vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Infarkt: Co vás čeká, když srdce zazlobilo

8. října 2015

Infarkt: Co vás čeká, když srdce zazlobilo

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: životní styl civčení pohyb zdraví infarkt

preventan-mimiforum-banner

Jaký život čeká vás nebo partnera po prodělaném infarktu? Co je nutné dodržet a co si naopak můžete dovolit?

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Infarkt myokardu je pětkrát častější u mužů než u žen, ale nespoléhejte na to! Dříve se říkalo, že je nemocí padesátníků, ale ani to dnes neplatí. Není výjimkou, že v dnešní době plné stresu a spěchu postihne i dvacetileté. Zvlášť dobrý pozor je třeba dát si v pondělí, které je pro infarkt typickým dnem. Krizové období je i v zimě, a to hlavně ráno v prvních hodinách po probuzení.

Tři čtvrtiny lidí se z infarktu dostanou

Jde o problém zrádný – až ve 25 % končí smrtí, z toho polovina lidí zemře do hodiny od začátku infarktu. Tři čtvrtiny lidí se však z potíží dostanou. Když se vrátí zpět do běžného života, čeká je spousta doporučení a omezení. Jaká jsou ta hlavní a co byste měli vy (či váš partner) dodržet?

Nekuřte a nepijte

Alkohol a cigarety tělu neprospívají – a to ani zdravému, natož tomu po infarktu. Kouření dokonce zdvojnásobuje riziko opakovaného infarktu a urychluje kornatění cév. Pro člověka, který prodělal vážné srdeční potíže, je naprosto nevhodné. To samé platí i o alkoholu. Obojího se proto doporučuje vyvarovat.

Tip MIMIFORA

V prvních týdnech po infarktu se raději vyhněte řízení auta, naopak na delší cesty je vhodné zvolit letadlo. Vždy se však zeptejte svého lékaře.

Dodržujte zdravý životní styl zdravi-a-krasa-zivot-po-infarktu-2-ing

Pokud chcete, aby vaše srdce fungovalo správně, je dobré dbát na složení a rozložení stravy. Především byste měli jíst pravidelně (ideálně 5× denně), a mimo to zařadit do jídelníčku zdravé potraviny – ovoce, zeleninu, libové maso, celozrnné pečivo, ryby či nízkotučné mléčné výrobky. Naopak je třeba se vyvarovat přílišného solení, tučných věcí, cukru a většího množství červeného masa.

Cvičte a dbejte na pohyb

Pro správně fungující srdce je pohyb velmi důležitý. Samozřejmě se nebudete pouštět do žádných výkonnostních sportů a asi nepůjdete na hodiny aerobiku. Bohatě však budou stačit delší procházky, plavání, jízda na kole. Vždy záleží na konkrétním zdravotním stavu a je vhodné vše konzultovat s lékařem. A je tu ještě jedna věc, proč je pohyb důležitý – aby se vaše srdce nezatěžovalo, je třeba nemít nadváhu, ale naopak si udržovat optimální tělesnou hmotnost.

Tip MIMIFORA

Pokud jste před infarktem byli vášnivými návštěvníky sauny, nemusíte se jí vzdát ani nyní. Nedoporučuje se však následné zchlazení ledovou vodou, pouze vodou chladnější.

Odpočívejte a jeďte do lázní

Po infarktu potřebujete být relativně v klidu, zapomenout na stres a shon a maximálně relaxovat. K tomu jsou přímo ideální lázně. Zajeďte si do nich alespoň na pár dní, věnujte se poklidným procházkám po kolonádách, pijte léčivé prameny, zkrátka užívejte klidu a pohody. Vašemu tělu to maximálně prospěje. Pokud proděláte infarkt, je maximálně důležité vyhnout se shonu a stresu.

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
13:57 24.10.2017 - rej -

jsem po infarktu

Jsem po infarktu smím na stěvovát fotbaloví a hokejoví zápasy

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse