vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Jak být atraktivní za pár minut

3. července 2011

Jak být atraktivní za pár minut

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kurzy prohlídky partner rty nehty atraktivita krása vlasy pleť

preventan-mimiforum-banner

Ráno se probudíte s oteklýma očima, mastnými vlasy, na nose vám vyrazí pupínek, lak na nehtech se vám odřel a vy máte před sebou důležitou schůzku. Samozřejmě vás tlačí čas. Jak takové běžné katastrofy zvládnout a být atraktivní za pár minut?

Každá žena ví, že zákon schválnosti umí fungovat dokonale. I když nemáte problém s pletí, na akné netrpíte, oči vám nenatékají a vlasy si myjete často a příliš se vám nemastí, můžete se probudit s pupínky, nateklými víčky, mastnými kadeřemi, či vysušenými rty, když se vám to nejméně hodí. Přitom vás čeká nesmírně důležitá schůzka, na které musíte být krásná! Přinášíme přehled náhlých »katastrof« a rady, co s nimi udělat, abyste vše zvládla za pár minut a byla opět atraktivní.

Oteklé oči

Probudila jste se s oteklými víčky? Nevadí. Otok splaskne rychle, pokud vyzkoušíte některý z následujících způsobů. Mezi nejúčinnější patří dát na chvíli do mrazáku dvě čajové lžičky. Poté je přiložit na víčka a pět minut nechat působit. Některé ženy s tím bohužel nemají dobré zkušenosti, protože je bolí oči. Za pokus to ale stojí…

Jiné ženy dávají přednost sáčkům s černým čajem. Nechejte je dvě minuty louhovat, vymačkejte z nich vodu a na deset minut přiložte na oči. Funguje prý i to, pokud namočíte vatové tampony do studeného mléka či smetany a ty na oči přiložíte.

Mastné vlasy

Existuje asi jen opravdu málo žen, kterým by se to nestalo – ráno se probudí a jejich vlasy vypadají katastrofálně. Jsou mastné, lesklé, zplihlé a nejhorší je, že na mytí opravdu není čas! Pak je jediným rychlým řešením suchý šampon, který vlasy dokáže zbavit přebytečné mastnoty. Naneste jej ke kořínkům vlasů a zbytky vyčesejte. Nikdy ho ale nedávejte příliš! Máte-li dlouhé vlasy, nenechávejte je rozpuštěné, ale učesejte si culík, nebo drdol.

Odřený lak na nehtech

Ráno jste se podívala na své nehty a skoro jste dostala šok? Lak je odřený, vypadají neupraveně a vy nemáte čas? Rychle je odlakujte, nalakujte znovu rychleschnoucím lakem, a ten, aby opravdu rychle zaschnul a nevytvořily se rýhy, nastříkejte deodorantem bez alkoholu. Lak tak bude rychle suchý a vy můžete vyrazit.

Bledá a nevýrazná pleť

Pokud nemáte čas se důkladně namalovat, ale nenalíčená ven opravdu nemůžete, zkuste použít jen pár základních kosmetických produktů, se kterými budete vypadat lépe za pár minut. Nenanášejte make-up, ale pouze se lehce přepudrujte, naneste tvářenku, abyste nebyla bledá, ale vypadala zdravě, oči rozjasněte řasenkou a rty přetřete leskem. Těchto pár rychlých kroků úplně stačí k tomu, abyste vypadala přirozeně a mohla vyrazit mezi lidi.

Pupínek uprostřed obličeje

Máte téměř bezchybnou pleť, na akné netrpíte, přesto se vám před důležitou schůzkou udělá pupínek uprostřed čela, na nose, nebo na bradě. Žádný speciální přípravek samozřejmě po ruce nemáte. Co s tím? Pokud jej objevíte už večer, můžete zkusit přes noc nanést zubní pastu, která jej do rána vysuší. Tento trik se osvědčil spoustě žen. Objevíte-li pupínek až ráno, pak je tu ještě jeden trik, který s oblibou používají modelky. Kápněte na něj oční kapky, které pomáhají odstranit zarudnutí. Potom jej zakryjte make-upem, nebo korektorem.

Drsné a suché rty

Když se ráno podíváte do zrcadla, leknete se. Rty jsou drsné, šupinaté, loupou se, praskají, tak přece nemůžete odejít! Zkuste proto rychlý peeling – rty chvíli třete jemným ručníkem, poté na ně naneste kvalitní krém, anebo je můžete zkusit na chvíli namazat medem, který je vyživuje a hojí.

Zajímavosti MIMIFORA

● Přehnaná hygiena naší pleti škodí – alespoň to tvrdí vědci. Přišli totiž na to, že bakterie žijící na pokožce nám paradoxně prospívají. Dokážou tlumit zánětlivé reakce a čelit vyrážkám. Časté mytí obličeje proto není dvakrát ideální.

● Chcete mít lehce opálený vzhled pokožky po celý rok? Pak se nemusíte opalovat, stačí jíst jen hodně ovoce a zeleniny, které samy o sobě dají vaší tváři zdravější nádech.

Text: asm

Foto: Dreamstime.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
12:28 29.07.2011 - Karel -

Bez nadpisu

Bledá je sexy! Navíc bledost je vznešená! Komu se to nelíbí, neví, co je krása, holky!
12:27 29.07.2011 - Marta -

bledule

Vždycky jsem měla problém s tím, že jsem bledá jako bledule. Nakonec to řeším výraznějším líčením a extravagantnějším oblečením.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse