vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Já povolím, partner zakáže. Neshodneme se ve výchově!

17. července 2017

Já povolím, partner zakáže. Neshodneme se ve výchově!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: neshody rodiče děti partner výchova

preventan-mimiforum-banner

Neshodnete-li se s partnerem v názorech na výchovu, může to negativně ovlivnit nejen váš vztah, ale i psychiku dítěte. Neshody ohledně dětí jsou druhým nejčastějším důvodem partnerských hádek. 

Finanční neshody a hned po nich hádky ohledně dětí a jejich výchovy. To jsou dva nejčastější důvody partnerských hádek. Pokud se s partnerem na tom, jak k dětem přistupovat a jak je vychovávat radikálně neshodnete, může to velmi neblaze ovlivnit váš vztah. A nejen to – podle odborníků mohou výrazně narušit i psychiku dítěte!

 

S otcem se nedohodneme

„S partnerem se co se výchovy týká, neshodneme téměř v ničem. Já chci, aby syn trávil volný čas aktivně, měl kroužky a zájmy, dělal, co ho baví. Otec s tím nesouhlasí a chce, aby seděl doma, protože prý jde o zbytečně vyhozené peníze. A tak je to u nás ve všem. Cokoli já zakážu, otec povolí, anebo naopak. Domluvit se nedokážeme a já nevím, co dělat,“ stěžuje si Jolana (31).

 

Nejhůř to nese dítě sex-a-vztahy-neshodneme-se-ve-vychove-ii-sh-nahled

Neshody ve výchově bývají mezi rodiči běžné, protože každý je jiná osobnost, má jiné cíle, přání, priority. Pokud jsou malé, pak to většinou neznamená žádné potíže, horší ale je, když se rodiče neshodnou na zásadních věcech či dokonce vůbec na ničem. V tom případě to nejhůře odnáší dítě samotné. V tom případě je třeba co nejrychleji najít řešení, zkusit se domluvit alespoň na zásadních věcech či si rozdělit kompetence. Jinak by vaše hádky, naschvály a neshody nejhůře odnesl váš potomek.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co dělat, když se ve výchově neshodnete

-          V klidu si popovídat, ujasnit si alespoň základní směřování ve výchově dítěte.

-          Domluvit se alespoň na nejzákladnějších věcech, ve kterých budete jednotní.

-          Respektovat rozhodnutí druhého rodiče, nedělat mu věci na truc, nedovolovat něco, co druhý zakáže. Pokud se vám jeho postoj nelíbí, mluvte o tom spolu, nikoli před dítětem.

-          Důležité věci spolu probrat, teprve potom říct dítěti stanovisko.

-          Rozdělit si kompetence. Pokud se neshodnete, domluvte se, kdo v které oblasti bude rozhodovat a neměňte již to, co druhý řekne.

-          Nespojovat se s dítětem proti druhému rodiči, mohlo by se vám to vymstít všem.

-          Pokud se shodnout nemůžete, pak se nebraňte konzultaci s odborníkem, který poradí, kam dále směřovat.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse