vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hubneme s partnerem: Jak hubnout ve dvou a zapojit i muže

4. listopadu 2015

Hubneme s partnerem: Jak hubnout ve dvou a zapojit i muže

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: krabičková dieta přejídání Vánoce obezita pohyb nadváha hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Hubnout v páru se vyplatí. Nemusíte vařit různá jídla, naopak se budete oba učit jíst zdravě a společně můžete i sportovat. Pokud to jde, zapojte do shazování kilogramů drahou polovičku a uvidíte, že vám to půjde lépe.

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Vánoce se blíží a s nimi i doba dobrého jídla, cukroví, přejídání a kilogramů navíc. Podle průzkumů lidé přes svátky přiberou v průměru kolem 2 kg. A pokud už nějaké to kilo navíc máte, může to pro vás být důvod, proč se k hubnutí konečně odhodlat.

Hubnutí jde snáz v páru

Pokud jste nějakou dietu držela, asi to znáte. Je velmi těžké vytrvat, pokud sama jíte málo a zdravě, zatímco partnerovi vyvařujete speciality české kuchyně. Vůni svíčkové či guláše se těžko odolává, když vy jste na zelenině a vodě. Proto odborníci říkají – hubnutí půjde snáz, když vás podpoří i partner a budete hubnout společně.

Zajímavosti MIMIFORA:

● Nadváhou či obezitou trpí 55 % Čechů.

● Až 60 % žen má rizikový obvod pasu (více než 88 cm), muži je však těsně následují – je jich 50 % (více než 102 cm).

Muži hubnou rychleji, ženy to těžce nesou

Existuje úskalí, na kterém může hubnutí v páru ztroskotat hned v začátcích. Mužům jde totiž zdánlivě rychleji, a tak ženu může zcela otrávit, když partnerovi jdou kilogramy dolů a její váha se téměř nehýbe. Proto je důležité jedno – vydržet a dát si delší čas. Organismus mnoha lidí si totiž musí na nový způsob stravování zvyknout. Někomu může trvat déle, než začne opravdu hubnout. Odborníci doporučují – nevzdávejte to, nechte se partnerem motivovat a začněte s ním ve shazování kilogramů soutěžit!

MIMIFORUM zjistilo:

Proč muži hubnou rychleji

● Mají více svalů, a s tím související vyšší bazální metabolismus.

● Nehrají si s nimi hormony. Mužům stačí úprava jídelníčku a pohyb a kila jdou dolů. U žen je to složitější, protože hladiny hormonů u nich kolísají, což má na hubnutí neblahý vliv.

● Běžně nedrží diety. Pokud už máte několik diet za sebou, organismus si to pamatuje. Jakmile omezíte jídlo, je vystresovaný a ukládá si zásoby energie do tukových zásob. Muži většinou diety běžně nedrží, a tak jejich organismus takto zatížen není.

dieta-hubneme-s-partnerem-2-ing-nahled

MIMIFORUM zjistilo:

Jak hubnout v páru

Upravte jídelníček

Nemusíte nutně držet drastickou dietu. Kila půjdou dolů, i pokud upravíte jídelníček. Jezte pravidelně 5× denně, zvyšte podíl ovoce a zeleniny, vynechejte tučné uzeniny, maso i mléčné výrobky. Bílé pečivo vyměňte za celozrnné. K večeři si místo těžkého jídla udělejte zeleninový salát. Dodržujte pitný režim (alespoň 2 litry tekutin denně) a vynechejte alkohol. Pokud se ho nemůžete vzdát, dopřejte si střik z bílého vína.

Přidejte pohyb

Rozdíl mezi hubnutím žen a mužů je podle odborníků v tom, že ženy se trápí dietami, zatímco muži změní jídelníček a přidají pohyb. To je také jeden z důvodů, proč jde hubnutí mužům rychleji. Jde tedy o ideální okamžik, kdy začíst sportovat společně s partnerem. Choďte běhat, jezděte na kole, v zimě jeďte na lyže. Běžte si zahrát squash, nebo si pravidelně jděte zaplavat. Pohybem nejen prospějete svému zdraví, ale zbavíte se nežádoucích kilogramů.

Dieta pro oba? Krabičková!

Pokud si nevíte s jídelníčkem rady, nebo nemáte čas vařit a jíte proto polotovary, můžete oba zkusit krabičkovou dietu. Její výhodou je, že se nemusíte o nic starat. Denně si vyzvednete, nebo necháte dovézt, pět krabiček s jídly. Metoda je účinná a jistě po ní zhubnete, jen se připravte na poměrně malé porce a počítejte také s tím, že vás to bude něco stát. Důležité je pak u zdravé stravy vytrvat, aby nedošlo k jo-jo efektu.

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse