vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak dodat tělu potřebné omega 3 mastné kyseliny? Jde to i bez ryb

27. června 2016

Jak dodat tělu potřebné omega 3 mastné kyseliny? Jde to i bez ryb

Kategorie: Téma týdne Zdraví a krása, Připojené tagy: nejkvalitnější omega 3 mastné kyseliny Omega 3 nežádoucí účinky omega 3 Omega Maxicor rybí olej pro děti omega 3 rybí olej rybí olej omega 3 mastné kyseliny

preventan-mimiforum-banner

Omega 3 mastné kyseliny jsou prospěšné našemu zdraví. Tělo si je však nedokáže vytvořit, a tak je musíme dodávat v potravě. Pro toho, kdo pravidelně nejí ryby je ideální doplňovat omega 3 mastné kyseliny formou doplňků stravy.

 

Jak dodat tělu potřebné omega 3 mastné kyseliny? 

Jde to i bez ryb

Omega 3 mastné kyseliny jsou pro naše tělo nepostradatelné – ovlivňují mozek, srdce, pohybový aparát, a dokonce i náladu. V podstatě se jedná o tuk, který je ale našemu zdraví prospěšný. Pokud trpíme jeho nedostatkem, jsme unavení, máme zhoršenou paměť, suchou kůži a výkyvy nálad. Poznáváte se? sh

Není tuk jako tuk

Nenasycené esenciální mastné kyseliny, mezi něž patří i omega 3, mají na organismus v rozumné míře blahodárné účinky. Jejich zdrojem jsou hlavně rostlinné oleje a rybí tuk. Příznivě ovlivňují HDL cholesterol, tedy ten „dobrý cholesterol“. Zatímco nasycené mastné kyseliny patří mezi ty špatné, které zvyšují LDL cholesterol. Nachází se hlavně v tučném jídle a plnotučných mléčných výrobcích.

Omega 3 a omega 6

Esenciální mastné kyseliny omega 3 a omega 6 si naše tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musíme přijímat v potravě. Jejich příjem by měl být vyvážený, jinak dochází k disharmonii a rozvíjí se nejrůznější onemocnění. Většina lidí má však nadbytečný přísun omega 6 mastných kyselin (vyskytují se totiž v běžné každodenní stravě, například v rostlinných olejích). Omega 6 však v takové míře podporují vznik nejrůznějších zánětů v těle, rozvoj civilizačních chorob a onemocnění srdce.

Proto je potřeba vyrovnat i hladinu omega 3. Pokud váš jídelníček neobsahuje 2× týdně rybu (nejlépe losos, sleď, sardinka, makrela, tuňák), ořechy a různá semínka, měli byste je doplňovat jinak. Určitě si každý pamatuje, jak moc nesnášel rybí tuk na lžičce.  Dnes máme naštěstí mnohem větší možnosti a omega 3 můžeme přijímat v doplňcích stravy. Stačí si koupit tobolky a užívat je 1× denně během jídla.

Jak nám prospívají omega 3 mastné kyseliny

 • Ovlivňují správný vývoj a růst dětí.
 • Snižují množství škodlivého LDL cholesterolu v krvi a tím i riziko vzniku chronických onemocnění a kardiovaskulárních chorob.
 • Ovlivňují naši náladu. Lze je považovat za prevenci depresí a schizofrenie.
 • Mají protizánětlivé účinky.
 • Příznivě působí na činnost mozku, zejména pak na výkonnost a paměť.

 

Omega 3 mastné kyseliny pro vás a vaše děti:

 

maxicor-90-tabl-cz-se-znamkou-3d-nahled

MaxiCor 70+20 tobolek >>

maxicor-30-tabl-se-znamkou-3d-nahled

MaxiCor 30 tobolek >>

 

 

 • Jedna tobolka obsahuje minimálně 90 % omega 3 nenasycených mastných kyselin vyrobených ze speciálně čištěného rybího oleje získaného z vybraných druhů mořských ryb z jižního Pacifiku (Sardelovití, Sledovití, Koruškovití, Lososovití, Markelovití a ostnoploutvá ryba Kranas).
 • Složení: kyselina eikosapentaenová (EPA) 225 mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg.
 • Užívá se pouze 1 tobolka denně.
 • Příznivého účinku dosáhnete již při 250 mg EPA a DHA denně.

 

  maxiq-60-tabl-cz-3d-nahled

 • Minimálně 85 % omega-3 nenasycených mastných kyselin.
 • Malé tobolky pro snadné polykání.
 • Příjemné užívání – bez rybí chuti.
 • Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

 

MaxIQ 30 tobolek >>

Doplňky stravy MaxiCor jsou vítězem ankety „Lékárníci doporučují“ v kategorii přípravky s omega 3. Cílem každoročně pořádaného nezávislého průzkumu je zjistit, se kterými přípravky mají lékárníci a farmaceutičtí asistenti nejlepší zkušenosti. I vy tak můžete důvěřovat doplňkům MaxiCor.

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:25 09.02.2018 - Dagmar Vodáková -

MaxiCor 70+20

Napsáno skladem a pod tím, že nelze objednat..důvod?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse