vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Intimní potíž: Hemoroidy a nejnovější metody, jak na ně

26. listopadu 2013

Intimní potíž: Hemoroidy a nejnovější metody, jak na ně

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: stolice křečové žíly Hemoroidy operace krev

preventan-mimiforum-banner

Hemeroidy dokážou pořádně potrápit. Podle odborníků se s nimi po čtyřicítce, v mírnější či pokročilejší formě, setká téměř každý. Medicína jde kupředu, a tak se stále objevují novější metody, jak na ně.

Setká se s nimi až 70 % lidí starších třiceti let. Mluví se o nich také jako o křečových žílách konečníku a potkat se s nimi můžete pod různými názvy – například zlatá žíla či píštěl. Hemoroidy dokážou pořádně potrápit, navíc jde o intimní problém, se kterým se nám špatně svěřuje i lékaři. Mnohdy však není jiná možnost, než podstoupit zákrok a zbavit se jich definitivně. Medicína však jde kupředu, a tak se objevují stále nové a nové metody, jak na ně.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud se ve stolici objeví krev, prohlédněte si její barvu. Je-li světlá a jasná, může jít o příznak hemeroidů, avšak je-li tmavá, je nutné neodkladně navštívit lékaře. Může totiž jít o příznak vážného problému, a to klidně i rakoviny tlustého střeva.


MIMIFORUM zjistilo:

5× o hemoroidech

-          Hemoroidy jsou rozšířené žíly v konečníku, jednoduše řečeno – křečové žíly v této oblasti. U žen se velmi často objevují v těhotenství a po porodu.

-          Mezi rizikové faktory pro vznik hemoroidů patří sedavý způsob života, jízda na kole, problémy se stolicí (hlavně zácpy), nemoci žilního systému apod.

-          Většina lidí nad 40 let hemeroidy má, avšak nemusí je nijak trápit a obtěžovat. Podle odborníků je naopak výjimkou, když čtyřicátník hemoroidy nemá vůbec.

-          Dělí se na vnější a vnitřní a každé se projevují jinak. Zatímco ty vnitřní většinou nebolí, ale projevují se právě krví ve stolici, ty vnější svědí, pálí, bolí, a také mohou krvácet. Velmi bolestivé pak bývá vyprazdňování. Hemoroidy mohou být i smíšené.

-          Komplikací hemoroidů je krvácení, zánět, trombóza, zvředovatění, vyhřeznutí a zaškrcení. Proto by se neměly podceňovat.

 

Nové metody na hemoroidy

Existuje mnoho způsobů, jak na hemoroidy. Od babských rad a další podpůrnou léčbu (čaje, sedací koupele), přes léky proti hemoroidům až po klasické chirurgické odstranění či léčbu laserem. Velmi zajímavé jsou také nové metody, se kterými se můžete potkat. Bývají ambulantní, rychlé a bezbolestné.

 

Léčba Hemoronem

Mnohem šetrnější a pohodlnější, než chirurgický zákrok, je léčba elektrokoagulací Hemoronem, speciálním přístrojem na neinvazivní léčbu hemoroidů. Provádí se s velkým úspěchem ve více než 42 zemích světa, a to ambulantně a je určena pro vnitřní hemoroidy a hemoroidy smíšené I. až III. stupně. Přináší okamžitou úlevu od bolesti bez krvácení a obtíží. Je však třeba počítat s tím, že zákrok pojišťovna nehradí a vyjde zhruba na 1500 až 3000 Kč.

 

Metoda DG HAL (Dopple Guided Haemorrhoidal Artery Ligation) zdravi-a-krasa-hemoroidy-ii-sh-nahled 

Nejnovější metoda léčby hemoroidů, která vznikla v roce 1995 v Japonsku. Velkou výhodou je naprostá bezbolestnost a fakt, že po zákroku není nutná ani pracovní neschopnost. A hlavně – na rozdíl od jiných metod řeší příčinu nemoci. Ultrazvukem se detekují přívodné hemeroidální cévy a ty se chirurgicky podvážou. Jde o ambulantní zákrok s minimálním rizikem, v 95 % procentech případů jej už není třeba opakovat. Je však třeba opět počítat s tím, že zákrok nehradí pojišťovna a vyjde vás cca na 4 až 5 000 Kč.


Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse