vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hubneme se psem: Tipy, jak na to

4. května 2016

Hubneme se psem: Tipy, jak na to

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: běh Sport kolo pohyb hubnutí dieta pes

preventan-mimiforum-banner

Máte-li doma pejska, nepotřebujete ani permanentku do posilovny. Můžete totiž hubnout s ním! Zkuste dlouhé svižné vycházky, běh či jízdu na kole a shodíte až pět kolo za měsíc!

Diskutujte: Jaká sportovní aktivita se psem se vám zdá na hubnutí nejlepší?


Vzdálenost, jako z Bangkoku do Londýna. Až takovou prý ujde průměrný majitel psa za jeho život, pokud s ním denně chodí na procházky. A tak je jasné, že je čtyřnohý mazlíček ideálním pomocníkem při hubnutí. Nutí vás totiž hýbat se pravidelně, celoročně a za každého počasí. Když se budete snažit a aktivněji se zapojíte, můžete shodit až pět kilo za měsíc!

1. Svižné procházky

K tomu, abyste shodila přebytečné kila, postačí svižné procházky. Denně byste měla ujít čtyři až pět kilometrů, a to svěžím, rychlejším tempem. Pokud se se psem občas proběhnete, rozhodně svému zdraví – i srdci – jenom prospějete. Jako dobrého hubnoucího pomocníka si psa chválí i maminky po porodu, které díky němu ztratily přebytečné kilogramy z těhotenství.

MIMIFORUM zjistilo: Za hodinovou svižnou procházku s pejskem můžete spálit až 357 kalorií.

2. Běh

Pokud ráda běháte, ale samotné se vám nechce, můžete vyzkoušet běh s vaším psem. Samozřejmě je zapotřebí, abyste měla plemeno, které má běh rádo a nevadí mu. Třeba s buldokem toho příliš neuběhnete, naopak střední a velká plemena budou za pohyb ráda. Kupte si kvalitní běžecké boty a vydejte se na to. Ráno, místo procházky, si běžte se psem zaběhat a uvidíte, že se vás to výborně nastartuje do nového dne. Abyste se vyhnula potížím a karambolům, je lépe běhat se psem na vodítku.

MIMIFORUM zjistilo: Za hodinu běhání s pejskem můžete spálit až 560 kalorií.

3. Jízda na kole dieta-hubneme-se-psem-i-sh-nahled

Baví vás jízda na kole? Jarní a letní počasí k výletu do přírody přímo vybízí, a tak když máte pejska, je ideální ho do této aktivity zapojit. Je však třeba zvážit, zda je pro pejska běh vedle kola vhodný. Například starší a nemocní čtyřnozí mazlíčci, anebo malá plemena, by se mu spíše měla vyhnout. Naopak pro větší pejsky bývá běhání vedle kola zábavné a vás povede k lepšímu výkonu. Pokud se vám zábava zalíbí, je dobré si koupit speciální Dog Biker – kolo vodící set pro pejska, který mu nedovolí vběhnout pod kolo, ale ani porušit vaši rovnováhu a způsobit nehodu.

MIMIFORUM zjistilo: Za hodinu jízdy na kole s pejskem můžete spálit až 400 kalorií.

Tipy MIMIFORA:

Jak ještě hubnout se psem

Jezděte na in-line bruslích. S pejskem na vodítku můžete vyrazit i na in-line brusle. Za hodinu tak můžete spálit až 400 kalorií.

Zajděte na cvičiště. Pokud se budete intenzivně věnovat tréninku vašeho psího mazlíčka na cvičišti, můžete přijít až o 320 kalorií za hodinu.


Text: lju

Foto: Shutterstock.com 

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse