vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hyperemesis gravidarum – těžké těhotenské nevolnosti

8. srpna 2014

Hyperemesis gravidarum – těžké těhotenské nevolnosti

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Hyperemesis gravidarum těhotenství nevolnost

preventan-mimiforum-banner

Běžné těhotenské nevolnosti potkají většinu žen, avšak objevit se může i stav mnohem vážnější, tzv. hyperemesis gravidarum. Těžké nevolnosti, které potkají zhruba dvacet žen z tisíce a mohou napáchat velké škody.

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Těžké těhotenské nevolnosti. Nadměrné zvracení těhotných žen. Tak by se dala stručně popsat potíž, která může ženy v očekávání postihnout. Odborníci ji označují jako hyperemesis gravidarum a co ji způsobuje, není zcela jasné. Pravděpodobně však za ní stojí velké hormonální změny, které se během gravidity odehrávají, především změna hladiny estrogenu.

 

Dvacet žen z tisíce

Zatímco běžné těhotenské nevolnosti postihnou až 90 % žen a zvracení kolem 60 % žen, hypermesis gravidarum se týká zhruba dvaceti žen z tisíce. Mluví se o ní jako o nejzazším stavu nevolnosti a zvracení a ženy, které si jí prošly, se shodují, že nic takového nezažily. Jde totiž o stav, který nelze srovnávat s běžným zvracením. Dochází nejen ke ztrátě hmotnosti, ale zvracení může způsobit popálení a trhliny jícnu či vážnou dehydrataci.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky hyperemesis gravidarum

-          Celodenní nevolnosti.

-          Úporné zvracení.

-          Neschopnost v sobě udržet nejen jídlo, ale hlavně tekutiny.

 

Komplikace: Neustálé zvracení sex-a-vztahy-tezke-tehotenske-nevolnosti-ii-sxc-nahled

„Hyperemesis gravidarum jsem prožila a byl to nejhorší zážitek v mém životě. Bylo mi tak špatně, že jsem nemohla dělat vůbec nic. Jenom jsem zvracela, všechno mi dělalo zle – pachy, jídlo, pití, prostě všechno. Dokonce jsem si dala i polštář a deku na záchod, protože bylo zbytečné odtud odcházet. Bohužel jsem to podcenila a nechtěla jít k doktorovi. Do nemocnice jsem se dostala, až jsem doma zkolabovala. Zůstala jsem tam na kapačkách, které mi jediné pomáhaly. Podle doktorů byl zázrak, že jsme já i miminko vyvázly bez následků,“ vypráví svůj příběh Jana (25). „Příště bych šla k doktorovi hned a na nic nečekala,“ dodává.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Kdy mluvíme o hyperemesis gravidarum

 

-          Pokud žena zvrací během prvních měsíců těhotenství jen ráno nebo občasně přes den, jde o běžné těhotenské nevolnosti. Ty většinou samy odezní kolem 16. týdne těhotenství a ženu na životě neohrožují.

-          Jde-li však o celodenní nevolnosti, úporné zvracení, které ženu vysiluje, o stav, kdy v sobě těhotná neudrží jídlo ani tekutiny, může jí právě o hyperemesis gravidarum.

-          Hrozí dehydratace a ublížit může miminku i mamince, které mohou začít selhávat jednotlivé orgány. Pak může být doporučeno umělé přerušení těhotenství.

-          Při úporných nevolnostech v těhotenství a neschopnosti v sobě udržet tekutiny vyhledejte co nejdříve lékaře. Nezbytná bývá hospitalizace a kapačky.

 

Text: mob

5 Posledních příspěvků v diskusi
02:23 11.04.2018 - Veronika -

V.mazalova86@gmail.com

Silenymi nevolnostmi a upornym zvracenim jsem si prosla v prvnim a prochazim i druhym tehotenstvim. Zacalo to zhruba v 6 tydnech a koncilo 6 mesici. Ale zvracela jsem nekolikrat denne a zle mu bylo od probuzeni do usnuti nonstop. Kazdy pach nebo jen myslenka na jidlo mi dohanela k silenstvi. Nekolikrat jsem zvracela i krev, jak muj jicen byl podrazdeny. Co jsem za tech 6 mesicu zhubla, jsem pak ale dvojnasobne pribrala. Uplne mi to znechutilo cele tehotenstvi. Ted jsem 9 tydnu a nechala jsem si od doktora napsat Stemetil. Pribalovy letak vypada hruzostrasne, ale je mi lepe. Zvracim zatim jen jednou denne a behem dne je mi kolikrat i dobre. Na druhou stranu je to ale strasny oblbovak a porad bych spala. Ale rozhodne se jo nevzdam. Takovou intenzitou, jakou moje nevolnosti pokracovali, bych protrpela dalsich x mesicu vic nez s prvnim miminkem. Zajdete k doktoru co nejdriv!!!
10:38 02.10.2017 - Anna -

Zhoubné zvracení

Též jsem prožila tuto velkou nepříjemnost. Bylo to před 45 lety, kdy jsem čekala první děťátko. Nedělala jsem nic jiného, než zvracela. Neudržela jsem v sobě nic, ani trochu tekutiny. Musela jsem do nemocnice, lékaři mi řekli, že mám zhoubné zvracení a jestli se to neuklidní, těhotenství budou muset ukončit. Ležela jsem na kapačkách, dál zvracela / i krev/, zhubla na 42 kilo a několikrát omdlela. Měla jsem před závěrečnými zkouškami, před svatbou, kterou manželovi rodiče nechtěli a snažili se ji ze všech sil překazit a k tomu veliký strach, že o miminko přijdu, způsobilo, že moje tělo to nevydrželo a já se psychicky zhroutila. V polovině pátého měsíce mi vše přestalo a začala jsem jíst. Na začátku devátého měsíce se mi narodila zdravá holčička. Při druhém těhotenství se synem, mi lékař nasadil lék MEDRIN a kromě ranních nevolností, proběhlo vše dobře.
12:55 04.09.2017 - Drahomíra -

Bez nadpisu

Bylo to před 40ti léty. V těhotenství jsem nestrávila absolutně nic. Zhubla jsem v krátké době 8kg, byla v nemocnici na kapačkách. Na jeden víkend mě pak pustili domů s nástupem v pondělí na přerušení těhotenství, kdy už mi šlo o život. Tu sobotu doma jsem snědla kousíček pečeného kuřete, manžel zapíjel plzní.Požádala jsem o trošku, pěny z piva, ale ten mi podal sklenici ať se pořádně napiju.Napila jsem se a stal se zázrak! Jídlo jsem poprvé strávila.A tak jsme jeli oznámit do nemocnice, že nezvracím a chutná mi. Každý kousek jídla jsem zapíjela léčivou plzínkou, pak jsme s hrůzou čekali, aby dítě bylo v pořádku. Bylo a velmi chytré, dnes už čtyřicetileté.Nedá se však na to zapomenout, poznala jsem, jak člověka neunesou vlastní nohy… Druhé těhotenství po 15ti letech bylo naprosto v pohodě.
16:13 16.09.2016 - Stáňa -

Bez nadpisu

Ahoj nevim zda je čas jit opet do nemocnice , nebo ne.Nejake tekutiny v sobĕ udržím , ale s jídlem jeto horší.Vĕtšinou jde vše ven.Nechci zase ležet v nemocnici , ale taky už nevim co jíst a pít.Kdy poznàm, že už bych fakt mĕla jet.?
14:20 24.06.2016 - misa -

nadmerne zvraceni

dobry den jsem ve 14tt a neustale jen zvracim,ale krute..rano je mi zle a i po cely den,cokoliv vypiju hned jde ven a o jidle ani nemluvim.vadi mi k piti voda,caj,cokoli

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse