vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hubneme v novém roce. Jak na to?

7. ledna 2015

Hubneme v novém roce. Jak na to?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: jidlo hlad hubnutí alkohol dieta

preventan-mimiforum-banner

Přibrala jste přes svátky a chcete zhubnout? Není to tak těžké, jak myslíte. Stačí jen dodržet pár jednoduchých pravidel. 

Pokud jste přes vánoční svátky přibrala nějaké to kilo, nemusíte zoufat. Stačí dodržet pár pravidel a kila půjdou dolů sama!

 

Pijte vodu

Hlad je totiž často převlečená žízeň. Proto, když vás popadne hlad a chutě, vypijte napřed sklenici vody. Pomůže vám zaplnit žaludek a tělu dodá tekutiny. Někteří odborníci doporučují popíjet vodu i předtím, než zasednete k jídlu. Budete mít menší hlad a méně sníte.

 

Jezte málo a pravidelně

To je totiž základ úspěšného hubnutí a udržení si váhy. Jezte pětkrát denně v menších dávkách. Snažte se jídelníček tvořit zdravě, vynechejte tučné a sladké věci, stejně jako slazené limonády. Naopak si dopřejte hodně zeleniny a ovoce.

 

Vydržte deset minut

Pokud vás chytí záchvat hladu, vydržte deset minut. Tak dlouho totiž trvá průměrná chuť. Nechoďte do kuchyně, ale zkuste se zabavit nějakou činností, kterou máte ráda. Spousta chutí skončí tak náhle, jak začala a vy do sebe nedostanete ani kalorii navíc.

 

Všechno si pište

A do něj si každý týden zapisujte, kolik kilogramů jste shodila. Kontrolovat tak snadno můžete i svoje míry. Nebuďte zklamaná, když úbytky na váze nebudou takové, jak jste čekala. Důležité ale je, že se snažíte a hubnete.

 

Používejte salsu

Kamkoli můžete, používejte salsa omáčku. Je z rajčat a zeleniny, lehce pikantní a netučná. Můžete si ji dopřát na maso, ale i jí nahradit majonézu v salátu. Její součástí jsou chilli papričky, které podporují hubnutí.

 

Uberte třetinu z porce

Z každé porce před tím, než ji začnete jíst, uberte předem třetinu jídla. Jíte-li v restauraci, nechejte si ji zabalit s sebou. Tuto metodu zkuste uplatnit i doma. Za den vám totiž ušetří až 500 kalorií.

 

Pozor na alkohol

Prázdné kalorie, které alkohol nabízí, jsou pro tělo zbytečné a vedou k tloustnutí. Nejhorší je v tomto případě tvrdý alkohol, likéry a koktejly. Pokud hubnete, je ideální si jej odpustit zcela. Nejde-li to, dejte si vinný střik, anebo malou sklenku piva.

 

Pište vzkazy na lednici dieta-hubnuti-po-novem-roce-ii-sxc-nahled

Zajímavé řešení, které ale často funguje. Na místa, kam chodíte mlsat, anebo kde máte uloženo jídlo, si nalepte vzkazy, případně fotky. Text by vám měl zbytečné jídlo rozmluvit. Vzkazy typu: „Opravdu chceš být tak tlustá???“ jsou skvělou prevencí. Můžete si jimi polepit i jídlo v lednici, kterého byste se měla zřeknout.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:52 06.02.2015 - Sabiik -

Bez nadpisu

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, co je asi nejlepší metodou na hubnutí? Jestli nějaký typ diety nebo výživový poradce? Slyšela jsem, že co se týče výživových poradců, tak je asi nejúčinnější ten poradce?Děkuji.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse