vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hučí mi v hlavě. Co to je?

17. března 2015

Hučí mi v hlavě. Co to je?

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Hučení hlava Uši nemoc stres

preventan-mimiforum-banner

Hučení v hlavě může mít celou řadu příčin. Od banálních až po vážnější. Záleží na tom, jak časté a dlouhé potíže jsou.

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

Hučení v hlavě a v uších. Podle statistik jde o třetí nejčastější problém po bolestech hlavy a závratích, který přivede dotyčné k lékaři. Trpí jím více ženy a ve věku nad šedesát let se s ním setká každý druhý! Příčin ale může být celá řada. Záleží také na tom, jak často nám v hlavě hučí.

 

Záleží na délce a četnosti

Každý to vnímáme jinak. Zatímco někdo slyší hučení v jednom uchu, jiný v obou, třetí má naopak pocit, že mu hučí v celé hlavě. Potíže se nejčastěji projevují v klidu a tichu a mohou být různě intenzivní. Pokud se jedná o občasnou záležitost, není třeba se děsit. Když se ale potíže opakují, značí to, že něco není v pořádku. Například hučí-li nám v uších méně než minutu a maximálně jednou týdně, je pravděpodobné, že jde o následek stresu či špatného spánku. Čím déle a častěji v hlavě hučí, tím stoupá riziko, že jde o vážnější problém.

 

Příčiny bývají různé

Příčin, proč máte pocit, že vám v hlavě hučí, je mnoho. Proto je potřeba v případě, že se potíže opakují či narůstají vyhledat lékaře. Zvlášť, pokud problémy trvají déle než dva týdny. I když nemusí jít o nic vážného, ale třeba jen o následek prodělané nemoci, který odezní, může jít také o varování, že na vaše tělo útočí mnohem nebezpečnější choroba.

 

Ukázat se může vážný problém zdravi-a-krasa-huci-mi-v-hlave-ii-sxc-nahled

Zvlášť, pokud vám v hlavě hučí více než hodinu v kuse a minimálně jednou za týden, buďte opatrná a s návštěvou odborníka neotálejte. Projevit se tak totiž může spousta zdravotních obtíží a nemocí.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Na co může ukazovat hučení v hlavě

 

-          Vysoký krevní tlak.

-          Cukrovka.

-          Poruchy štítné žlázy.

-          Ateroskleróza.

-          Potíže s krční páteří.

-          Poruchy metabolismu.

-          Jiné, závažné, onemocnění.

 

Co dělat, když hučí v hlavě

Pokud se potíže objeví, v prvním případě dbejte na zdravou životosprávu. Vynechejte alkohol a cigarety, omezte kofein, jezte hodně ovoce a zeleniny, dostatečně pijte. Věnujte pozornost dostatku pohybu, omezte pobyt v hlučném prostředí i hlasité poslouchání hudby (pozor i na sluchátka). Velmi dobrým pomocníkem z přírody jsou doplňky stravy s obsahem Gingko biloby. Pokud hučení pokračuje, vyhledejte lékaře.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse