vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak hubnout podle krevních skupin

11. listopadu 2015

Jak hubnout podle krevních skupin

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: krevní skupiny zdraví hubnutí vegetarián dieta

preventan-mimiforum-banner

O dietě podle krevních skupin jste už možná slyšela. Víte ale, co byste správně měla jíst právě vy, abyste touto metodou shodila přebytečná kila? A opravdu tato dieta funguje?

Aspenzym

Pokud vás (nejen) pod vlivem diety pálí žáha, trpíte nadýmáním, plynatostí nebo naopak nechutenstvím, vyzkoušejte Aspenzym – enzymový přípravek, který přispívá k úpravě zažívání a udržení správné funkce trávicího ústrojí. Zlepšuje vstřebávání potřebných živin, vitaminů a minerálních látek. Jde o enzymový komplex DigeZyme získaný z Aspergillus oryzae. Amylázy, lipázy a proteázy obsažené v přípravku pomáhají při štěpení tří základních složek potravy – cukrů, tuků a bílkovin na základní jednotky. Tím se stanou lépe stravitelnými a využitelnými pro organismus.

aspenzym-20-nahled

Doplněk stravy

Doporučená cena: 34 Kč

 

Krevní skupina 0

Co je pro ni vhodné:

Především masitá strava. Je totiž ze všech skupin nejstarší a podle odhadů vznikla 50 000 let př. n. l. – v době, kdy se člověk živil lovem zvěře, tedy masem. Proto by i lidé s krevní skupinou 0 měli jíst maso ve všech jeho podobách.

Co není vhodné:

Obiloviny a mléčné výrobky. Dieta nedoporučuje pšenici, tedy ani pečivo – s výjimkou celozrnného žitného chleba. Nevhodné jsou i luštěniny, oves, otruby, kukuřice, sýry a jogurty, ale i spousta druhů ovoce. Na pomeranče, borůvky, mandarinky nebo meloun byste měla zapomenout. Nevhodné jsou i houby, syrové zelí, květák či chřest. Z masa a uzenin se nedoporučuje jen husa, slanina a vepřová šunka.

Co může způsobit:

Konzumace velkého množství masa a uzenin není zdravá. Proto se mohou objevit záněty a vředy, ale i dna a močové kameny. Jde také o vstřícný krok k zákeřné rakovině tlustého střeva.

Krevní skupina A

Co je pro ni vhodné:

Strava lidí s krevní skupinou A je pravým opakem těch s nulou. Pro ně je totiž extrémně vhodná rostlinná strava, luštěniny, sója, zelenina. Tato krevní skupina vznikla zhruba 15 000 let př. n. l., tedy v době, kdy se lidé živili zemědělstvím. Podle této diety by měl být člověk s krevní skupinou A prakticky vegetarián.

Co není vhodné:

Maso a uzeniny, tučné mléčné výrobky, ryby, některé druhy ořechů, ve větším množství pšenice a produkty z bílé mouky. Vhodná není ani některá zelenina, konkrétně zelí, rajčata, brambory a ovoce – banány, meloun, mango, papája, kokos, pomeranče a mandarinky. Potraviny, které zahleňují, například jižní ovoce a šťávy z něj, také nejsou doporučené.

Co hrozí:

Nedostatek bílkovin a problémy s tím spojené. Nutné je zařadit bílkoviny do jídelníčku z jiných zdrojů, než z masa.

Krevní skupina B

Co je pro ni vhodné:

Lidé s krevní skupinou B jsou na tom lépe. Mohou totiž jíst pestrou stravu – jak rostlinnou, tak živočišnou. Je to dáno tím, že tato skupina vznikla asi 10 000 let př. n. l., na počátku stěhování národů. Díky tomu byla strava rozmanitější. Můžete tedy jíst jak maso, tak ovoce, zeleninu i netučné mléčné výrobky. Ale pozor – jen některé druhy.

Co není vhodné:

Kuřecí a drůbeží maso, mořské plody, některé druhy luštěnin (červená čočka, hrách, malé fazole), rajčata a produkty z nich (kečup), křen, olivy, zmrzlina, plísňové sýry, některé ořechy (pistácie a buráky), tofu, bílý chléb a bagety apod.

Co hrozí:

Krevní skupině B údajně hrozí nesnášelivost laktózy, a tak i mléčné výrobky je třeba jíst opatrně. Strava se tak může stát příliš jednostrannou a mohou chybět důležité živiny.

Krevní skupina AB

Co je pro ni vhodné:

Lidé s krevní skupinou AB to nemají jednoduché. Je ze všech nejmladší, vznikla 1000 let př. n. l. Je vlastně kombinací skupin A a B, proto je třeba vyvarovat se toho, co krevní skupina A. Lidé se skupinou AB si na stravě asi příliš nepochutnají, protože je pro ně vhodná zelená zelenina, produkty ze sóji, plody moře (až na výjimky), ananas a řasy.

Co není vhodné:

Hovězí a vepřové maso, kachny a husy, slanina, z mořských plodů losos, chobotnice a krevety, plnotučné mléko, plísňové a zrající sýry, parmazán. Z ovoce jsou nevhodné banány, pomeranče, mango, kiwi, dále by se neměl jíst chřest, křen a nakládaná zelenina. Nevhodný je i kečup, ocet, hrách, pohanka a malé fazole.

Co hrozí:

Strava není příliš pestrá a nemusí každému chutnat. Proto se doporučuje jíst doplňky stravy, které podporují imunitu a činnost srdce.

Experti dietu podle krevních skupin nedoporučují

Výživoví experti tuto dietu příliš nedoporučují. Neexistují totiž studie, které by dokládaly, že úbytek váhy přímo souvisí s krevní skupinou. Pokud ji držíte, zhubnete díku tomu, že snížíte příjem kalorií a změníte složení stravy. Některé skupiny zcela vynechají pečivo a přílohy, což je také jedna z cest ke snížení hmotnosti.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse