vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
IPL – odstraní trvale chloupky?

7. srpna 2014

IPL – odstraní trvale chloupky?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: IPL epilace světlo chloupky laser

preventan-mimiforum-banner

Nová metoda, která pomocí intenzivního pulzního světla odstraní chloupky, má tu výhodu, že je trvalá a prakticky bezbolestná.

Intensivní pulsní světlo. Právě to se skrývá pod záhadně vypadající zkratkou IPL (Intense Pulse Light). Mluví se o ní jako o nejmodernější metodě epilace. Opravdu odstraní trvale chloupky a je bezbolestná? Přinášíme nejčastější otázky a odpovědi.

 

Jak odstranění chloupků pomocí IPL funguje?

Samotný přístroj pracuje na principu světelného výboje a funguje díky procesu tzv. selektivní fototermolýzy. Pigment melanin, který zajišťuje barvu chloupku, dovede totiž světlo pohltit. To se promění na teplo a vlasové folikuly jsou díky vysoké teplotě zničeny. Odstranění je trvalé, dojde-li k úplnému poškození a chloupek již nemá z čeho vyrůst.

 

Jaké oblasti lze pomocí IPL zbavit chloupků?

Prakticky celé tělo, vhodná je u žen i mužů. Mezi nejoblíbenější oblasti patří nohy, třísla, podpaží, prsa, záda, brada, horní ret a další. Odstranit lze jak černé, tak i světlější chloupky, ne však chloupky bílé.

 

Stačí mi k odstranění chloupků jedna návštěva?

Ne. Je třeba počítat se 4 až 8 návštěvami, protože chloupky rostou v cyklech a nelze je odstranit za jedno sezení. Interval mezi návštěvami bývá 4 až 6 týdnů. Úspěšnost snižuje i užívání hormonů (antikoncepce, kortikoidy apod.), v těchto případech je většinou třeba návštěv více.

 

Je potřeba po odstranění chloupku dodržovat nějaký speciální režim?

Ne. Není třeba se omezovat. Jediné, co je třeba dodržet, je nevystavovat ošetřenou oblast slunci po dobu 4–6 týdnů, aby nedošlo ke vzniku hyperpigmentace. Oželet je třeba i solárium a není vhodné na místa nanášet ani samoopalovací přípravky. Po ošetření může být místo zarudlé, což však do 24 hodin samo odezní.

 

Kdy ošetření IPL není vhodné?

Nedoporučuje se v těhotenství a v období kojení. Dále není vhodné pro ty, kdo mají čerstvé tetování, jsou čerstvě opálení či přecitlivělí na světlo. Metoda není vhodná pro epileptiky, nemocné cukrovkou, a také pro ty, kdo užívají léky na ředění krve. Zvážit by ji měli také osoby trpící kožními problémy a vyrážkami.

 

Je pravda, že je ošetření bezbolestné?

Prakticky ano, ale je třeba počítat s tím, že jakmile se světelný výboj dostane do chloupku, ucítíte štípnutí. Záblesk však trvá jen milisekundu. Epilace laserem je proti IPL bolestivější.

 

Vypadnou mi chloupky hned po prvním ošetření? zdravi-a-krasa-ipl-ii-sh-nahled 

Ne. Účelem světelného záblesku není zničit choupek, ale folikulu, aby neměl z čeho růst. Proto může trvat zhruba 2–3 týdny, než chloupky začnou vypadávat. Po doporučeném počtu návštěv byste se měla zbavit 75 až 100 % ochlupení v dané oblasti.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse