vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hubneme zimními sporty: Které nejlépe fungují?

15. ledna 2014

Hubneme zimními sporty: Které nejlépe fungují?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: brusle zima Lyže Sport hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Celá řada zimních sportů je přímo ideální na hubnutí a posílení celého těla. Nejlépe jsou na tom běžky, které tělo protáhnou nejkomplexněji. Naopak nejméně kalorií spálíte při sjezdovém lyžování. 

Kolagen Farmax

· Obsahuje v 1 tobolce 85 mg účinné látky.
· Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu.

kolagen-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Jízda na kole či běh patří k oblíbeným sportům, díky kterým se dá zpevnit postava i zhubnout. Jenže v zimě nejde o zrovna populární disciplíny. Zvlášť, když venku mrzne, až praští. Pokud však chcete sportovat na vzduchu a nevyužít vyhřívaných tělocvičen, můžete zkusit shodit přebytečné kalorie pomocí zimních sportů.

 

V chladu se hubne rychleji

Běžky, brusle, snowboard, lyže. Oblíbené zimní aktivity jsou pro ty, kdo chtějí hubnout, přímo ideální. Jsou skvělé na rychlé spalování tuků, ale i na formování postavy. Břicho, hýždě, stehna. Problematické partie, které se obtížně tvarují, zimním aktivitám odolávají jen stěží. Začnete-li se jim věnovat pravidelně, budou se brzy krásně formovat. Navíc při venkovních zimních aktivitách spalujete o 5 % více než v létě. V chladu jde totiž hubnutí rychleji.

 

Běžky

Ideální zimní sport na protažení celého těla. Při běžeckém lyžování totiž do hry zapojíte 90 % svalů. Běžky jsou ideální nejen na posílení, ale jsou i skvělé na spalování. Vydržíte-li hodinu běhu na lyžích, spálíte zhruba 700 kalorií.

 

Bruslení

Zlepšuje vytrvalost a kondici, posiluje hýžďové a stehenní svaly, vylepšuje rovnováhu a koordinaci. Výhodou proti běžkám je, že nezatěžuje klouby, ani páteř. Navíc zapojuje nejen svaly dolní poloviny těla, ale i rukou. Pokud se bruslení věnujete pravidelně a intenzivně, vydáte poměrně hodně energie a spálíte dostatek kalorií. Aby však mělo očekávaný efekt, je třeba vždy na bruslích zůstat alespoň třicet minut. Za hodinu bruslení spálíte min. 400 kcal.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Podle vědeckých studií je bruslení lepší než lyžování, protože má na svědomí méně než 50 % nepříznivého dopadu na naše klouby. Navíc jde o přirozenější aktivitu pro svaly a kyčle. Bruslení posiluje svaly v horní části nohou, hýždí a kyčlí, ale i v dolní části zad. Díky kmitání rukou při bruslení ale posilujeme i svaly v horní části paže a ramena.


Sjezdové lyžování

Jeden z nejoblíbenějších zimních sportů, avšak co se hubnutí týká, není to s ním až tak slavné. Při pohybu sice zapojujete a posilujete nohy, hlavně stehna a lýtka i hýždě, ale hodně času prostojíte ve frontách na vlek, ve kterých určitě nezhubnete. Proto se sjezd na lyžích doporučje spíše jako sport pro zlepšení kondičky než na hubnutí. Za poctivou hodinu jízdy na lyžích spálíte cca 400 kcal.

 

Tip MIMIFORA:

Až 400 kcal za hodinu můžete spálit při chůzi na sněžnicích. Jde o náročnější disciplínu, než by se mohlo zdát. Skvěle při ní protáhnete celé tělo a zapojíte především svaly nohou.

 

Snowboard dieta-hubneme-zimnimi-sporty-ii-sxc-nahled

Co se hubnutí a posilování týká, je na tom snowboard v porovnání s lyžováním nepoměrně lépe. Zapojujete při něm totiž nejen nohy a hýždě, ale i břišní a zádové svaly. Navíc jízdě na snowboardu se většinou věnujete intenzivněji, často v horších terénech. Za hodinu jízdy spálíte od 450 do 630 kcal.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse