vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hrady v zimě – kam se vydat na výlet?

16. ledna 2015

Hrady v zimě – kam se vydat na výlet?

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: pohádka Čarodějnice zima hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

I když sezóna hradů a zámků ještě nezačíná, můžete některé z nich, které jsou otevřené celoročně, navštívit i v zimě. Zde je pár tipů, kam se vypravit. 

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

Hrad a Zámek Staré Hrady

Zámecké pohádkové sklepení i Hradní pohádková půda. Dračí čarodějná královská komnata. To vše vás čeká, když se vydáte na Hrad a zámek Staré Hrady. První zmínky o hradu a zámku Staré Hrady jsou již z roku 1340, ve druhé polovině 20. století zde sídlil Památník národního písemnictví. Jenomže v roce 2007 získaly nového majitele a věci nabraly rychlý spád. Nyní je ze Starých Hradů skvělé místo pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií, plné pohádek, čarodějnic, draků i templářů.

 

Tip MIMIFORA:

Nezapomeňte navštívit Čarodějnou Bestyjolu! Tady totiž s láskou pečují starohradské čarodějnice o své živé miláčky. Pilně se tu starají o černé kozy a ovečky, králíčky, čarodějné slepičky, bažanty, hrdličky, perličky, ale také o krysáky a myšáky, šváby, štěnice, červy a o další zvířátka, havěť a potvůrky. A nechybí ani malá jehňátka! Zkrátka zvířecí ráj pro děti.

www.starehrady.cz

 

Hrad Křivoklát

Jeden z našich nejkrásnějších, nejvýznamnějších a nejstarších královských hradů je otevřen celoročně. Má bohatou historii, pyšní se nádhernými sbírkami a příběhy mnoha osobností. Oslavil již 900 let od první písemné zmínky. K dispozici jsou dvě prohlídkové trasy a skvělým zážitkem jsou také vycházkové okruhy kolem hradu, pokud to v zimě počasí dovolí. Můžete vybírat mezi čtyřmi v délce 3–8 km a zažít nejkrásnější vyhlídky na hrad Křivoklát.

www.krivoklat.cz

 

Tip MIMIFORA:

Zahrajte si Kellyho žalář! Tato dobrodružná zážitková hra pro dva až šest lidí je připravena na hradě Křivoklátu. Zážitková hra typu Real Escape Game je první v Evropě v reálných kulisách středověkého hradu. Zaklapnou za vámi těžké dveře a ocitnete se ve středověké cele, ve které byl v 16. století Rudolfem II. vězněn alchymista magistr Edward Kelley. Vydáte se na cestu do tajemné minulosti, zapojíte svůj důvtip, řešíte hádanky a pokusíte se během 69 minut dostat zpět na denní světlo. Za hru zaplatíte 500 až 700 Kč dle počtu osob a je vhodná pro dospělé a školní děti. Rezervace a info na www.kellyhozalar.cz.

 

Hrad Karlštejn tip-na-vylet-hrady-v-zime-ii-cz-nahled

Nejznámější gotický hrad u nás, který navíc leží jen 30 km jihozápadně od Prahy letos otevře své brány od 1. února. Ve 14. století jej vybudoval český král a římský císař Karel IV. jako místo pro uložení královských pokladů a dnes je jedním z nejnavštěvovanějších u nás. Pro návštěvníky jsou otevřeny tři prohlídkové okruhy. První představuje soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. Druhá trasa, která je přístupná až od května, odhalí posvátné prostory hradu včetně Kaple svatého Kříže. Ve třetí trase nechybí vyhlídka z Velké věže a zahrnuje její prohlídku, ovšem bez kaple.

www.hradkarlstejn.cz

 

 

 

Text: asm

Foto:  Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse