vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hudební výlety

20. června 2014

Hudební výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: památník nástroj skladatel hudba výlet

preventan-mimiforum-banner

Evropský den hudby připadá každý rok na 21. června. Chcete-li se vypravit na stylový výlet, vydejte se do muzea hudby či některého z rodných domů či památníků slavných skladatelů.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Na 21. června každoročně připadá Evropský den hudby. I když už pomalu začínají prázdniny, vzdělání není nikdy dost. Vezměte děti a vydejte se na stylový hudební výlet.


České muzeum hudby

Kde: Praha

České muzeum hudby je jedním z pěti sbírkotvorných odborů Národního muzea. V jeho stálé expozici jsou k vidění nejrůznější hudební nástroje, mezi nimi i klavír, na který hrál Mozart či housle z dílny světoznámého houslaře Nicoly Amatiho. Za vidění rozhodně stojí i unikátní skleněná harmonika. Nechybí ani zvukové ukázky, obrazové a notové materiály. Za návštěvu stojí i další objekty, které České muzeum hudby spravuje – v Praze je to Muzeum Bedřicha Smetany, Muzeum Antonína Dvořáka a Modrý pokoj Jaroslava Ježka v Kaprově ulici.

www.nm.cz/…uzeum-hudby/

 

Památník Antonína Dvořáka

Kde: Nelahozeves

Rodný dům našeho slavného skladatele Antonína Dvořáka, který se proslavil hlavně operou Rusalka, naleznete kousek od Prahy, asi třicet kilometrů na sever – v obci Nelahozeves. Za návštěvu stojí hlavně jeho památník, kde je k vidění dobový nábytek, obrazy a další zajímavosti. Expozice je zaměřena na skladatelovo dětsví a mládí. Na náměstí je k vidění také socha zobrazující Antonína Dvořáka a od jara do podzimu zde pak probíhá festival Dvořákova hudební Nelahozeves, který ročně přiláká tisíce návštěvníků.

http://www.nm.cz/…hozevsi.html

 

Památník Leoše Janáčka

Kde: Hukvaldy

Další z našich nejvýznamnějších skladatelů pochází z Hukvald. Chcete-li se něco dozvědět o Leoši Janáčkovi, můžete se vypravit do jeho rodného domu, který se nachází v budově bývalé školy, a prohlédnout si pamětní síň. Ještě zajímavější je Památník Leoše Janáčka, kde je k vidění původní interiér jeho pracovny i ložnice a za zhlédnutí stojí i expozice o jeho životě a díle. Nezapomeňte zajít i do Hukvaldské obory a prohlédnout si bronzovou sochu Lišky Bystroušky. Říká se o ní, že kdo se dotkne jejího zlatého ocásku a bude si něco přát, do roka se mu to splní. Možná štěstí bude přát právě vám.

www.janacek-nadace.cz

 

Světnička Bohuslava Martinů tip-na-vylet-hudebni-vylety-ii-cz-nahled

Kde: Polička

Přímo ve věži kostela v Poličce, v malé světničce, se narodil nás další slavný skladatel – Bohuslav Martinů. Ten přišel na svět ve věži sv. Jakuba, 36 metrů nad zemí. K prohlídce světničky je třeba zdola 192 schodů. Za návštěvu stojí také Centrum Bohuslava Martinů, kde najdete originální expozici o jeho životě a díle a uvidíte autentickou školní třídu z konce 19. století. Kromě toho se zde dozvíte něco o historii města a o sklářství na Horácku. 

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse