vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Ideální věkový rozdíl. Co si o tom myslíte?

25. dubna 2018

Ideální věkový rozdíl. Co si o tom myslíte?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: partneři rozdíl láska vztah věk

preventan-mimiforum-banner

Každá žena to cítí jinak. Zatímco jedna vedle sebe nesnese partnera ani o pět let staršího, jiné nevadí, když má o dvacet let víc. Jaký je tedy ten ideální věkový rozdíl?

Máte-li o řadu let staršího partnera, většinou se nad tím nikdo nepozastaví. Jinak tomu ale je, je-li muž výrazně mladší, než žena. Jaký je tedy ideální věkový rozdíl mezi partnery? Co si o tom myslíte vy?

 

Ideální rozdíl? Čtyři roky!

Přesně čtyři roky. Tak vidí podle průzkumů lidé ideální věkový rozdíl mezi partnery. Samozřejmě tak, že starší z dvojice je muž. Jenže v praxi to tak často nefunguje. Jsou ženy, které vyhledávají partnery výrazně starší, kteří by mohli být jejich otci, stejně tako ty, které si ve středním a vyšším věku uvědomí, že druhou mízu získají jen s o hodně mladším partnerem. Co je tedy správně?

 

Tip MIMIFORA:

Vypočítejte si maximální rozdíl!

Maximální věk, jaký by měl váš partner mít, si můžete snadno vypočítat! Od svého věku odečtěte číslo sedm a vynásobte dvěma. Tak zjistíte, přes jaký nejvyšší věk muže už byste neměla jít, aby vám to ve vztahu klapalo.

 

Starší muž? Zvažte i všechna proti!

Je to velmi individuální a otázka věkového rozdílu je složitá. Mnoho žen vyhledává partnery ve věku svých otců, což sice klapat může, ale na druhé straně je třeba zvážit předem všechna „ale“. Když totiž zamilovanost vyprchá, jsou třeba další pojítka, co by vztah držela pohromadě. Je-li muž výrazně starší, hrozí, že se nemusíte shodnout v sexu. Jeho potřeba totiž bude pravděpodobně menší, než ta vaše – a může nastat problém. Proto je dobré, pokud jdete do vztahu se starším mužem, předem zvážit všechna pro a proti, abyste se vyhnula případnému zklamání.

 

Starší žena? Pro mnohé problém! sex-a-vztahy-idealni-vekovy-rozdil-ii-sh-nahled

Ještě horší situace nastává, pokud je žena výrazně starší, než její partner. Je třeba se totiž připravit na to, že se na vás skrz prsty bude dívat i okolí, protože takový pár pro ně není běžný a bude vás pomlouvat. Musíte tedy nejen ustát tlak zvenku, ale ještě držet krok s mladším mužem, který zákonitě časem může koukat po těch mladších. Ani jedna situace není lehká, a tak je třeba předem promyslet, zda do ní vůbec půjdete.

 

Anketa MIMIFORA:

Jaký je podle vás ideální věkový rozdíl mezi partnery?

 

Běla (39): Deset až patnáct let

„Vždycky mě přitahovali starší muži a se stejně starými jsem si nerozuměla. Takže pro mě je jednoznačná odpověď – ideální rozdíl je deset až patnáct let s tím, že starší je muž. Nedovedu si vedle sebe představit mladšího partnera, přijde mi jak můj syn. Vím ale, že spousta kamarádek by o dost mladšího muže brala.“

 

Yveta (34): Maximálně pět let

„Podle mě je ideální, když jsou muž a žena vrstevníci. Měli by být stejně staří, anebo od sebe maximálně pět let. Jak už je to víc, připadá mi to moc. Měla bych pocit, že mám vedle sebe staršího bratra či otce, než partnera, a to by pro mě byl problém.“

 

Soňa (37): Deset let, a to na obě strany

„Nevadí mi starší, ani mladší muži. Klidně bych vedle sebe snesla až o deset let mladšího partnera, ale o víc už ne. Podle mě je ideální rozdíl až deset let, a to směrem nahoru i dolů. Záleží, komu co vyhovuje.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse