vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Intimní problém – výtok. Kdy už vyhledat lékaře?

5. května 2015

Intimní problém – výtok. Kdy už vyhledat lékaře?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: infekce nemoc kvasinky výtok sex

preventan-mimiforum-banner

S výtokem se setká snad každá žena. Ne vždy ale dokáže odhadnout, zda jde ještě o běžný jev, který zmizí, jak přišel, anebo je lepší vyhledat lékaře. Jaké jsou varovné signály, že by vás měl vidět gynekolog?

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

S výtokem se během života setká asi každá žena. Zatímco některá má zkušenosti jen minimální, jinou výtoky trápí opakovaně. Zatímco některý je normální, u jiného bychom neměly s návštěvou lékaře otálet. Jak se v tom ale vyznat?

 

Vliv má řada faktorů

Ženy, které na výtoky trpí, většinou samy poznají, kdy se děje něco, co by se dít nemělo. Obecně jde ale říct, že je-li výtok slabý, čirý a nezapáchá, není třeba se znepokojovat. Vliv totiž může mít celá řada faktorů – užívání antikoncepce, stres, příliš těsné oblečení, fáze menstruačního cyklu apod. Pokud ale výtok mění barvu a konzistenci a začne zapáchat, je vhodné vyhledat lékaře.

 

MIMIFORUM doporučuje:

Kdy vyhledat lékaře?

-          Když výtok zapáchá (např. rybinou).

-          Když výtok změní barvu a konzistenci (např. zelený, žlutý, hrudkovitý apod.).

-          Je-li výtok příliš silný a nepřipadá vám, že je vše v pořádku.

-          Je-li výtok krvavý a trvá déle.

-          Pokud jste těhotná a jakýkoli výtok se vám nezdá, vše konzultujte s gynekologem. Výtoky v těhotenství ale bývají poměrně časté a mnohé bývají normální. Zvlášť ty čiré a bez zápachu. Naopak velmi znepokojující je výtok krvavý, který vyžaduje rychlou návštěvu lékaře.

 

Může být banální, ale…

Výtok může být banální záležitostí a nemusí nic znamenat. Může však také značit infekci (často kvasinkovou), pohlavní nemoc (např. kapavku), anebo i mnohem vážnější nemoc (například pozdější stádium rakoviny děložního čípku). Proto je lepší nechat se vyšetřit raději zbytečně, než vůbec – a dostat se tak do nemalých problémů. Pokud by šlo například o neléčenou infekci, může se rozšířit i na vaječníky či dělohu a vést k neplodnosti.

 

zdravi-a-krasa-vytok-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Jak poznáte kvasinkovou infekci?

Velmi častá potíž, která ženy trápí. Nepříjemné svědění, pálení, bílý hrudkovitý tvarohový výtok, ale i bolesti v podbřišku či při pohlavním styku. To jsou typické příznaky pro kvasinkovou infekci. Za vším stojí kvasinka Candida albicas a o tom, že jde o poměrně častý problém, svědčí i fakt, že se s ní v životě setká alespoň 75 % žen. Mnoho z nich pak trápí opakovaně. Kvasinky je třeba léčit, a proto byste s návštěvou gynekologa neměla otálet.

 

Text: asm
Foto: Shuttestock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse