve zdraví a v dobré kondici. Kyseliny jsou totiž pro tělo škodlivé látky, a proto je nutné je z těla průběžně odbourávat.

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní kyselinotvorné potraviny

 • Maso, uzeniny.

 • Cukry, slazené nápoje typu Coca-Cola a další sladké nápoje.

 • Káva a alkohol.

 • Hrách, čočka, pšeničné a žitné klíčky.

 • Burské, lískové a para ořechy, mandle a pistácie.

 • Bílá mouka a výrobky z ní.

 • Některé mléčné výrobky.

Překyselení: Strava, stres i dýchání zdravi-a-krasa-jak-odkyselit-organismus-ii-sh

Velký podíl na tom, jak překyselený je – či není – náš organismus, má jídelníček. Není ale zdaleka jediný. Zatímco některé kyseliny si tělo umí vytvořit samo, zásadité látky přijímá pouze ze stravy, a tak je mnohem pravděpodobnější, že dojde k nechtěnému překyselení. Proto by měl být ideální poměr ve stravě 4:1 ve prospěch zásaditých potravin proti kyselým. Kromě toho hraje velkou roli stres a duševní napětí – to totiž narušuje rovnováhu a spouští se tvorba kyselých látek. Dalším důvodem je nedostatečné dýchání, a chybějící kyslík. To, zda máte překyselený organismus, můžete zjistit pomocí speciálních papírků na měření pH z moče – na nich přes den musí být 7 a více.

Odkyselení před hubnutím

Problém s překyselením nastává také tehdy, pokud chceme držet dietu. Tukové buňky totiž v sobě hromadí škodlivé a odpadní látky, a tak může dojít k tomu, že se škodlivé kyseliny aktivují – a znovu dostanou do krve. Tak může dojít k vážným zdravotním problémům. A je tu ještě jedna věc – je-li organismus překyselený, tvoří stále nové tukové buňky, aby tak dostal škodlivé látky pryč. To všechno jsou důvody, proč by se měl organismus před dietou odkyselit.

Tipy, jak odkyselit organismus

 • Dodržujte pitný režim. Denně by se měly vypít 2 až 3 litry vody či jiných vhodných tekutin. Pro odkyselení je to velmi důležité.

 • Omezte kyselinotvorné potraviny. Co nejvíce ve stravě omezte potraviny, které podporují kyselé prostředí, naopak zvyšte podíl neutrálních, a hlavně zásaditých. To jsou například ovoce, zelenina, brambory, zeleninové a ovocné šťávy, slunečnicová a dýňová semínka, bylinné a zelené čaje, sojová mouka a mléko, tofu či syrovátka.

 • Vyzkoušejte některou z odkyselujících směsí. Najdete je v prodejnách zdravé výživy či v lékárnách a jsou vytvořeny tak, aby pomohly odstranit kyseliny z organismu. Vhodný je i nápoj z mladého zeleného ječmene.

 • Dopřejte si zásadotvorné koupele. Ty si připravíte snadno tím, že do vany přidáte 3 lžíce soli a ve vodě vydržíte minimálně třicet minut. Voda by měla mít 36 až 370C. V noci můžete spávat ve speciálních zásaditých ponožkách, které také pomáhají neutralizovat kyseliny.

 • Dostatečně spěte.

 • Doplňujte vitaminy a minerály. Velmi důležité je železo, hořčík, draslík a sodík.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa