vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hubnutí ve světě: Takto prý shodíte kila navíc!

20. prosince 2016

Hubnutí ve světě: Takto prý shodíte kila navíc!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: štíhlá linie jidlo diety hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Dát si ráno banán, jíst jen to, co lze konzumovat vidličkou, anebo si dopřát stravu jako pračlověk. To jsou jen některé z neobvyklých diet, které se ve světě objevily. Zkoušet hubnout se však dá jen podle několika málo z nich. 

Japonsko: Ranní banánová dieta

Je to jednoduché, a prý to zaručeně funguje. Stačí, když si dáte každý den ke snídani banán a zapijete ho sklenicí vody o pokojové teplotě. Dál už jíte, co chcete, avšak alespoň trochu dietně. A ještě jedno je třeba dodržet – nechodit do postele po půlnoci a dostatečně spát. Tento jednoduchý trik údajně stačí na to, abyste pár kilo za měsíc shodila.

Francie: Dieta vůní

Francie je zemí módy, parfémů i vynikající kuchyně. A zdejší ženy jsou pověstné tím, že rády a často hubnou, aby si zachovaly štíhlou linii. Proto přišly s poněkud netradiční dietou – hodně vařte a připravujte jídlo, jaké chcete. Inhalujte jeho vůně a nechejte se jimi omámit. Podmínka je ale jedna – jídlo nejezte, naservírujte jej někomu jinému. Tato dieta sice funguje, ale raději ji nezkoušejte. Brzy byste totiž mohla mít problémy s mentální anorexií, anebo zkolabovat.

Francie: Vidličková dieta

A ve Francii se můžete inspirovat ještě jednou. Údajně zhubnete i tehdy, když budete držet speciální vidličkovou dietu. Její tajemství spočívá v tom, že na snídani a večeři si dáte, co chcete, ale k obědu pouze takové jídlo, které můžete sníst vidličkou. Zapomenout tak můžete na polévky, omáčky, pečivo, steaky. Dáte si zeleninový salát, rýži s masem či celozrnné těstoviny, a když to vydržíte, kila prý půjdou dolů.

Španělsko: Sendvičová dieta

Španělky v tom mají jasno – podle nich zhubnete, když jedno hlavní jídlo denně nahradíte sendvičem. Zapomeňte ale na křupavou bagetu a bílé pečivo vůbec. Vezměte dva plátky celozrnného chleba, mezi ně dejte zeleninu, případně kousek nízkotučného sýra, tuňáka apod. Když to vydržíte, údajně už za měsíc uvidíte první výsledky.

Švédsko: Pračlověkova dieta

Se zajímavou dietou přišli Švédi. Skupina mladých nadšenců zde totiž propagovala dietu, která se složením stravy blíží té z pravěku. Podle ní zaručeně zhubnete, když budete jíst pouze to, co kdysi jeskynní lidé – maso, ryby, zeleninu, ovoce, ořechy, semena či kořínky. Naopak zapomeňte na moderní produkty, jako jsou mléčné výrobky, polotovary, sladkosti, uzeniny. Jak dlouho však u této stravy vydržíte, a zda si tím nerozhodíte organismus, je ale otázka.

Austrálie: Hubnutí s klokanem

Nižší příjem kalorií a pohyb – to jsou základy každé diety. A v Austrálii je zvládají snadno. Za vším stojí klokani. Proto je víc než jasné, že je celé hubnutí postaveno na klokaním mase. Ze stravy totiž musíte vyloučit vše ostatní – vepřové, hovězí či kuřecí pro vás prostě musí zůstat tabu. Klokaní maso je nejen dobré, ale má také nízký obsah kalorií a vysoký podíl proteinů, a tak je pro dietu přímo ideální. Když si k tomu denně přidáte několik klokaních skoků a běh, půjde vám hubnutí samo.

USA: Miminkovská dieta

Zapomeňte na vaření. Na oběd si dejte skleničku rozmixované kojenecké stravy, samozřejmě v množství pro miminka, a záhy budete hubená. Tomu uvěřily i Jeniffer Aniston a Reese Witherspoon, které si dietu dlouho chválily. Je tu však jeden problém – jídlo pro nejmenší je sice kvalitní, s masem, zeleninou i ovocem, ale není určeno pro dospělé. Navíc pokud začnete konzumovat rozmixovanou stravu, střeva zleniví a mohou se objevit velké zdravotní potíže. Raději jezte menší porce pětkrát denně a na maminkovskou dietu zapomeňte.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse