vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hravé nápady, jak zpestřit Den dětí

31. května 2012

Hravé nápady, jak zpestřit Den dětí

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: pohádky aquazorbing malování kuličky nápady obličej děti

preventan-mimiforum-banner

Mezinárodní den dětí se slaví každý rok ve více než 145 zemích světa. Abyste se s dětmi nenudila, přinášíme pár hravých nápadů, jak jej s dětmi originálně oslavit. 

Diskutujte: Co letos s dětmi podniknete na Den dětí?


Jak originálně strávit Mezinárodní den dětí? Přinášíme pár hravých nápadů, jaký program můžete dětem vymyslet. A pokud se vám do organizování nechce, zjistili jsme také, kam si za takovým programem zajet.

Kuličky, trakař i skákací panák

Jízda na trakaři, cvrnkání kuliček do důlků, či skákání panáka. Zkrátka dětský den jako za starých časů. Máte-li možnost, můžete podobnou zábavu dětem připravit i vy, třeba doma na zahradě. Bydlíte-li v Praze, máte možnost se na zábavné odpoledne vypravit do Kaizlových sadů. Zábavy tam děti čeká mnohem víc – zkusí si vyrobit větrník, házet čáru, točit káču apod. A možná i vy tak zavzpomínáte na své dětství.

Kdy: 1. 6. 2012, 15 – 18 hod.
Kde: Kaizlovy sady, Praha 8, u stanice metra B – Invalidovna

Malování na obličej

Barvy na obličej jsou dnes běžně k dostání, a tak si doma můžete zahrát na umělce – a vzájemně si pomalovat obličeje. Vy dětem, a děti zase vám – uvidíte, jak je tato zábava chytne. Malování na obličej bývá oblíbeným doprovodným programem mnoha dětských akcí. Na Den dětí si ho můžete vyzkoušet například v Olomouci. 

Kdy: 1. 6. 2012, od 9 hod.

Kde: v amfiteátru Na Letním a v MŠ Hlubočky-Dukla, Olomouc

Aquazorbing

Zpestřit si den v bazénu určitě není špatný nápad, a takový aquazorbing by mohl děti přímo nadchnout. Být zavřený v obrovské průhledné kouli a posouvat ji po vodě je totiž zábava, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Nabízí ji řada bazénů a aquaparků po celé republice a přímo na Den dětí si ji můžete zkusit třeba v bazénu v Rychnově nad Kněžnou.

Kdy: 1. 6. 2012, 15–18 hod.

Kde: Plavecký bazén Rychnov nad Kněžnou

Pohádkové focení v kostýmech deti-a-rodina-hrave-napady-na-den-deti-ii-sh

Doma vám postačí pár starších kousků ze skříně, zbytky látek a barevné papíry. Zahrajte si na pohádku a vyrobte s dětmi kostým pro princeznu či prince a uspořádejte pohádkové focení. Dejte prostor fantazii a nechejte děti, aby si navrhli svůj vlastní model. A nemusí jít nutně o prince a princezny. Vytvořit můžete i piráta, Spidermana či kočičku Hello, Kitty, vše, co mají děti rády. Nejste-li tolik kreativní, pak se za pohádkou vydejte na hrad Valdštejn, kde vás čeká výtvarná dílna pro děti, pohádkové prohlídky i focení v kostýmech.

Kdy: 2. 6. 2012, 13–17 hod.

Kde: hrad Valdštejn

Střílení z luku

Další oblíbená disciplína, která děti zaručeně zabaví. Hodí se pro kluky i holky patří k těm, které můžete uspořádat sami. Takový turnaj ve střelbě z luku dokáže zabavit na celé odpoledne. A když k tomu přidáte házení šipek, anebo vzduchovku pro větší děti, máte o zábavu postaráno. Za střelbou z luku se můžete vydat i na dětský den do Starého Města u Uherského Hradiště, kde na vás čekají i netradičná disciplíny na téma Velké Moravy, například výroba šperků.

Kdy: 3. 6. 2012, 14.30–17 hod.

Kde: zahrada památníku Velké Moravy Staré Město

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:18 04.06.2012 - Anka -

Díky

Díky za super nápady, o víkendu jsem podle nich připravila dětem vlastní dětský den a byly nadšené, super!!!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse