vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Interaktivní hračky: Vyplatí se investovat?

4. prosince 2012

Interaktivní hračky: Vyplatí se investovat?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: panenky interaktivní Vánoce hračky zvířata děti auta

preventan-mimiforum-banner

Interaktivní hračky jsou u dětí stále oblíbenější. Dětské počítače, panenky a roboti, které se chovají jako živí, anebo zvířátka, která chodí a poslouchají na povel. To jsou jen některé z hraček, které letí. 

Mluví, svítí, chodí, vydávají nejrůznější zvuky. Některé umějí pohádky, písničky, říkadla. Děti učí barvy, tvary či počítání. Takové jsou interaktivní hračky, které doslova zaplavily trh a zvlášť před Vánocemi jejich nabídka roste. Dětem se nejen líbí, ale umí je i skvěle zabavit. A právě proto k nim často sahají i rodiče. Má to však jeden háček – interaktivní hračky nepatří rozhodně mezi nejlevnější.

Drahé hračky? Proč ne! deti-a-rodina-interaktivni-hracky-ii-sh-nahled

„Za nás nic takového nebylo. Stačily nám kamínky a klacíky, a stejně jsme se zabavili. Tak nevím, na co dětem kupovat drahé hračky. To neustále opakuje můj manžel. Já s ním ale nesouhlasím. Doba je úplně jinde, než za jeho dětství a přijde mi normální, že se dětem kupují i dražší hračky, které nejen, že něco umí, ale spoustu věcí děti naučí,“ říká Jolana (36).

MIMIFORUM zjistilo:

5 výhod interaktivních hraček

-          Rozvíjí u dětí vnímání dítěte, smysly a kreativitu.

-          Učí děti zodpovědnosti a péči o jiné.

-          Podporují hravost a motoriku.

-          Rozvíjí fantazii a představivost.

-          Mají více možností využití, a tak dokážou zabavit na delší dobu.

Nejoblíbenější interaktivní hračky

Stačí dětem na chvíli pustit televizi, a už jsou zahlceni reklamami na nejrůznější hračky, které umějí nevídané. Výsledkem je, že děti pak chtějí vše – od roztomilých zvířátek, které nahradí ty živé až po střílející roboty. Vyplatí se do takových hraček investovat? Podle mnohých rodičů ano, ale je třeba velmi pečlivě vybírat. Zjistit, zda má dítě skutečně o danou věc zájem, anebo je chvíli ovlivněno reklamou a zda hračka skutečně stojí za to. I tak se ale může stát, že věc brzy skončí v koutě, avšak to je riziko většiny věcí pro děti. Jaké interaktivní hračky patří mezi ty nejoblíbenější?

Zvířata

Štěňátko, které chodí všude s vámi a přiběhne na povel. Kočička, která se bojí hlasitých zvuků a uklidní ji, když se s ní dítě mazlí. Poník, který o sebe rád nechá pečovat. Dává pusinky, nechá se nakrmit, miluje hlazení, spí a chrápe. To jsou jen některé z nabídky stále oblíbenějších interaktivních zvířátek, mezi kterými si každé dítě snadno vybere.

Dětské počítače a tablety

Dětem se líbí váš notebook či tablet? Koupíte mu k Vánocům dětský a konečně ho zabavíte. Takto uvažuje nejeden rodič, avšak ne vždy je dárek takovou výhrou, jak si představuje. I když jsou hračky určeny dětem od tří let, většina je na ovládání složitá, v líbivém designu se skrývá malá černobílá obrazovka, na kterou není ideálně vidět, a tak funkce děti často nezaujmou. Tablety sice mají obrazovky větší, ale často neobsahují tolik funkcí, jak byste si představovali. Proto v této kategorii dobře vybírejte, zjistěte si, jaké má hračka skutečně funkce a jak se dítěti bude ovládat.

Panenky, auta, roboti

Panenky, které vypadají jako opravdová miminka, a také se tak chovají. Musejí se nakrmit, přebalit, uspat. Auta, která sama jezdí, mění směry, převalují se, jezdí po stěnách, mluví. Humanoidní roboti, kteří jsou jako živí. Běhají, chodí, bojují, mluví, zkrátka dokážou i nemožné. Pro holky i kluky se v této kategorii najdou vhodné hračky. Opět je třeba pečlivě vybírat – ceny totiž nejsou nejmenší.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse