vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy

před čtyřmi roky - Téma týdne

Hurá do školy: Proč se nosí kornouty

První školní den je tady a pro prvňáčky přichází slavnostní chvíle, kdy se s aktovkou na zádech poprvé vydají do školních lavic. Někteří však nosí i kornouty. Kde se tato tradice vlastně vzala a co se v nich ukrývá?

preventan-mimiforum-banner

Veškeré příspěvky do diskuse
00:20 07.09.2021 - karol -

Bez nadpisu

Kornouty do školy jsou tradiční dárek pro prvňáčky.Kornout se naplní tím, co má děcko rádo. V první školní den jde prvňáček s taškou do školy a kornoutem. S kornoutem se fotí buď už ve škole v lavici nebo následně po vyučování jdou rodiče k fotografovi. Rozhodně si kornout odnáší prvňáček domů. Je to dárek pro něj může se se sladkostmi podělit se spolužáky nebo s kamarády, ale také ne. Kornout jako dárek chystá pro prvňáčka maminka, babička, teta nebo společně.

13:40 17.07.2020 - Woodoo -

Bez nadpisu

Nevidím v tom „opičení“ u nás na severu čech je to běžná praxe, už několik generací. V sudetech žili češi spolu s němci a jak se prolínaly rodiny, tak i jejich zvyky. Kornout do první třídy měla moje matka, měl jsem ho já a bude ho mít i má dcera. Je možné, že máte jinde také jiný zvyky, ale když je neznám a nerozumím tomu, tak je nehaním.

Komentáře

Připojte váš komentář!

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.