banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Hubneme s partnerem: Jak hubnout ve dvou a zapojit i muže

4. listopadu 2015

Hubneme s partnerem: Jak hubnout ve dvou a zapojit i muže

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: krabičková dieta přejídání Vánoce obezita pohyb nadváha hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Hubnout v páru se vyplatí. Nemusíte vařit různá jídla, naopak se budete oba učit jíst zdravě a společně můžete i sportovat. Pokud to jde, zapojte do shazování kilogramů drahou polovičku a uvidíte, že vám to půjde lépe.

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Vánoce se blíží a s nimi i doba dobrého jídla, cukroví, přejídání a kilogramů navíc. Podle průzkumů lidé přes svátky přiberou v průměru kolem 2 kg. A pokud už nějaké to kilo navíc máte, může to pro vás být důvod, proč se k hubnutí konečně odhodlat.

Hubnutí jde snáz v páru

Pokud jste nějakou dietu držela, asi to znáte. Je velmi těžké vytrvat, pokud sama jíte málo a zdravě, zatímco partnerovi vyvařujete speciality české kuchyně. Vůni svíčkové či guláše se těžko odolává, když vy jste na zelenině a vodě. Proto odborníci říkají – hubnutí půjde snáz, když vás podpoří i partner a budete hubnout společně.

Zajímavosti MIMIFORA:

● Nadváhou či obezitou trpí 55 % Čechů.

● Až 60 % žen má rizikový obvod pasu (více než 88 cm), muži je však těsně následují – je jich 50 % (více než 102 cm).

Muži hubnou rychleji, ženy to těžce nesou

Existuje úskalí, na kterém může hubnutí v páru ztroskotat hned v začátcích. Mužům jde totiž zdánlivě rychleji, a tak ženu může zcela otrávit, když partnerovi jdou kilogramy dolů a její váha se téměř nehýbe. Proto je důležité jedno – vydržet a dát si delší čas. Organismus mnoha lidí si totiž musí na nový způsob stravování zvyknout. Někomu může trvat déle, než začne opravdu hubnout. Odborníci doporučují – nevzdávejte to, nechte se partnerem motivovat a začněte s ním ve shazování kilogramů soutěžit!

MIMIFORUM zjistilo:

Proč muži hubnou rychleji

● Mají více svalů, a s tím související vyšší bazální metabolismus.

● Nehrají si s nimi hormony. Mužům stačí úprava jídelníčku a pohyb a kila jdou dolů. U žen je to složitější, protože hladiny hormonů u nich kolísají, což má na hubnutí neblahý vliv.

● Běžně nedrží diety. Pokud už máte několik diet za sebou, organismus si to pamatuje. Jakmile omezíte jídlo, je vystresovaný a ukládá si zásoby energie do tukových zásob. Muži většinou diety běžně nedrží, a tak jejich organismus takto zatížen není.

dieta-hubneme-s-partnerem-2-ing-nahled

MIMIFORUM zjistilo:

Jak hubnout v páru

Upravte jídelníček

Nemusíte nutně držet drastickou dietu. Kila půjdou dolů, i pokud upravíte jídelníček. Jezte pravidelně 5× denně, zvyšte podíl ovoce a zeleniny, vynechejte tučné uzeniny, maso i mléčné výrobky. Bílé pečivo vyměňte za celozrnné. K večeři si místo těžkého jídla udělejte zeleninový salát. Dodržujte pitný režim (alespoň 2 litry tekutin denně) a vynechejte alkohol. Pokud se ho nemůžete vzdát, dopřejte si střik z bílého vína.

Přidejte pohyb

Rozdíl mezi hubnutím žen a mužů je podle odborníků v tom, že ženy se trápí dietami, zatímco muži změní jídelníček a přidají pohyb. To je také jeden z důvodů, proč jde hubnutí mužům rychleji. Jde tedy o ideální okamžik, kdy začíst sportovat společně s partnerem. Choďte běhat, jezděte na kole, v zimě jeďte na lyže. Běžte si zahrát squash, nebo si pravidelně jděte zaplavat. Pohybem nejen prospějete svému zdraví, ale zbavíte se nežádoucích kilogramů.

Dieta pro oba? Krabičková!

Pokud si nevíte s jídelníčkem rady, nebo nemáte čas vařit a jíte proto polotovary, můžete oba zkusit krabičkovou dietu. Její výhodou je, že se nemusíte o nic starat. Denně si vyzvednete, nebo necháte dovézt, pět krabiček s jídly. Metoda je účinná a jistě po ní zhubnete, jen se připravte na poměrně malé porce a počítejte také s tím, že vás to bude něco stát. Důležité je pak u zdravé stravy vytrvat, aby nedošlo k jo-jo efektu.

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa